Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Dokarmianie mm 4 miesiecznego dziecka

Data utworzenia : 2019-02-03 19:09 | Ostatni komentarz 2019-02-19 11:02

Karolinaa1423

1256 Odsłony
6 Komentarze

Dziewczyny jakie sa Wasze doświadczenia przy dokarmianiu 4 miesięcznego dziecka butelka. Od poczatku karmie tylko piersią, ale od kilku dni moje piersi nie sa juz tak nabrzmiałe, mam wrażenie ze nic tam.juz niemam.Co prawda jak nacisne to.mleko leci, ale mam wrażenie ze synek sie nie najada. Od kilku dni jest bardziej marudny, nie moge go uspokoic, nawet cycem. A ostatnio jak podałam mu 90 ml mleka 2 razy w przeciagu dnia, wypil prawie wszystko i byl spokojniejszy.Pytanie do Was...mysliscie ze sie nie najada moim mlekiem? Tez byscie dokarmialy? Jesli tak to ile ml podawac i w jakich odstępach? Wprowadzic juz mleko na stałe czy na zawołanie? Mam ogromny dylemat, niewiem co zrobic bo pierwsze dziecko.karmilam bardzo długo piersia.Dziekuje za każdą radę.Pozdrawiam

2019-02-19 11:02

Jak u Was sytuacja? Być może laktacja się już u Ciebie ustabilizowała i dlatego Twoje piersi nie są nabrzmiałe. W momencie kiedy laktacja się stabilizuje piersi stają się miękkie ale mleko w nich jest. A czy maluch moczy pieluszki i prawidłowo przybiera na wadze (to możesz zawsze sprawdzić idąc do przychodni). Być może pojawił się tez u Ciebie skok rozwojowy (wtedy dziecko jest bardziej marudne) lub kryzys laktacyjny a na to moja porada jest taka, ze powinnaś jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi. Nic nie rozkręci lepiej laktacji niż ssące dziecko, po karmieniu używaj laktatora i metoda 7-5-3 (7 minut odciągasz mleko w lewej piersi, 7 minut z prawej, 5 minut z lewej itd odciagasz nawet jeśli mleko nie leci), pij kawę nestle Caro, kup sobie femaltiker, słód jęczmienny w syropie możesz zamówić na Allegro, łuskę kakaową, możesz pic piwo bezalkoholowe np Warka radler 0%, bavaria. Zawsze te mleko co odciagasz laktatorem będziesz mogła podać maluszkowi w awaryjnej sytuacji. Wybierz butelkę nie zaburzajaca odruchu ssania dobra jest do tego celu Lovi. Dorota nie ma czegoś takiego jak chude mleko. Mleko jest zawsze idealne dla naszego dziecka. Tłuszczyk będzie się zawsze odkładał na gorze mleka i nie świadczy to o tym ze mleko jest za tluste. Ale mleko zmienia swój skład w ciągu dnia dopasowując się do potrzeb maluszka. Pamiętaj ze warto walczyć o laktację bo każda porcja mm sprawia ze naszego mleka będzie coraz mniej i za chwile jak widać po przykładzie dziewczyn będziesz karmić tylko mm.

2019-02-06 11:25

Mieliśmy podobny problem, tylko, że wcześniej. Córka miała dwa miesiące jak zaczęła marudzić, najchętniej 24h na dobę przy cycku.. na wizycie szczepiennej poradziliśmy się lekarza. Nie miałam zamiaru eksperymentować, więc wolałam zapytać osoby kompetentnej. Lekarka poradziła nam, aby po każdym karmieniu chwilę poczekać i dać 30ml mleka modyfikowanego. Jeśli dziecko będzie chciało to wypije. :) U nas pomogło. Z czasem oczywiście coraz więcej było mleka modyfikowanego, ale to dlatego, że pokarmu coraz mniej. I to nie prawda, że jak dziecko zasmakuje butelki to nie będzie chciało piersi. Stosowałam butelki Lovi i nie miałam żadnych problemów z karmieniem. Pozdrawiam! :)

