Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Skład i biologiczne właściwości mleka mamy

Data utworzenia : 2015-12-03 20:41 | Ostatni komentarz 2016-06-05 12:08

Redakcja LOVI

6332 Odsłony
44 Komentarze

Karmienie mlekiem kobiecym jest obecnie uznane za najwłaściwszy sposób żywienia niemowląt, zapewniający im optymalny rozwój i stan zdrowia. Poznaj jego właściwości oraz skład w poszczególnych okresach karmienia.

2016-06-05 12:08

Temat karmienia piersią lub mm zawsze będzie kontrowersyjny. I większość mam, które karmi piersią nie jest w stanie znaleźć porozumienia z matkami, które karmią mm - i odwrotnie. Ja często słyszałam, że kobiety nie dałyby rady leżeć tak cały czas z dzieckiem (bo tyle jest do zrobienia...) lub nieustannie trzymać go przy piersi, że jest to uciążliwe. A mieszanka zrobi się raz dwa, dziecko nie płacze, nie jest głodne.. Dla mnie to była czysta przyjemność! i ten czas mógłby trwać i trwać...:) ale niestety dziecko szybko dorasta. Ja karmiłam córkę 20 ms, wydaje mi się że mogłoby to jeszcze trwać,a le ze względem na drugą ciążę zrezygnowałam. Miałam też problem społecznościowy, często słyszałam pytania typu "jeszcze karmisz", "jaka jest Twoja górna granica" itp, itd..może teraz z perspektywy czasu zastosowałabym jeden cytat z felietonu o matkach karmiących "dziękuję za troskę, jak będę miała problem to na pewno zwrócę się do Ciebie po poradę." Często też lekarze ginekolodzy, którzy wystawiali mi zaświadczenie do pracy, kręcili nosem..zdziwieni, że jeszcze karmię.

2016-06-03 15:19

Również uważam, że kobiety które wyśmiewają matki karmiące same nigdy tego nie doświadczyły z różnych względów..ja karmie małego już przeszło 5 miesięcy i zamierzam dalej to robić bo wiem, że daje mu to co najlepsze!

2016-05-30 08:54

Również podziwiam, a kobiety które się śmieją własnie zazwyczaj same nie mogły albo nie chciały karmić. Karmienie 6 latka to przesada, ale 2 czy 3 lata to najlepsze co można dać dziecku.

2016-05-30 07:26

Angel podziw i pokłony :) Nie rozumiem wyśmiewania się z karmienia. Owszem, można mieć inne zdanie, zwłaszcza wraz z mijającymi latami. I ja np swojego dziecka nie karmiłabym do 5r.ż czy dłużej, ale jeśli ktoś chce to niech karmi i do 18stki :p Ale do 2 lat to na prawdę fajna sprawa i bliskość z maluchem ;)

2016-05-23 22:13

Angel, masz pełne prawo być z siebie dumna. A osoby (kobiety), które się wyśmiewały, pewnie były zazdrosne, że im się nie udało. To naprawdę żałosne, żeby wyśmiewać kobietę za to, że chce dać swojemu dziecku to co dla niego najlepsze.

2016-05-23 21:41

Będę oczywiście uważała chociaż mam nadzieję, że Maluchowi nic się nie będzie działo i problem kolek nas ominie. Będę się starała jeść wiele produktów ale szczególnie uważać właśnie na smażone, orzechy, czekoladę, truskawki i wszystkiego co powoduje wzdęcia. Angel moja kuzynka również karmiła córkę dwa lata i obie Was podziwiam bo nie jest to na pewno łatwe zadanie. Niewątpliwie jest to również sukces. :)

2016-05-23 21:38

Angel 2 lata? To jest naprawdę wielki wyczyn :)

2016-05-23 19:00

Pierwszą córkę udało mi się karmić piersią 2 lata. Niektórzy się z tego wyśmiewali a inne mamy podziwiały.Dziś uważam to za duży sukces.