Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Jak uniknąć dokarmiania przy karmieniu piersią

Data utworzenia : 2016-05-05 16:24 | Ostatni komentarz 2017-05-26 22:40

Redakcja LOVI

15637 Odsłony
74 Komentarze

Mleko mamy jest najlepszym pokarmem dla niemowlęcia. Czasem jednak, z różnych przyczyn, mamy decydują się na dokarmianie dziecka mieszanką mleczną. Podpowiadamy co zrobić, by tego uniknąć.

2017-05-26 22:40

Magros nie odpowiedziałam na pytanie wyżej Synek zasypia zwykle ok 20:00, wtedy musiał albo mieć drzemkę w ciągu dnia albo pozwolilismy mu dłużej posiedzieć dlatego szedł spać po 23:00

2017-05-26 11:19

Abigail oczywiście, że nie jest za późno. Zadzwoń do doradcy laktacyjnego i się umów na wizytę. Poproś żeby sprawdziła jak córka chwyta pierś i czy prawidłowo ja przystawiasz. Tu na forum była dziewczyna której Maluszek miał za słaby mięsień i źle ssał i też to doradca laktacyjny sprawdził. A przez weekend działaj i próbuj rozkręcać laktację. Przystawiaj i jak córeczka jest dalej głodna po piersi daj trochę mm bo wiesz, że inaczej spada z wagi. A Ty laktator w dłoń i do dzieła. Aaa i jak będziesz odciagała to zostawiaj te mleko i jak Mała będzie jadła z piersi nie naje się to wtedy podaj odciaganięte mleko w butelce. Zawsze to nadal Twoje mleko tylko inaczej podane i nie będziesz musiała na jeden posiłek dać mm. Trzymam kciuki i jak masz jeszcze pytania czy wątpliwości pisz. :)

2017-05-25 23:49

Abigail-Oczywiście,że nie jest za późno,aby utrzymać laktacje. Przystawiaj jak najczęściej.Jak po nakarmieniu jeszcze płacze to podaj 30,40 ml mleka modyfikowanego.Jak dziecko zaśnie albo najedzone,spokojnie sobie poleży to Ty w tym czasie możesz odciągać pokarm.U mnie też nie było łatwo,bo wszyscy wokoło doradzali,abym pogodziła się z tym,że mm wcale nie jest gorsze.A ja uważałam,że to moje mleko jest najlepsze.Lecz waga córki wskazywała,że jednak ją głodze.Przepłakałam kilka dni i nocy i stwierdziłam, że powalczę.Wtedy byłam totalnie załamana,ale dużo czytałam na ten temat,że nie tylko ja mam taki problem.Ja utrzymałam laktacje mimo podawania na początku często butelki a później 1 lub 2 dziennie.Więrzę w to,że jak Ty będziesz bardzo chciała karmić to na pewno Ci się to uda.

2017-05-25 23:00

My tutaj jesteśmy os wspierania a nie wytykania ;) dzwon, umawiaj się, nie jest za późno, masz mleko w piersiach, więc głowa do góry, nadchodzi weekend nie odstawiaj małej od piersi, niech mąż Ci pomoże. Nawet taki weekend może rozkręcić laktację jeśli wytrwale będziesz przystawiac dziecko za każdym razem jak się obudzi, najpierw pierś potem butla i powinno ruszyć z kopyta

2017-05-25 21:48

Ok... Jutro dzwonię do DL. Myślicie, że w 8 tygodniu jeszcze nie jest za późno na rozkręcenie laktacji? Dziękuję za wsparcie, długo szukałam kogoś kto mnie zrozumie, bo w innych miejscach czułam się jakbym była wyrodną matką, która nie chciała karmić córki, a chcę tylko nie potrafię/mogę...

2017-05-25 20:22

Laktator nie jest wyznacznikiem ilości mleka w piersi. Niektóre kobiety nie są w stanie odciągnąć laktatorem ani kropli a dziecko się najada. Możesz rozkręcić laktację stałe przystawiaj ą dziecko do piersi, niech ssie ciągle pierś. Nic nie pobudza lepiej laktacji jak ssace dziecko. Możesz też tak jak Ci napisałam w Twoim wątku rozkręcać laktatorem i metodą 7-5-3 pij wodę, kawę inke, femaltiker. Laktację jesteś w stanie rozkręcić ale musisz w to zacząć wierzyć! A może Twoja córka zasypia bo jest już najedzona? Małe dzieci mają maleńkie żołądki i nie muszą jeść dużo. Dlatego też dzieci jedzą często a nie dużo. Didu kto Ci powiedział że Twoje mleko jest mało treściwe.? To kompletne bzdury! Mleko mamy jest zawsze najlepsze dla dziecka. Nie ma na świecie nic lepszego i zawsze jest idealne. Idealny ma skład i jest tak treściwe jak potrzebuje dziecko. A Twoje dziecko może się denerwowało bo miałaś kryzys laktacyjny/ skok rozwojowy? Abigail proszę tylko nie wierz nikomu jak ktoś Ci powie właśnie, że Twoje mleko jest nie dobre, nie treściwe, złe dla Córki bo to nie prawda. Zaufaj sobie i 3mam kciuki dasz radę!

2017-05-25 14:28

Abigail mój synek też tak miał, zasypiał przy karmieniu. W nocy kp trwało godzinę, spał, ssał i tak na zmianę. Poproś o pomoc jeszcze raz doradcę lub położną niech sprawdzą czy dobrze dziecko chwyta pierś. Przystawiaj często, to twoje pierwsze dziecko, poproś męża niech cię odciąży z zajęć domowych, tylko jedz korzystaj z łazienki i stale przystawiaj dziecko. Leż cały dzień w łóżku i przystawiaj, najlepiej jak dziecko tylko się obudzi z drzemki. Po kilku dniach powinno dziecko załapać a laktacja się rozkręcić. W Twoim wątku Kasia dobrze Ci radziła

2017-05-25 12:37

Ja tez mialam.problem z karmieniem na.poczatku bylo duzo mleka a z czasem on zanikal maly byl glodny.Okazalo sie ze mam nie tresciwy pokarm i maly sobie nie pojadal,pediatra kazala mi odstawic cycka i dawac butelke nie poddalam sie przystawialam ale niestety sie rozczarowalam moje starania musialam zaprzestac bo maly sie denerwowal i plakal.W 5 miesiacu przeszlam na butelke.Teraz malutki jest spokojny i rozwija sie tak jak powinien