Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

karmienie butelką

Data utworzenia : 2014-06-25 13:53 | Ostatni komentarz 2014-10-08 18:15

J.Socha

5102 Odsłony
8 Komentarze

Witam chciałabym dowiedzieć się o karmienie butelką i sztucznym mlekiem a dokładnie chodzi o to że mój kochany synek ma miesiąc i pokarm z piersi mu nie wystarcza z tego względu bo jak się urodził miał prawie 4 kg i postanowiłam dokarmiać go butelką tylko że problem w tym że teraz je pierś i 90 ml sztucznego mleka i to mu nie wystarcza próbowałam gotować mu troszkę grysiku i dodawać do mleka ale był nie spokojny próbowałam również jeszcze kaszę kukurydzianą w bardzo małych ilościach i dalej się nie najada więc proszę o jakąś radę. Pozdrawiam :)

2014-10-08 18:15

Mojemu Synusiowi pokarmu z piersi było od początku mało... Urodził się ważąc 3030 g. Zaczęliśmy dokarmiać go butelką jak tylko wyszliśmy ze szpitala... Teraz Mały ma 2 miesiące i półtora tygodnia i piersi nie chce już wcale ...

2014-07-03 21:16

Witam Proszę nadal karmić piersią. Dokarmianie mlekiem początkowym może być konieczne ale na razie, przystawiać do piersi nawet co 1 godzinę. Odstęp między karmieniami się ustabilizuje jak piersi będą produkować więcej pokarmu. Miesięcznemu dziecku proszę nie podawać kaszy czy grysiku. Może niepokój wynika z innego powodu. Duży, miesięczny maluch potrzebuje więcej mleka a częste przystawianie to spowoduje. Proszę kontrolować masę ciała i od tego uzależnić dokarmianie mieszanką. Jak ładnie przebiera na wadze jedząc tylko z piersi, to mieszanka może nie być potrzebna. Proszę spróbować. Pozdrawiam

2014-06-26 15:14

Ja karmię mojego syna cały czas piersią, a ma już 15,5 miesiąca. W nocy nadal buzi się na picie. To jest normalne.

2014-06-26 09:19

Jak dla nie miesięczny dzidziuś jest zdecydowanie za malutki na podawanie mu kaszek czy kleików, a to może być związane również ze skokiem rozwojowym gdzie zapotrzebowanie maluszka na pokarm nagle rośnie więc nie poddawaj się tylko leż z nim tyle ile on tego potrzebuje. Ja mam synka 11 miesięcy i on w nocy czasem jeszcze je 2 razy i też już miałam go dokarmiać czymś konkretniejszym ale puki mam mleczko to niech je cycusia tyle razy ile chce.

2014-06-26 00:06

J.Socha tak jak radzą dziewczyny nie dokarmiaj malucha przez kilka dni i niech wisi na cycu jeśli masz taka możliwość i chcesz karmić wyłącznie piersią. Miesięczny maluch ma jeszcze bardzo delikatny przewód pokarmowy wiec raczej nie powinno eksperymentować się z kaszkami, kleikami czy kaszka manna bo po prostu na to jest jeszcze za wcześnie.. A może to skok rozwojowy który pojawia się ok 3 tygodnia i maluch może przez kilka dni chce więcej jeść? Pokarm matki nie jest za chudy lub mało wartościowy choć starsze osoby ciągle to powtarzają ze chyba ma się chudy pokarm bo dziecko chce ciagle jeść. Nie słuchaj tego bo nie istnieje pokarm chudy i tłusty( no chyba ze I i II faza pokarmu). Mleko matki jest najlepsze dla dziecko a mm nigdy mu nie dorówna jakościowo mimo takie technologii jaka obecnie mamy. Jeśli chcesz pobudzić piersi do produkcji mleka to mimo częstego dostawiania dziecka do piersi możesz wspomóc się laktatorem. Odciągaj pokarm po karmieniu ok 10 minut z każdej piersi mimo ze mleko nie leci. W ten sposób opróżnisz piersi do końca a organizm dostanie sygnał ze mleka jest za mało i zwiększy produkcje za ok 2-3 dni. I bardzo ważne są karmienia nocne wiec nie rezygnuj z nich bo łatwiej jest podać mm i mieć noc z głowy. Daj znać jak wam idzie:)

2014-06-25 23:18

Słuchjaj mój Jaś też urodził się z wagą ponad 4 kg , ale ja rozszerzałam mu dietę zgodnie z harmonogramem pierw wprowadzając gluten, potem obiadki np. marchew i owocki. Moim zdaniem na kleiki za wcześnie i skąd pomysł żę Twoje mleczko jest za chude. Przecież mleko dostosowuje się składem do wieku dziecka i dopasowuje z jego zapotrzebowaniem. I skąd wiesz że tyle mleczka mu nie wystarcza a może należałoby wydłużyć karmienie piersią jedno dziecko ssie 5 minut i się najada a drugie potrzebuje 20 minut. Jeżeli będziesz dokarmiała to twoje piersi dostaną sygnał żę potrzeba produkować mniej mleczka i tak będzie więc może powalcz karmiąc maluszka dłużej i postaraj się go przez 2 -3 dni nie dokarmiać.

2014-06-25 21:24

Zdecydowanie za wcześnie na podawanie dziecku kaszy manny (gluten!) czy kukurydzianej, nawet w małych ilościach. Przecież Twój syn ma dopiero miesiąc. Jeśli zależy Ci na karmieniu piersią przystawiaj jak najczęściej, możesz też po opróżnieniu piersi przez syna ściągać laktatorem (wtedy wyślesz sygnał, ze potrzeba więcej mleka). A jeśli Ci nie zależy, to daj dziecku tyle MM, ile zaleca producent (zdaje się, że 6x110-130 w 2 miesiącu życia). Tyle że pamiętaj, że im więcej MM tym mniej Twojego mleka.

2014-06-25 16:37

Pokarm z piersi jest najlepszy dla dziecka. Miesięczne dziecko potrzebuje bliskości. Mój przez pierwsze 1,5 miesiąca cały czas wisiał na mojej piersi. Powinnaś karmić na żądanie, kiedy dziecko tylko tego potrzebuje. Gdy będziesz karmiła więcej to więcej mleczka będzie się wytwarzać. Ja na twoim miejscu nie dokarmiałabym małego mlekiem, a tym bardziej kaszką. Też miałam podczas karmienia kilka trudniejszych dni, ale jakoś wszystko przeszliśmy. Możesz dopajać go wodą lub herbatką dla niemowląt od pierwszego tygodnia życia. A dlaczego postanowiłaś, że podasz mu butelkę? Tylko dla tego, że urodził się duży. Mam koleżankę, której dziecko miało ponad 4 kilo, a ona ponad rok karmi piersią i nigdy nie podała butelki z mm, a mały cały czas prawidłowo przybiera.