Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Prezenie sie stekanie gazy ?

Data utworzenia : 2018-05-05 09:21 | Ostatni komentarz 2018-06-13 16:17

Olimpia.chabros

4224 Odsłony
16 Komentarze

Dzien dobry moja dziecko ma za pare dni 2 miesiące była karmiona od początku mlekiem modyfikowanym (Enfamil) ale jakos trzy tyg temu miała zielone kupki i to mocno zielone to od czterech dni jest na nowym mleku bebiko tego samego dnia jak dostala bebiko kupka była żółta taka jak powinna byc i tak do przed wczoraj .w wczoraj nie robiła w ogóle a to dziwne bo zawsze robiła raz dziennie wczoraj do tego ma duże gazy prezy sie steka ale nie płacze wiec to chyba nie kolki a poza tym codziennie dostaje kropelki frolactin kolki tylko wczoraj nie dostała o 11 godz jak zawsze tylko o17 czy to moze byc to ? Czy zmiana mleka ? Dodam ze kupilam małej wiekszy skoczek do butelki lovi 3+ i od tego wiemszegk smoczka strasznie płakała jak by za szybko leciało czy co zmieniłam na smoczek 0+ i bylo ok tylko te pezenie brak kupki stekanie gazy zostały i nie wiem corobic z gory dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

2018-06-13 16:17

Witam serdecznie Zacznę od informacji, że zielone kupki z zawartością śluzu nie są patologią!. Tak może być. Nie potrzeba zmieniać mleka. Enfamil to dobry produkt. Jeżeli po bebiku jest problem, może on wynikać z samej zamiany mleka. W mleku modyfikowanym jest dość dużo białka, można przejść na Bebilon HA pro ekspert (ta sama firma, mniej białka0 albo na Bebilon 1 pro ekspert comfort, dobrze działa na brzuszek. Probiotyk można podawać nadal np. Lacto Dr 5 kr albo Dicoflor 5 kr. Można okresowo podawać espumisan przy wzdętym brzuszku i układać na brzuszku pod kontrolą wzroku. Przewód pokarmowy musi dojrzeć więc myśle, że problemy są przejściowe. Czasami trzeba dobrać mieszankę, żeby dziecko ją dobrze tolerowało pomimo podobnego składu w każdym produkcie. Pozdrawiam

2018-05-17 22:09

Właśnie po żelazie kupki są czarne i dziecko może mieć problem z zatwardzeniami. Mój Syn w zeszłym roku przyjmował żelazo i nam pediatra od razu o tym powiedziała, żebym się nie martwiła ale tak jak Aneta w ciąży również brałam żelazo i już wcześniej miałam tego świadomość. Aneta dzieciom często zmieniają się upodobania. Mój Syn swego czasu jadł tylko barszcz czerwony innej zupki nie chciał, później nie chciał jeść barszczu bo zwyczajnie mu się przejadł a teraz na nowo lubi. I tak jest z wieloma innymi produktami. Dziecko jak mały dorosły zmienia upodobania i smaki.

2018-05-14 00:07

Moja córka ostatnio nie je marchewki tylko kiełbase i barwa kupki jest teraz żółta. Zupki córce się przejadły i ma od nich chwilę przerwy.

2018-05-13 07:35

Przyjmowane żelazo jak najbardziej wpływa na barwę, tak samo jest z wieloma jeszcze innymi lekami, czy nawet produktami, które na to wpływają. Każde dziecko inaczej zareaguje na dane mleko, więc coś co u jednego okazało się dobrym wyjściem niekoniecznie musi być odpowiednie dla innego dziecka. A termoforek na pewno Ci się przyda, jak nie dla malucha to dla siebie choćby nawet :) Daj znać jak tam u Was :)

2018-05-12 15:00

Nawet dorosły przy przyjmowaniu żelaza ma ciemny kał aż czarny i ma problem z załatwianie się. A co dopiero dziecko. Ja będąc w ciąży przyjmowałam żelazo. Więc wiem co to znaczy. Córka w styczniu przyjmowała żelazo i miała problem żeby zrobić kupkę. Więc poszłam do lekarza rodzinnego żeby zmniejszył córce dawkę żelaza. Lepiej jest to skonsultować z lekarzem niż ograniczać dawkę na własną rękę.

2018-05-12 13:07

pewni przy żelazie kupki są zazwyczaj czarne i może być zatwardzenie.

Konto usunięte

2018-05-12 13:04

Przy żelazie kupki mogą być ciemniejsze, tak reaguje organizm

2018-05-12 10:30

Mój synek też był na Bebilonie i tak jak piszesz miał straszne gazy, prężył się, płakał i burczało mu w brzuszku jak jadł. Kupka żółta, czasem co drugi dzień. Też zmieniałam smoczki i również mały do mleka dostaje Delicol. Niestety w końcu przestał jeść! Zmieniłam mleczko na Enfamil i nie ma już żadnych problemów, je ładnie i aż serce się raduje! Co do kupki to pytałam lekarza bo po Enfamil rzeczywiście jest inna ale powiedział, że ważne żeby była codziennie to jest ok. Do tego mały dostaje żelazo i przy Bebilonie robił ciemne kupki a z Enfamil ma normalne. Może wróć do Enfamil? Zielone kupki są gdy dziecko je łapczywie i powietrza się nałyka albo właśnie przy żelazie.