Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Sekcja prawna (113 Wątki)

Kończy mi się umowa o pracę podczas macierzyńskiego, czy mnie zwolnią?

Data utworzenia : 2015-05-15 11:12 | Ostatni komentarz 2018-01-22 12:32

agi723

13235 Odsłony
26 Komentarze

Witajcie. Moje dziecko urodzi się pod koniec lipca 2015, a umowę mam do drugiego lipca 2016, moja kolejna umowa powinna być już na stałe. Czy jestem narażona na zwolnienie z pracy? Przedłużą mi jedynie do końca macierzyńskiego, czy muszą na stałe? Czy któraś z was była w takiej sytuacji?

2018-01-22 12:32

Magnolijam to faktycznie wręcz Ci się należał ten etat. fajnie, że masz takiego kierownika. to rzadkość. No i najważniejsze, że masz porządną umowę. Zasłużyłaś sobie na pewno :)

2018-01-12 09:19

U nas to chyba nie do końca zależy od polityki w firmie a od kierownika, który jest mega za swoimi pracownikami o ile mu oczywiście nie wywijaja jakichś numerów... Jak bym była w jakimś innym oddziale to nie wiem czy bym miała do czego wracać hihi. A mało tego że przedluzyli. Ja chciałam już dawno pelny etat a miałam pół z dopełnienie do pełnego i w tej nowej umowie mam już pełny:-). Ale ja się już dość naborykalam w tej firmie. Przez parę lat na zastępstwa pracowałam to pracowałam to mnie zwalniali bo ktoś wracał to znowu pracowałam. Na różnych stanowiskach w różnych placówkach. W pierwszej ciąży byłam właśnie na takiej umowie. Została ona rozwiązana ze mną w trakcie ciąży. ZUS płacił mi horobowe a macierzyńskie już mi się nie należało. Załapałam się jedynie na 3 miesiące kosiniakowego. W końcu mi się udało. Etaty się znalazły i w końcu wszystko idzie po mojej myśli...

2018-01-12 08:50

Magnolijam no to faktycznie pogratulować pracodawcy, bo to się bardzo rzadko zdarza. U męża w firmie to wręcz jest taka polityka, że się umów po macierzyńskim nie przedłuża i już. Chyba, że kobieta wróci do pracy po macierzyńskim jeszcze.

2018-01-12 00:35

Niestety z tymi umowami na macierzyńskim różnie bywa. Nie każde szefostwo jest tak wyrozumiałe. Nie każdy docenia pracowników i trzeba szukać nowej pracy. Choć zdarzają się wyjątki.

2018-01-11 21:31

A ja znam taką mamę, której umowę przedłużyła a jest na macierzyńskim. Właśnie ja dostałam do podpisania nowa umowę zaraz przed świętami, stara kończyła mi się z końcem roku a na macierzyńskim jestem do kwietnia. I o dziwo nie musiałam o nią prosić. Przyszłam do pracodawcy początkiem grudnia nastawiona właśnie na zareklamowanie się żeby mi przedluzyli a usłyszałam że nowa umowa jest już dawno zatwierdzona i czekamy tylko aż przyjdzie z kadr:-) życzę kazdemu takiego pracodawcy, który potrafi docenić dobrego pracownika:-)

2017-12-24 01:51

Podczas ciąży jesteśmy chronione. Po porodzie już nie. Jeżeli mamy umowę, która się kończy w trakcie ciąży pracodawca ma obowiązek przedłożyć ją co najmniej do dnia porodu. Jeżeli umowa kończy nam się w trakcie urlopu macierzyńskiego czy wychowawczego pracodawca nie ma obowiazku aby tą umowę dalej przedłożyć. Prawdopodobnie współpraca zostanie zakończona lub można się dogadać z pracodawcą, że wraca się do pracy zaraz po roku bądź rezygnuje się z urlopu wychowawczego. Jeżeli pracodawca przez ten cały okres nie zwoli, a przedłóży umowę o pracę to będzie tylko jego dobra wola.

2017-12-17 21:18

Dokładnie tak jak Akone pisze i zgadzam się z nią. Umowa się końcu to się jej nie przedłuża. Osobiście nie znam żadnej mamy, której by taką umowę przedłużono. Jeżeli już to tylko w sytuacji kiedy umowa kończy się, kiedy ona już zdąży wrócić do pracy, ale to tylko w jednym przypadku.

Konto usunięte

2017-12-17 05:20

W dzisiejszych czasach nic nie muszą. Wydaje mi się że trochę mieszamy pojęcia bo nikt nie będzie zwalniać tylko jeśli już nie przedłuża umowy o pracę. Oczywiście dużo zależy od tego jakim jesteś pracownikiem