Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (113 Wątki)

Urlop wychowawczy

Data utworzenia : 2013-10-15 09:23 | Ostatni komentarz 2019-09-17 14:49

mamabasia

7914 Odsłony
13 Komentarze

wczoraj w gazecie dla mam wyczytałam że od 1 października z urlopu wychowawczego może skorzystać każda mama czyli mamy bezrobotne, nieubezpieczone,zatrudnione na umowę zlecenie, umowę o dzieło,mające własną działalność oraz rolnicy,Rodzice który mają co najmniej pół roczny staż ubezpieczeniowy w pracy mogą liczyć na ubezpieczenie emerytalne, zdrowotne i rentowne, jestem teraz osobą bezrobotną i chyba lepszym rozwiązaniem będzie przejście na urlop wychowawczy ?

2019-09-17 14:49

Odświeżam temat bo mam sprzeczne informacje i może któraś wie coś na ten temat.

Urodziłam w listopadzie, a umowę o pracę miałam do końca grudnia. Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim, czy po skończeniu macierzyńskiego przysługuje mi prawo do urlopu wychowawczego?

2015-01-20 19:46

Ciekawe... "Choć zmiany mają wejść w życie od przyszłego roku, to resort pracy proponuje, by nowe świadczenie objęło również rodziców, którym urodziły się dzieci w 2015 r. — byliby uprawnieni do otrzymywania świadczenia rodzicielskiego od 1 stycznia 2016 r. do czasu upłynięcia 52 tygodni od narodzin. " to chyba byłoby malinowo.. Dostałabym jeszcze pensje za 4 miesiące.. :P Oj nie wierze..

2015-01-08 08:55

Bardzo ciekawe ale powątpiewam czy ten projekt wejdzie w życie. Taka trochę kiełbasa wyborcza jak piszesz....

2015-01-07 20:52

Ciekawy projekt, troche kielbasa wyborczą zajeżdża, ale nie pogniewałbym się gdyby przeszedł. http://www.pb.pl/3980633,87416,rodzice-bez-etatu-dostana-wsparcie

2014-11-17 17:36

Judytka92 samego rodzinnego o ile dobrze pamietam jest 75 zł ja jestem teraz na urlopie macierzynskim i mam 970zł jakoś tak to możliwe ze tyle bedzie. Ciesz sie ze tyle :p

2014-10-05 09:56

Marta wniosek należy złoźyć conajmniej 2 tyg przed terminem rozpoczęcia wychowawczego tak jak napisała Kussia. Co do rezygnacji z części wychowawczego, to jest to możliwe. Za zgodą pracidawcy możesz wrócić niemalże natychmiast, a gdy jie możecie się dogadać w tym temacie to za 30dniowym uprzedzeniem. Po powrocie do pracy mozesz iść ponownie na urlop wychowawczy, ponieważ moze on być udzielany w częściach, jednak nie więcej niż w 4. Jeśli wniesiesz np.o u.wychowawczy do 21.12.2014, a następnie przedłużysz go od 1.01.2015 to jest to traktowane jako dwa część urlopu.

2014-10-02 09:00

Marta wniosek o urlop wychowawczy powinien zawiarć następujące dane: imię i nazwisko dziecka, imię i nazwisko pracownika występującego z wnioskiem, datę rozpoczęcia i zakończenia urlopu wychowawczego, okres dotychczas wykorzystywanego urlopu wychowawczego. i wyglądać mniej więcej tak: http://dokumenty.nf.pl/Dokument/485/Wniosek-o-udzielenie-urlopu-wychowawczego/udzielenie-urlopu-urlop-wychowawczy-wniosek/ Wniosek o urlop wychowawczy powinien zostać złożony na co najmniej dwa tygodnie przed rozpoczęciem korzystania z tego urlopu.

2014-10-01 15:14

Dziewczyny czy jak się przechodzi urlopu macierzyńskiego to ile wcześniej trzeba napisac podanie do zakładu pracy ze zostaje się w domu na urlopie wychowawczym. Czy ma ktoś wzor takiego podania. Iczy urlop wychowawczy można przerwac i wrocic do pracy a jak się okaze ze nie dajemy rady to możemy go jakos wznowić.