Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Wymioty u niemowlaka

Data utworzenia : 2018-07-01 10:57 | Ostatni komentarz 2018-07-11 20:34

K.Senisz

2435 Odsłony
6 Komentarze

Witam moj problem polega na tym ze moj dwu miesięczny synek wymiotuje i nie wiem dlaczego. Wymiotuje nie ulewa. Byliśmy bardzo długo w szpitalu bo mój mały ma wadę serca i był operowany,nie karmilam go piersią ale był karmiony moim mlekiem ale przez sonde. Później po operacji jesZcze prZez kilka dni pil moje mleko przez butelkę. Mleko mi sie skończyło i przeszliśmy na mm Nan 1 Optipro plus. Mały na tym mleko strasznie sie męczył,wymiotowal mial problemy z kupka odbijalo mu sie kwasem. Lekarz razem z położną mówili ze to ulewanie i ze to jego taka uroda. Postanowiłam sama zmienić mleko i Zmieniłam na HIPP 1 COMBIOTIC . Okazało sie ze to zmiana na lepsze no ale nie na długo...Po jakimś czasie znowu pojawiły sie wymioty ale wygląda to w ten sposób że mój mały nie wymiotuje codziennie tylko co drugi dzień i na wieczór nie po każdym posiłku. Ostatnio zdarzyło mu sie zwymiotowac z samego rana po dwóch lykach mleka. Czasami się wygina,płacze i widać że mu sie cofa a czasami normalnie sie zachowuje,leży spokojnie,cieszy sie. Co to może być? Czyżby nietolerancja laktozy? Tylko nie pisZcie ze mam iść do lekarza bo lekarze nie chcą pomóc,szukac przyczyny tylko mówią że to jego taka uroda. Nie ma nawet takiej opcji cos jest.nie tak . Dodam ze w szpitalu na Nanie nie wymiotowal tylko jak zwróciliśmy do domu.

Konto usunięte

2018-07-11 20:34

Dobry pediatra powinien Wam pomóc. Z mojej strony: jeśli obawiasz się nietolerancji laktozy to można to łatwo sprawdzić. Pobiera się próbkę kału z pieluszki i sprawdza pH. Jeśli będzie dziecko cierpiało nietolerancję to podaje mu się przed każdym karmieniem 8 kropli Delicolu. Kropelki są bez recepty - możesz sprawdzić czy po nich będzie poprawa Jak często karmisz dziecko? Może powinnaś częściej a mniejszymi porcjami? Po karmieniu nos dziecko do odbicia przez dłuższy czas i nie wykonuj gwałtownych ruchów. Możesz też podwyższyć materacyk pod główka dziecka tak aby treść żołądka się nie wracala. Możesz kupić klin albo podłożyć coś pod dwie nogi lozeczka(np deseczkę) lub podłożyć kocyk pod materac

2018-07-11 09:57

Jestem tego samego zdania co dziewczyny. Też bym spróbowała udać się do innego lekarza. Pomocy należy szukać wszędzie skoro obecni nie chcą pomóc. Możesz spróbować zmienić mleko na mleko modyfikowane bebilon pepti. Może u was pomoże. U mnie lekarz też nie chciał wypisać skierowania na badania dla córki. Pytał się a po co to nie potrzebne. Bo tak na własną rękę to nie trzeba skoro się nic nie dzieję. Jak po czasie wyszło że córka jest chora to zmiana o 360 stopni. Ja was przyjme mówcie co chcecie ja wam wszystko wypusze. Przynieście mi dokumenty to ja wam wszystko uzupełnię. Szkoda tylko że po czasie jest takie podejście.

2018-07-03 10:55

No niestety ale tez bym spróbowała u innego lekarza ale takiego z prawdziwego zdarzenia. Moze idź prywatnie? Częsta zmiana mleka tez mozesz nie pomoc tylko pogorszyć wszystko. Z mojego synka chlustalo dosłownie jeszcze nie strawione mleko modyfikowane ale to przez calutki dzien, nie bylo dnia zeby jak dostal butelkę nie chlustalo - byl na bebiku. Okazało sie ze to nietolerancja laktozy i musieliśmy chwilowo przejść na nutramigen lgg. Pomogło i to duzo bo to wielkie "ulewanie" sie skonczylo. Bylismy na tym mleku pol roku i przeszlismy na bebiko spowrotem. Moze to byc tez refluks jak dziewczyny niżej pisały. Możliwości jest duzo dlatego lepiej skonsultować sie z lekarzem niz działać na własną reke.

2018-07-02 19:22

Wg mnie to powinnaś udać się do innego lekarza. Jeżeli nie to ja bym zmieniła mleko może na jakieś specjalistyczne tzn np bez laktozy bądź enfamil comfort z tego co czytałam to jest mleko jak sa jakieś problemy z brzuszkiem. Niestety pozostaje metoda prób bo może któreś mleko zostanie zaakceptowane przez maluszka i będzie lepiej. Powodzenia!

2018-07-02 10:18

Napewno bym zmieniła lekarza. Wygląda to na refluks. Moja starsza córka bardzo ulewala ale zmieniłam jej z Bebilon na Bebiko i nie było problemu. Może zmien pozycje do karmienia coś może pomoże. Albo jeszcze czy dziecko nie lapczywie pije mleko?

2018-07-01 21:08

A je zalecane porcje? Może karm w innej pozycji. Czy bierzesz do odbicia po kamieniu i czy odbija mu się? Czemu myślisz że to napewno wymioty a nie ulewanie? Przychodzi mi do głowy ewentualnie tylko refluks. A nie możesz iść do innego pediatry? Obawiam się że bez pomocy lekarza niewiele możesz zrobić