Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Karmienie piersią bliźniąt

Data utworzenia : 2016-10-03 21:39 | Ostatni komentarz 2017-04-13 22:02

Redakcja LOVI

3289 Odsłony
11 Komentarze

Karmienie naturalne to najlepsza metoda karmienia noworodków i niemowląt. Jednak gdy kobieta zostaje mamą bliźniąt, karmienie piersią staje się nie lada wyzwaniem.

2017-04-13 22:02

Dziobie kumulacja, a my i tak obie ciąże pojedynczo :-/

2017-04-13 14:35

trudne wyzwanie

2016-11-17 20:54

Wykarmić bliźnięta jest nie małą sztuką. Dla mamy jest to na pewno ciężkie zadanie, ale najważniejsze jest wg mnie nastawienie. Ja nie jestem mamą bliźniaków ale miałam sąsiadkę, która jest. I powiem Wam, że mówiła mi, że najważniejsze było dla niej wsparcie i pomoc męża bo na początku ciężko jej było ogarnąć dziewczynki jak zaczynały płakać jednocześnie. Karmiła córki ale jak to sama mówiła nie należy to do najłatwiejszych zadań.

2016-11-17 09:17

dziubus2016, u mnie Dziadek z bliźniąt, a babcia, żona tego dziadka, ma rodzeństwo bliźnięta. Dla mojej mamy ciąża bliźniacza była zaskoczeniem, dla taty nie :P

2016-11-16 20:46

MAM ale u was kumulacja :))

2016-11-16 12:58

Mam siostrę bliżniaczkę, moja mam karmiła nas piersią chyba do 4 miesiąca, potem jej mleka zaczęło brakować i na butlę przeszła. Ale my miałyśmy duży apetyt, a wówczas też dietę się wcześniej rozszerzało, co mogło mieć wpływ na ilość pokarmu. I dawała radę przez te miesiące karmić, ale karmiła jedną na raz, nigdy dwie. Nie wiem z czego to wynikało, ale tak było. dziubus2016, kto wie jakie szanse, teraz czasem wpływ na ciąże bliźniacze mają brane przez nas tabletki antykoncepcyjne. Przynajmniej takie opinie słyszałam. Koleżanka z pracy też w rodzinie nie miała, a druga ciąża bliźniacza (dwujajowe). MAM, ja bym nie chciała, dwoje takich dzieci jak mój syn... toż to byłaby sodoma i gomora w domu ;-)

2016-11-16 12:02

dziubus ja z bliźniaczek, teść ma bliżniaka niestety ja ma drugą już ciążę pojedynczą, chociaż jak urodziłam synka to się jednak cieszyłam i zachodziłam w głowę jak ja mogłam chcieć bliźniaki he he

2016-11-15 15:19

Nie wszystkie Angel :) Mam kolezankę która wykarmila piersia blizniaczki , nie wyobrazala sobie karmic inaczej :) Dziewczynki ladnie przybieraly , teraz wygladaja jak dwa pulpeciki :)) Ja to ją podziwiam że dala rade :) myśle ze jak bym miala bliznieta to staralabym sie spróbować karmić piersią , ale u nas w rodzinie to nie ma blizniakow to marne szanse ..