Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Mycie butelek płynem?

Data utworzenia : 2013-02-01 12:04 | Ostatni komentarz 2019-01-06 23:36

P.Janik

42415 Odsłony
157 Komentarze

Ostatnio troszkę pospierałam się o to z narzeczonym. Ja jestem przeciwniczką on zwolennikiem.. I niestety internet tez nam nie pomaga są głosy popierające i jego i mnie, nie mogłam znaleźć konkretnej odpowiedzi. Stąd moje pytanie do ekspertki; czy mycie butelki maluszka płynem do mycia naczyń może zaszkodzić dziecku? A wy dziewczyny używacie płynu? ----- layonka11: w czym myc smokole i butelki grzechotki itp ja do roku kupowałam płyn nuk cena 19.99 w miesiącu szły dwa ciągle się zastanawiam w jakim plunie myc teraz myje w takim zwykłym z lidla i jestem zadowolona wreszcie mam domyte butelki gdzieś na forum przeczytałam ze jakaś mama mylą w cifie inna używała jakiegoś środka do odkażania a jeszcze inna w szamponie do włosów masakra a wy w czym myjecie

2019-01-06 23:36

Ja od początku myłam płynem z Nuka a teraz zwykłym płynem do naczyń i to jeszcze parzę wodą dla pewności . Ewentulanie jeżeli nie zachodzi potrzeba mycia płynem np smoczków to tylko parzę wrzątkiem i jest okej . Ceny tych preparatów są naprawde wysokie i jakby sie zagłębić w ten temat to moim zdaniem to strata pieniędzy skoro można poszukać innych sposobów do mycia butelek i smoczków a najpewniejszym jest po prostu wrzątek .

2019-01-06 01:43

My na początku myliśmy w gorącej wodzie a następnie wyparzalismy smoczki i butelki oraz części od laktatora w wyparzarce.Jednakże po zwykłym myciu w ciągu dnia smoczki i butelki wydawały mi się tłuste.Dlatego używamy już dość dlugo płyn do smoczków i butelek Nuk i on bardzo dobrze odtłuszcza i części od laktatora wyraźniej odżyly.Jest mało wydajny ( gdzieś czytałam że wersja z pompką jest wydajniejsza)i trochę kosztuje.Kupujemy na allegro lub w promocji w Rossmanie.

2019-01-03 17:32

Od początku myje w zwykłym płynie i małemu nic nie jest.nie wyparzam też codziennie butelek raz w tygodniu albo jak mi się przypomni.

2019-01-02 15:02

Ja myje w specjalnym płynie do tego przeznaczonym. Kupuje płyn dzidziuś za 13 zł. Do tego sterylizujemy butelki :)

2019-01-02 12:10

Ja myje płynem jego który używam do kąpiel np. Nivea od 1dnia. Potem oczywiście wyparzam.

2019-01-02 10:12

Przez pierwsze 6 miesięcy specjalny płyn do butelek, od 7 miesiąca delikatny płyn do naczyń Denk Mit do naczyń dzidziusia. Bardzo wydajny, 500ml, a koszt to ok. 5 zł. Mozna kupić w niemieckim DMie lub w sklepie z chemią niemiecką.

2019-01-01 09:42

Eleonorka no i super. Wszystko jest super cZyste :)

Konto usunięte

2018-12-31 23:47

Ja ostatnio też zaczęłam używać płynu do butelek z nocnego mleka. zaczęły być tak tłuste, że jednak nie dało się domyć. Jednak użyłam dosłownie po kropelce fairy i pięknie się odpuszczają. Myje w gorącej wodzie i jeśli były mocno opuszczone to jeszcze zalewam wrzątkiem i chwilkę odstawiam a następnie sterylizuje. Jedynie laktatora nie myje w płynie, ponieważ boję się, że co nieco zostanie ppmoedzy malutkimi zagięciami . Ale laktator też myję w gorącej wodzie z gazą i sterylizuje lub zalewam wrzątkiem