Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Pomocy!! Rozszerzanie diety nie wychodzi.

Data utworzenia : 2019-02-11 16:23 | Ostatni komentarz 2019-02-19 12:09

MMinnie2

1268 Odsłony
16 Komentarze

Proszę pomóżcie, jakieś rady albo coś. Córeczka ma 6 mcy. Karmie piersią. Ale od około 3 miesiecy próbujemy rozszerzać dietę. Chciałam najpierw tylko troszkę żeby jej urozmaicić, np raz dziennie żeby na noc kaszke wypila bo co 2h w nocy się budzi. Ale doznałam szoku. Nic się nie chwyci, nic. Teraz powinna wręcz coś więcej nawet herbatke z butelki. Nic! Już 3 butelka, codziennie coś próbujemy, to mleko, to mleko z kaszka, to kaszke płynna, to wodę to herbatke, nawet szczykawka próbowałam, wszystko wypluwa, z łyżeczki nie lepiej, obiadek 3 łyżeczki i płacz, deserek 3 - 4lyzeczki i płacz, czasem zje ok 10 łyżeczek kaszki na wieczór i to wszystko i też nie zawsze. Nawet na banana odwraca głowę. Laktatora nie mam żebym swoje podawała a ręczny bardzo słabo odciaga. Już nie wiem co mam robić. Nie męczymy się od tygodnia tylko od 3 miesiecy i nie ma żadnego efektu. Ja padam na twarz bo budzi się co 2 h czasem co 1,5 h. Co mam robić :(

2019-02-19 12:09

Karolina wg nowych wytycznych nie ważne czy dziecko jest karmione mm czy piersią. Dietę zaczynamy rozszerzać po skończeniu przez nie 6 miesiąc życia. Ząbki też nie są potrzebne żeby rozszerzać dietę. Moja córka od początku dostawała kawałki a ząbek wyszedł jej dopiero po roczku. Dziecko ma twarde dziąsła i nimi świetnie sobie radzi. Justyna 8907 wcale nie jest prawda ze dietę powinno się rozpoczynać od podania warzyw. Syn jadł zaczynajac od warzyw córka wg metody blw i miała i owoce i warzywa. Córka je wiele chętniej je i je wszystko a syn wybrzydza. Jeśli podjęłaś świadoma decyzje to spróbuj inna butelkę a właściwie smoczek, może spróbuj podawać łyżeczka albo inne mm.

2019-02-18 18:31

Zawsze rozszerzanie diety wymaga cierpliwości. To zupełna nowość dla dziecka. Jeśli coś nie wychodzi to może warto dać dziecku jeszcze trochę czasu i ponownie spróbować za jakiś czas.

2019-02-15 10:11

Myślę że potrzeba cierpliwości i w. Końcu złapie. A próbowałaś różnych butelek? A to że tata podaję butle to bardzo dobrze. Możesz jeszcze próbować wyjść na czas karmienia gdzieś niedaleko

2019-02-15 09:56

Wczoraj odciagnelam mleko i mąż podawał... I nic... Cały dzień "walki" i nic. Płakała ale nie chwyciła się nawet mojego mleka z butelki. :(Tylko proszę nie mówcie że chce się tylko przytulić. Bo ja to rozumiem ale bez przesady :(

2019-02-14 21:55

Pokarm matki dopasowuje się do potrzeb dziecka, a do roku czasu to właśnie mleko powinno być podstawą żywienia niemowlaka. Jeśli podjęłaś decyzję o odstawieniu od piersi to zdecydowanie musisz jakoś przekonać do picia mm... ja karmię piersią, ale też musiałam przez jakiś czas karmić butelką bo musiałam w ten sposób podawać leki i faktycznie też było bardzo ciężko namówić moje dziecko do picia z butelki, tym bardziej, że jest bezsmoczkowa. Ale proponowałam butelkę bardzo często i jakoś się udało, może postaraj się odciągnąć choć odrobinę swojego mleka, ja tak próbowałam i się udawało. Może spróbuj rozszerzanie diety odstawić na tydzień, może potrzebuje jeszcze troszkę czasu, tym bardziej jeśli chcesz zrezygnować z karmienia piersią i wprowadzić mm, żeby nie wszystko na raz. I niestety, ale wprowadzenie pokarmów stałych, kaszek itp nie gwarantuje dłuższego spania...

2019-02-14 09:14

Moze rzeczywiście metoda blw może byc skuteczna. Tylko jak przekonać do butelki i do mleka. Bardzo chciałbym już nie karmić piersią, taka decyzję podjęłam, budzenie co 2h i jeszcze żeby spała spokojnie...wykancza mnie nerwowo :( Pokarmu za wiele już nie mam i nie oszukujmy się wartościowszy już nie będzie niż był na początku.

2019-02-13 15:05

Dietę powinno się zaczynać rozszerzać od podawania warzyw!

2019-02-13 14:53

Ja zaczęłam roszerzac jak moj syn skończył 4 miesiąc, ale karmiłam mm. Na poczatku bylo ciezko ale z czasem bylo co raz lepiej. Zaczynalam od slodkich owocow i warzyw, czyli marchew , banan, jabłko. Moze sproboj dawać dziecku coś co moze wziąść w rączkę, kolorowe cos co ja zainteresuje. Nie naciskaj na dziecko bo moze sie tylko zarazić. A probowalas np. Chrupki kukurydziane. Ma wogole zabki?