Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Jak skutecznie przejść z karmienia piersią na butelkę

Data utworzenia : 2018-06-15 09:53 | Ostatni komentarz 2018-06-27 22:26

Anna.Jakubowska

1979 Odsłony
11 Komentarze

Witam moje maleństwo jest karmione piersią i wiem że to najlepsze dla niego. Lecz chciałabym z powodów osobistych przejść na karmienie butelką nawet moim mlekiem . Tylko mamy problem ponieważ dziecina nie chce wypić mojego mleka , wody ani mleka sztucznego . Jak przekonać malca do butelki ??? Maluszek ma 15 tygodni .

2018-06-27 22:26

a może butelki mimijumi

2018-06-27 21:54

wytrwałość też dużo robi - czasem trzeba kilkadziesiąt podejść by malec załąpał o co chodzi...jednakże są i takie dzieci ze są anty smoczkowe i anty butelkowe....moja bratowa i kuzynka - one przerobiły po kilkanaście różnych butelek i lipa...a wiec próbowały łyżeczką a potem po prostu szybciej przeszły na te kubeczki trenigowe

2018-06-27 08:40

Wydaje mi się, że trzeba próbować próbować i jeszcze raz próbować, codziennie oswajaj Malucha ze smoczkiem, w końcu załapie :) u nas poskutkowało ;)

2018-06-22 22:27

Anna jesli jeszcze zajrzysz tutaj to daj znać czy maluch z piersi zjada bezproblemowo ? jeśli chodzi o podanie doraźne można spróbowaać podać dziecku z kubeczka które są dolączane zwykle do butelek, na pewno Lovi do każdej butli ma dolączony. A jeśli juz na stałe maleństwo ma pić to chyba pozostaje jedynie metoda prób i błędów róznych butelek i smoczków z różnym przepływem. Jesli wprowadzicie inne pokarmy, zakładając że dziecko będzie miało już ukończone 6 miesięcy możecie mleko podawać już nie z butelki a z bidonu czy kubeczka doidy. dzieci w tym wieku zwykle radza sobie doskonale z takimi formami pojenia i może u Was w ten sposób osiągniecie sukces :)

Konto usunięte

2018-06-21 09:44

Anno, proponuję Ci butelkę ze smoczkiem niezaburzającym odruchu ssania - taki smoczek choć trochę przypomina pierś i sposób w jaki się z niej pije. Sięgnij po Lovi albo calmę z medeli Pcheła, a to dziw. Masz taki zwykły smok co go dziecko ściśnie i leci?

2018-06-21 00:08

Właśnie o to chodzi by zaczęła nawet pić moje mleko. Też avent probowalam i już różnych nawet z pepco . Czekam aż zacznę wprowadzać małej posiłki to może i butelkę złapie. Pozdrawiam i dziękuję. Dam znać czy się udało

Konto usunięte

2018-06-20 20:30

Ja ostatnio chciałam młodej dać odciągnięte mleko w butelce. Buteleczkę Avent - taka malutka - była dawana w paczce dla kobiet ciąży. Młoda łapała, próbowała ssać, ale nic nie leciało i młoda się denerwowała tylko. Niedługo zrobię drugą próbę z butelką szklaną Lovi. ZObaczymy czy się uda. Nie powiem - chciałabym, aby złapała, bo wtedy na spokojnie będę mogła iść do lekarza czy sklepu.

2018-06-17 23:45

A co konkretnie robi dziecko? Odwraca głowę, zaciska usta czy próbuje ale maluszkowi to nie wychodzi? U mnie przy pierwszym dziecku najpierw układał usta, próbował ssać ale mu to nie wychodziło. Próbowałam różnych smoczków/butelek - dopiero za 4 razem trafiłam (miał już wtedy 3 miesiące). A potem jak próbowałam podać mm to po łyku zaciskał usta i odwracał się a następnego dnia w ogóle nie chciał nawet wziąć do buzi. Musiałam robić tygodniowe przerwy i testować dalej. I dopiero czwarte mleko mu posmakowała i od pierwszego łyku pięknie pił. Oczywiście jak był starszy to pił z byle jakiej butelki.