Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Ile mleka przy rozszerzania diety

Data utworzenia : 2019-02-11 15:22 | Ostatni komentarz 2019-02-14 17:32

BeataR

810 Odsłony
11 Komentarze

Dziewczyny, proszę doradźcie ile zjadają mm wasze maluchy przy początkach rozszerzania diety, jedni mówią ze powinny to być już 4 porcje, ale jak mój maluch dopiero testuje i sprawdzamy czy nie jest uczulony to np wyglada to tak ze o 7 zjada porcje mleka, potem po 10c następnie po 13 ma porcje kaszki, o 15 próba nowego pokarmu jedna łyżeczka, dwie, ok 17 mleko, o 20 mleko, i 23 mleko, czy to nie za dużo? Mam już mętlik w głowie, przybiera ładnie na wadze. Porcje mleka jakie zjada to 130-150 ml. Jak u Was to wyglada? Obecnie mój maluch ma bez 1 tygodnia 6 miesiecy

2019-02-14 17:32

Na początku dziecko uczy się jedynie smaków i nie nowe pokarmy nie mają za zadania go nakarmic. Zwróć uwagę by nie zastępować mleka posiłkami stalymi , ponieważ ono do roku ma być głównym składnikiem nadal w diecie dziecka. Przy próbach karmienia próbuj też podawać posiłki dziecku kiedy nie jest głodne, bo jeśli będzie głodne to prawdopodobnie ich odmówi. My obecnie rano mamy mleko -piers. Po ok 1-1,5h kaszka lub kleik, potem mleczko ok 3h po pierwszym, potem obiad lub mleczko w zależności jak nam wyjdzie godzinowo, a wieczorem np między mleczkiem znów jakiś owoc :)

2019-02-14 11:19

Mama_Gratki u mnie różnie ale ostatnio jakby się unormowało to jego zasypianie bo zasypia tak 20-20.30.I wtedy je ostatni raz i później budzi się około 1. Później je około 5-6 i albo drzemnie do 7-7.30 albo nie i wstajemy.Te porcję mleka podałam orientacyjnie bo różnie zjada.Ma tak że je je i jak wypuści smoka z buzi i kreci głową to już nie zje dalej.Nie zmuszamy go ile zmieści lub na ile ma ochotę to zjada. A Ty Mama_Gratki odciagasz laktatorem i stąd wiesz że zjada mniejsze porcje?

Konto usunięte

2019-02-14 04:37

Dorota, o której kładziesz synka i o której wstaje? U nas podobnie choć mamy jedną porcję mleka więcej, ale zdecydowanie mniejsze ilości, mleko z piersi :)

2019-02-13 22:58

Beata mój syn ma 7 mc zaraz będzie 8 i u Nas wygląda to tak 6-mleko mm 180 ml, 9-kasza,12-obiadek czasem słoik czasem pół jak ma chęć, 15 - mleko 160 ml,16.30-owoc papka,18-mleko mm 180 ml,21-mleko mm 140ml.Pozniej najczęściej budzi się gdzieś o 1 w nocy i zjada 180-210 ml.Wg rozpiski na puszce powinien zjadać więcej a rzadziej.Ale to tylko wytyczne które ktoś ustalił.Mysle, że u Ciebie jest ok ;)

Konto usunięte

2019-02-11 22:31

Beata, do pierwszego roku życia mleko jest podstawą. Dziecko karmi się na żądanie. Maluch dopiero próbuje nowe smaki, testuje, uczy się gryźć, żuć i połykać. Uważam, że jest w porządku.

2019-02-11 22:29

W momencie kiedy zaczynamy rozszerzać dietę maluch dopiero poznaje nowe smaki, próbuje, smakuje ale się nie najada więc spokojnie nie masz się czym martwić. Pamiętaj, że podstawą żywienia dziecka do roku jest mleko a pozostałe posiłki są tylko dodatkiem. Mleko będziesz zastępować nowym posiłkiem za jakiś czas a jaki jest to sprawa bardzo indywidualna. Musisz obserwować dziecko i zobaczysz w którym momencie zaczyna się najadać stałym posiłkiem. Jeśli będzie już jadł sporo wtedy zamiast mleka w porze obiadowej dasz posiłek stały. Jednak się nie śpiesz tylko do roku na spokojnie bawcie się jedzeniem i nowymi smakami.

Konto usunięte

2019-02-11 21:51

Moja Córka już je spore porcje jarzyn, mięsa, owoców, a mimo to wypija dziennie sporo mleka. Sama się nad tym ostatnio zastanawiałam, ale skoro ma apetyt to niech je. Jeśli przy tym nie ma problemów z brzuszkiem, z kupami, to nic tylko karmić ;-)

2019-02-11 19:22

Jeżeli maluch by nie był głodny to by nie jadł;) Według mnie nawet MM powinno się karmić na żądanie, bo każde dziecko jest inne;)