Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Do jakiej temperatury mogę podgrzać swoje mleko? Czy mogę podawać je w temperaturze pokojowej?

Data utworzenia : 2017-12-03 17:22 | Ostatni komentarz 2018-02-15 10:34

Ewelina-1975

6880 Odsłony
26 Komentarze

Moja córeczka niestety nie chciała ssać piersi, nie miałam też wystarczającej ilości pokarmu.Podgrzewam pokarm, bo boję się,że zimny, nawet ten w temperaturze pokojowej może źle wpłynąć na jej gardełko. Swojego pokarmu ściągam niewiele i dlatego jest dla mnie cenny. Czy wysoka temperatura niszczy witaminy w moim pokarmie? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

2018-02-15 10:34

Justyna ja miałam tak samo jak ty po 3 miesiącach nie dałam rady z odciagniem i musiałam przejść na mm drugi powód syn pij juz do 180 ml a ja miałam 150ml z odciagnia

2018-02-02 21:27

Justyna, Power pumping to sesja, którą można wykonywać raz , góra dwa razy dziennie, aby podbić laktację. Na zmianę odciaga się pokarm z 1 piersi 20minut, z drugiej 20, z jednej 10 z drugiej 10 z jednej 10 o z drugiej 10. Jesli masz laktatoe podwojny to dwie piersi na raz czas taki sam, po czym 10minut przerwy po każdym odciagnieciu. Tez jest system 7-5-3 działa podobnie jak power pumping, ale pozostale sesje to jednak po 15minut na pierś, ewentualnie po 10 minut, tak, aby piersi nie przyzwyczajaly sie dlo długiego sciagania. Są też grupy wsparcia na fejsie typu "mamy ściągające mleko", warto dołączyć, dziewczyny na prawdę dużo pomagają. :)

2018-02-02 20:38

S.Tomczyk : wyjasnij mi prosze co to znaczy powerpumping ? Ze wzgledow medycznych dzieci nie mogly ciagnac piersi, pily za to moje mleczko z butelek, ale mi mowiono odciagac 15 min ( obie piersi na raz ) co 2,5 godziny rowniez w nocy. Ciekawa jestem co myslisz na ten temat. Przewaznie po 3 miesiacach wysiadalam i koniec bylo z odciaganiem. W tej ciazy chcialabym to robic dluzej , ale jakim systemem odciagac ( tak aby w trzecim miesiacu karmienia znowu nie wysiasc ze zmeczenia i niewyspania ) ? Ewelina : tak jak dziewczyny pisza powyzej, albo kapiel wodna albo podgrzewacz. Ale nigdy mikrofalowki. Pozdrawiam

2017-12-31 03:41

Jest to całkiem zrozumiała reakcja. Ciepłe mleko drażni. Zmniejsze mleko przy ząbkowaniu koi ból. Dlatego dziecko w tym okresie chcę mieć trochę chłodniejsze mleko.

2017-12-28 23:02

Mleko podgrzewam tylko w podgrzewaczu ale w gorącej wodzie tak do 37 stopni i nie więcej.Tak Aisa przy ząbkowaniu mozna podać lekko chlodniejsze pamiętam jak synek zabkowal to nic ciepłego nie chciał jesc ani pic tylko musiało byc troszke chlodniejsze tak 36 stopni.

2017-12-27 17:30

Do około 37 stopni max można podgrzać. Przy 40 stopniach białko się Ścina a cenne składniki z mleka znikają. Można również podawać mleko w temperaturze pokojowej niekiedy przy ząbkowaniu nawet daje się lekko chłodniejsze choć sama nie próbowałam ale ponoć niektóre dzieci lubią właśnie przy ząbkowaniu

2017-12-27 00:59

Mleko tylko w podgrzewaczu lub w kąpieli wodnej do temperatury 36-37 stopni nie więcej. Nigdy mleka nie podgrzewamy w mikrofali czy piekarniku. Zbyt wysoka temperatura niszczy wartościowe składniki i trzeba o tym pamiętać i tego pilnować. Dziecku trzeba podawać wartościowe produkty, są im potrzebne do prawidłowego rozwijania się.

2017-12-20 22:10

Mi w szpitalu kazali robić kąpiele w cieplej wodzie :) Mleko mm trzeba spożyć do 2 godzin po przygotowaniu więc jestem w szoku jak można trzymac go caly czas w podgrzewaczu :/ Mikrofalowka to zło dla dzieci i lepiej jej wgl nie używać :)