Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Zmiana mleka 1 na 2

Data utworzenia : 2018-01-30 13:34 | Ostatni komentarz 2018-02-13 21:38

Kinga666

1452 Odsłony
13 Komentarze

Hej dziewczyny :-) Trochę mnie tu nie było ale mam nadzieję że w końcu uda mi się wszystko tak zorganizować że znajdę czas na forum. Dziś przychodzę do Was z pewnym konkretnym pytaniem. Natan dostaje Bebilon 1. Od dziś w 15 dzień rozszerzania diety, dostaje już Bebilon 2. Ale jedną miarkę. Tzn zamiast 8 Bebilon 1 dostaje siedem i jedną Bebilon 2. I tu moje pytanie : jak lepiej przejść z jedynki na dwójkę? Czy jutro podawać już dwie miarki Bebilon 2 czy jeszcze jedna? Wiem że niektore mamy robią troche inaczej na 4 porcje mleka robią trzy z mleka 1 i jedną z mleka 2 ale to jakoś nie przekonuje mnie do końca.

2018-02-13 21:38

Kinga super, z czasem przejdziecie zupełnie na dwójeczkę :) Grunt, że Natek się już nie męczy.

2018-02-06 23:05

Kinga trochę szkoda że zaczeliscie wcześniej rozszerzać dietę bo teraz do końca nie wiadomo jak coś się dzieje to od czego. Lepiej wg mnie najpierw zmienić mleko a później dawać nowe rzeczy ale już za późno. Myślę że nie ma co się spieszyć mocno i przez kilka dni dawaj 1 miarke "2", później kilka dni 2 miarki itd.

2018-02-05 22:09

Ja robiłam tak jak emmkao Taki sam schemat :)

2018-02-05 17:44

Kinga najlepiej zawsze posłuchać swojej intuicji. Ja zmieniałam mleko w taki sposob jak ty. Codziennie o jedna miarkę więcej 2 a jedna mniej 1. Jak juz zaczelas mieszać tak, to nie zmieniaj tego bo maly dopiero moze miec gazy. Dobrze ze z gazami lepiej , teraz juz tylko z górki ;)

2018-02-02 12:40

Już jest lepiej dziewczyny ;-) Gazow prawie nie ma więc narazie dalej vędziemy przechodzić na 2 :-) Aisa, a to mieszanie jest właśnie najbardziej polecane. Czasami nie wiadomo jakiej rady sluchać :-(

2018-02-01 23:28

Można też inna metoda pójść tzn np wszystkie posiłki z mleka 1 i na parę dni wprowadzić 1 posiłek z mleka 2 reszta z 1 i stopniowo zwiększać ilość posiłku z mlekiem 2 a zmniejszać ilość 1. Na zajęciach kiedyś mieliśmy że mieszanie 1 z 2 nie jest za dobre bo może właśnie takie mieszanie powodować gazy nie tyle samo mleko co poprostu mieszanka 1 z 2 .

2018-02-01 22:39

Kinga dokładnie rób dokładnie tak jak pisze emmakao ja tez tak robiłam przy synku i stopniowo zwiekszalam dawkę (ilość miarek) i powinno byc dobrze.U mnie synek tez przy tym puszczal gazy ale bylo coraz lepiej i to minie.Po kilku dniach powinno byc juz lepiej i mu to przejść ;) Powodzenia ! :-*

2018-02-01 21:36

Kinga, może potrzebuje po prostu troszkę czasu żeby się przyzwyczaić i wtedy gazy znikną. Wiadomo to co innego, ale moja córa jak jest chora i np długo siedzi w domu, potem wraca do żłobka i zmienia kuchnię od razu ma zdecydowanie więcej gazów, a po kilku dniach przechodzi :)