Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

12 powodów, dla których dziecko może odrzucać pierś

Data utworzenia : 2017-07-27 06:56 | Ostatni komentarz 2017-08-30 12:28

Redakcja LOVI

5697 Odsłony
21 Komentarze

Próbujesz przystawić dziecko do piersi, a ono, choć głodne nie daje się nakarmić? Zaciska usta, odwraca głowę a bywa, że wybucha płaczem? Podpowiadamy, co może być przyczyną niechęci dziecka do piersi.

2017-08-30 12:28

Mój sobie wybiera raz lepiej z lewej mu się pije raz z prawej wcześniej nie chciał pić z lewej np :)

2017-08-24 14:22

Też tak miałam, że synek chciał jeść tylko z jednej strony, a przestawić z drugiej to było nielada wyzwanie. Trwało to kilka miesięcy, aż się poddał jadł z obu:)

2017-08-24 14:20

U mojej kuzynki natomiast dwoje dzieci tolerowało jedną pierś. Teraz nie pamiętam czy lewa czy prawa ale zarówno córka 8 lat temu jak i jej syn chcieli pić mleko tylko z jednej konkretnej piersi. Ale kuzynka spokojnie karmiła córkę 2 lata a syna 8 miesięcy bo po tym czasie sam się odstaił. Magros pozycja i wygoda też zapewne ma wpływ ale czasami wynika to też z zapalenia piersi wtedy podajemy dziecku jedna pierś wyraźnie częściej i maluch szybko się przyzwyczaja.

2017-08-22 14:11

MAM, moja córa też nie przepadała za prawą piersią. Myślę, że trochę w tym mojej winy, bo jednak częściej dostawała lewą pierś, bo zwyczajnie tak wygodniej mi było ją trzymać. A ponieważ prawa rzadziej to i mleka w niej mniej. I tak zostało, potem jak była bardzo głodna to tamtej w ogóle nie chciała, gdy podjadła to dopiero dostawała prawą. Może to też kwestia pozycji i wygody dziecka:)

2017-08-05 09:18

Może to być skok rozwojowy też robił wtedy przeważnie afery przy jedzeniu a co do nie jedzenia z jednej piersi mój syn np leniuszek nie lubi tam gdzie leci gorzej tzn w moim przypadku lewej nie chce za bardzo bo tam często mam nawał tzn moja hiperlaktacje i zastój się robi.

2017-08-05 08:32

A u mnie MAM znowu lewej nie chce za bardzo. Pije z niej ale nie tyle ile powinna. A z prawej to by piła i piła i też się cały czas zastanawiam czym to idzie a do artykułu muszę zajrzeć w wolnej chwili bo kryzys mieliśmy wczoraj - biedna nie wiedziałam co już robić mała nie chciała ani piersi ani butelki....

2017-08-04 13:54

Niestety u mnie problem jest zupełnie w drugą stronę. Córka w ogóle nie chce pić z butelki. Ale jeśli chodzi o karmienie piersią uważam , że w każdym szpitalu powinien być doradca laktacyjny bo niestety co położna to inna rada: ściągaj, nie ściągaj pokarmu, przystawiaj, nie przystawiaj, ale żeby ktoś poświęcił więcej niż 3 minuty to niestety się rzadko zdarza. A jeśli problem pojawia się a początku i nie ma osoby która pomoże go rozwiązać to się poddajemy i my na tym tracimy i dziecko

2017-07-29 00:14

Moja córcia nie chce ssać prawej piersi. Do tej pory tylko w ciągu dnia, ale od kilku dni nawet w nocy protestuje. W ciągu dnia, jak przychodzi pora na prawą pierś to przystawiam córkę, ona pośsie i puszcza pierś, po chwili wraca znowu pośsie i puszcza, po trzech takich razach zmieniam pierś. Jak jest ona pełna to nie ma takich akcji. Dziś w nocy najpierw dałam lewą pierś a potem prawą i pociągnęła bez protestów. :) Gdybym tylko wiedziała dlaczego nie chce prawej piersi ssać :(