Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Zaparcia u trzymiesięcznego niemowlaka.

Data utworzenia : 2017-04-04 21:37 | Ostatni komentarz 2018-10-10 20:51

Natalia.Grzybek

8146 Odsłony
27 Komentarze

Witam. Moja córeczka od dwóch i pół miesiąca robi kupkę co dwa-trzy tygodnie. Lekarz pediatra uważa że to normalne u dzieci karmionych tylko piersią, natomiast Inmunolog uważa że coś się dzieje. Dodam że starsza córeczka tak nie miała. Prosze o pomoc bo Malutka bardzo się męczy.

2018-10-10 20:51

Zgadzam się Elzbieta. Dabrowska, samemu nie warto kombinować, zwłaszcza jeśli dziecko jest tak malutkie. U nas doktor poleciła jeszcze Xenna junior, ale można stosować ją u dzieci powyżej 6 miesięca życia. Jeszcze nie próbowałam, bo na tę chwilę Debridat stosujemy (chociaż można łączyć te dwa środki, ale na razie nie było to konieczne ) i jest tak sobie, częste masaże pomagąją, kupka co 3 dni średnio, ale dosyć zbita. Ważne, że jest :) W piątek idziemy na usg jamy brzusznej.

Konto usunięte

2018-10-10 20:24

Podawanie większej ilości płynów jest jak najbardziej wskazane w takiej sytuacji. Nawadnianie organizmu dziecka działa podobnie jak u nas. Więcej wody pomaga zmiękczyć pozostałości w jelitach, dzięki czemu znacznie łatwiej wydalić je na zewnątrz. Jednym ze sposobów, które przynoszą ulgę maluszkowi są masaże brzuszka, częstsze karmienie piersią oraz czopki. Jednak zanim zaczniemy nawadniać i aplikować czopki warto skonsultować się z pediatrą i podjąć najlepsze środki, które dostosowane będą do naszego dziecka. W międzyczasie pozostają nam masaże i częstsze karmienie.

2018-10-03 12:47

Dokładnie podawanie soczku to nie jest dobry pomysł szczególnie takiemu maluszkowi zresztą ogólnie soku nie powinno się podawać przed 1 rokiem życia A ostatnio nawet się mówi że po 2 roku dopiero soki bo one nic nie wnoszą do diety malucha Lepiej naturalne sposoby masaż brzuszka podkurczenie nóżek przy masażu. Woda to też rozszerzenie diety ale lepsze to niż podanie soczku.

2018-10-03 11:47

Soków takiemu maluszkowi raczej nie powinno się podawać. Jak coś, to odrobina wody przegotowanej z 5-10 ml, z tym się zgodzę, że będzie lepsza niż sztuczne syropy. U nas kilka razy pomogło, gdy jeszcze córka była na samej piersi, pediatra powiedziała, że w przypadku, gdy brzuszek dziecka jeszcze nie miał styczności z czystą wodą, to załatwi sprawę i faktycznie tak było. Takze ja myślę, że po prostu tu nie marchewka czy inny sok pomogły, a jedynie po prostu styczność jelitek z czymś innym niż mleczko.

Konto usunięte

2018-10-03 11:31

Paulina Portus, podawanie 3 miesiecznemu malcowi soku z marchewki nawet jesli to jak piszesz "odrobina" nie jest moim zdaniem zbyt dobrym pomysłem. Poza tym marchewka podobno moze powodowac zatwardzenia wiec w przypadku zaparc tym bardziej nie jest polecana.

2018-10-03 11:24

Drogie Mamy zwłasnego doświaddczenia polecam sposob na zaparcia. Jeśli dzidziuś ma juz oko 3 miesięcy i męczą go zaparcia boli brzuszek na dal warto dać odrobine marecheweczki do picia w stylu bobofrut lub Kubuś przewaznie wskazane są od 4 miesiąca ale orobinka takiemu maluszkowi nie zaszkodzi a napewno pomoże lepiej dac tej marcheweczki niz faszeroać ciągle kropelkami lekami ktore nie przynoszą efektu dużego odrazu przynosi ulge i dzidzius sie wypróznia jest weselszę i chętnie pije odrazu sie uspokaja jak tylko po smakuje

2018-05-07 23:40

mam takie samo zdanie że poerw naturalnie wywołać kupke jeśli się da a jak nie dopiero później w ostateczności mniej naturalne metody. mi też tak mówiła pediatra że do 14 dni może nie być kupki u dziecka kp i też położna mówiła to ale też mówiła by po 10 dniaxh już starać sie coś pomóc no i te 14 dni są warunkiem że dziecko zachowuje się normalnie nie prezy nie krzyczy nie boli je brzuszek i jest spokojne i nie nadyma się jakby chciało zrobić a nie może

2018-05-07 19:25

Po prostu praktycznie wszystko co zje jest przyswajane przez organizm:)