Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Mleko ilość porcji

Data utworzenia : 2018-09-24 00:03 | Ostatni komentarz 2018-09-25 10:19

BeataR

488 Odsłony
4 Komentarze

Witam, na opakowaniu mleka napisane jest ze dziecko w 2 miesiące powinno zjadać 6 porcji po 120 ml mleka, niestety mój maluszek zjadał tyle ale np teraz zjada ponad 500 ml na dobę, czy to prawidłowe? Czy może mieć mniejszy apetyt? Czy powinnam ścisłe przestrzegać ilości z opakowania?

Konto usunięte

2018-09-25 10:19

Obecnie mm też karmi się na żądanie i jeśli dziecko he mniej niż w informacji na opakowaniu to jest w porządku. Nie wmuszaj w dziecko bo inaczej może ulewać. Kontroluj jednak przyrost masy ciała i musisz też ocenić czy dziecko moczy odpowiednią ilość pieluszek (około osiem na dobę)

2018-09-24 20:23

Tak jak piszą dziewczyny nie sugeruje się zbytnio tabelka i. Mój nigdy nie jadł tyle ile w tabelce było.

2018-09-24 19:52

Porcje na opakowaniu są usrednione rzadko które dziecko je dokładnie tyle ile napisane. Często dzieci potrzebują mniej od początku a czasem są to przejściowe spadki apetytu. Jeśli dzidziuś przybiera prawidłowo na wadze nue ma się czym niepokoić

Konto usunięte

2018-09-24 11:34

Ja bym się tak bardzo nie sugerowała podawanymi wartościami. Są to przyblizone porcje, ale nie kazde dziecko musi tyle zjadac. Jedno zje mniej niz jest napisane w tabelce, a inne z kolei zje wiecej. Mojej Corce tez podaje MM i nie zjada 150 ml jak jest na opakowaniu, ale np. 90 slbo i mniej. Fakt jednak, ze wczesniej zawsze podaje jej jeszcze piers. Słuchaj, jesli Twoje dziecko nie placze, jest szczesliwe i usmiechniete no i prawidłowo przybiera na wadze to znaczy, ze glod mu nie doskwiera. Apetyt u dziecka rowniez jest rzecza zmienną i mają na niego duzy wplyw takie sytuacje jak zabkowanie, gorsze samopoczucie, infekcja itp.