Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Nocne karmienia

Data utworzenia : 2018-09-04 19:26 | Ostatni komentarz 2018-10-04 15:46

Marlena.Horbinska

1733 Odsłony
11 Komentarze

Witam. Moja córka ma pół roku, gdy skończyła 4 miesiące karmienie piersią zastąpiliśmy mlekiem modyfikowanym. Miałam nadzieję że, gdy przejdziemy na karmienie butelką nocne karmienia się skończą, niestety córka nadal budzi się na mleko 2 razy w nocy. Czy można dziecko jakoś odzwyczaić od tego? Czy poczekać cierpliwie aż dziecko samo przestanie się domagać posiłków w nocy ?

Konto usunięte

2018-10-04 15:46

Moja znajoma musi robić mleko w nocy trzylatkowi. Wody ani herbatki nie chce, bez mleka znowu nie zaśnie. Maluch jest dość pulchny i przypuszczam, że ten nawyk może być jedną z kilku przyczyn nadwagi

2018-10-03 13:58

Mój synek już od 5 miesiąca ostatni posiłek jadł o 22 a rano dopiero o godzinie 7 , ale był już na mleku modyfikowanym. Budził się w nocy, ale zazwyczaj wystarczyło dać mu smoka i dalej zasypiał. Czasami trzeba było go porostu przytulić. Moja bratowa tak przyzwyczaiła dziecko do jedzenia w nocy, że w wieku 2 lat o godzinie 1 musiała wstawać i robić mu mleko, a on szedł za nią i patrzył jak je robi.

Konto usunięte

2018-10-03 05:13

Pcheła, chyba musisz czekać na czas gdy dasz jej już inną kolacje. Wtedy będzie bardziej syta i może nie będzie budziła się tak często. Ale chyba cię pocieszę. Moja znajoma ma synka i ostatnio przystawiałam go na 2 minuty co około 10 minut. A on jedząc odchylał się i się śmiał, ale za jażdym razem ciumknął

2018-10-02 09:22

Od czasu kiedy daje dziecku rano kaszke manna na sniadanie zasypia 20 i budzi sie 6-30

Konto usunięte

2018-09-28 18:06

Pytanie: jak ją oduczyć :D Całe szczęście, że ona nie bawi się piersią, tylkp faktycznie je. Całe jedzenie jej zajmuje od 3 do 5 minut. Ale ja już pobudkę mam zafundowaną:/ A cwaniara na śpiocha wcina :D

Konto usunięte

2018-09-26 09:25

Pcheła, Natalka już jest duża i wydaje mi się, że powinna jadać rzadziej, a większe porcje. Myślę, że Twoje mleko jej wystarcza tylko że jest nauczona do częstego ciumkania :)

Konto usunięte

2018-09-25 10:52

Pani doktor, a co w przypadku karmienia piersią? Też 6 posiłków na dobę? Słyszałam, że posiłków powinno być min. 8. Co z karmieniem na żądanie? Ja obecnie karmię ok. 15 razy na dobę z czego 6 jest między 20, a 6.

2018-09-22 19:10

Dzień dobry. 4-miesięczne niemowlę powinno przyjmować 6 posiłków na dobę. Po 4 m-cu można wprowadzić kaszkę np Sinlac. Jeżeli dziecko otrzyma odpowiednią ilość posiłków i mililitrów mieszanki na dobę, powinno przespać noc. Czasami jednak maluch nie nasyci się wieczorną porcją mleka i budzi się w nocy bo jest głodny. Czasami, po prostu chce się przytulić lub jest mu niewygodnie i się budzi. Rodzice, nastawieni na karmienie, traktują nocną pobudkę jako efekt głodu. Podają mieszankę a dziecko ssie bo, jak wiemy, ssanie uspakaja, zmniejsza odczuwanie bólu, usypia. Można spróbować podać wodę do picia zamiast mleka. Przede wszystkim przytulić. Proszę pamiętać, że dzieci gorzej sypiają w dusznym, ciepłym pomieszczeniu. Należy zadbać o odpowiednią wilgotność i temperaturę pomieszczenia. Jeżeli dziecko prawidłowo przybiera na wadze to oznacza, że otrzymuje odpowiednią ilość posiłków. Pozdrawiam