2019-02-06 09:03

Ja też miałam taki dylemat. Synek urodził się duży, ważył 4200. Obecnie ma 4miesiace i dokarmiam mlekiem modyfikowany już jakiś czas. Zawsze zaczynam od piersi, ale jeżeli mały płaczę, przy się lub nie chce ssać daje butelkę. Na początku oczywiście miałam wyrzuty sumienia, ale tak mam pewność, że synek się najada. Mam małe piersi i obecnie kompletnie nie czuje żebym miała dużo pokarmu, ale w nocy mały jest tylko na piersi, co jest baaardzo wygodne jeżeli chodzi o podgrzewanie

2019-02-05 10:01

Ja miałam ten sam problem, że wydawało mi się ze mam mleko ale dziecko się nie najadalo i gdy byłam w szpitalu powiedzieli ze to się zdarza i są na pobudzenie laktacji takie proszki w aptece i kazali mi to kupić i po paru dniach wszystko wróciło do normy ☺ a w tym czasie karmiłam ile mogłam ale gdy widziałam ze córka jest głodna to skorzystałam z butelki Lovi która nie zaburza odruchów ssania i wszystko jest okej.

2019-02-05 00:04

Ciężko stwierdzić czy się nie najada,może coś innego mu dolega.Mojej koleżance jak córka ciągle wisiała przy piersi i była marudna to pediatra poleciła odciągać laktatorem mleko i w ten sposób kontrolować ile zjada jej mleczka bo podejrzewała że może się nienajada, bo chude mleko lub poprostu mała lubi tak byc przy niej. A te 90 ml dwa razy w przeciągu dnia to podałaś mm?bo nie bardzo zrozumiałam.Moze spróbuj wspomóc jakoś laktację specjalnymi herbatkami, odciąganiem laktatorem.Jesli już podawać mm jeśli okaże się że naprawdę się nie najada lub zanika Ci pokarm to ja mm podawałam tak średnio co 3 h chyba że mały spał dłużej lub widać było że już głodny to mu wcześniej robiłam.Na opakowaniu jest napisane ile porcji i jak przygotować ale ja indywidualnie podchodziłam do tego (często nie zjadał tak dużo naraz jak było określone na puszce mleka stosownie do mc).U mnie był problem z wklęsłymi brodawkami i od początku odciągałam mleko laktatorem choć bardzo starałam się przystawiać w szpitalu do piersi, stosowałam różne nakładki ale nic nie dały. Tesciowa mnie nieraz wkurzała komentując moje mleko jak syn był marudny to że mleko mam za chude później opowiadała znajomym że mam tłuste ( raczej takie było bo jak je przechowywałam w lodówce to robił się osad na górze z tłuszczyku)więc kazałam się jej odczepić od mojego mleka bo raz tak raz tak gadała.Jak mały zaczął zjadac więcej to wprowadziłam mm bo nieraz zbytnio nie miałam jak odciągnąć mleka jak byłam sama a on płakał i stopniowo mojego mleka było coraz mniej a więcej mm.Trzeba się z tym liczyć, że może tak być, że przy dokarmianiu mm pokarm zaniknie lub zmniejszy się jego produkcja.Czasem tak bywa, że jedno dziecko długo karmi się piersią a kolejne już krócej.Ważne aby kontrolować wagę dziecka jak przybiera to dobrze.

Konto usunięte

2019-02-05 00:04

To zależy od Ciebie, na czym Tobie zależy? Bo to byc może kryzys laktacyjny, więc wystarczy pobudzać co jakos czas laktacje laktatorem, oprócz tego oczywiście przystawiac dzidziusia. Moze sprawdziłyby sie tez specjalne herbatki.. Polecam ciepłe oklady na piersi przed karmieniem, picie wody, dużo snu i odpoczynku:) taką samą sytuację mialam z pierwszą dzidzia, ale nie wiedzialam ze to kryzys, mleka bylo coraz mniej i podałam mm w 5tym miesiacu, czego bardzo żałuje. Obecnie karmię 4miesiecznego syna :) nie poddawaj się