Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Laktator - mycie i wyparzanie laktatora oraz przechowywanie pokarmu

Data utworzenia : 2015-10-06 10:59 | Ostatni komentarz 2018-10-22 00:07

Kotwic_

30649 Odsłony
51 Komentarze

Witam 2 pytania, 1. pytanie dotyczące laktatora (lovi), Karmię piersią (dziecko ma 2 tygodnie), jednakże kilka razy w ciągu dnia używam laktatora do odciągnięcia pokarmu dla dziecka gdy mnie nie ma. Chciałabym wiedzieć czy powinnam wyparzać części za każdym razem po użyciu, czy wystarczy tylko umyć, a wyparzać raz dziennie? 2. Czy przechowując pokarm w lodówce mogę dolewać porcję odciągniętego pokarmu do pojemnika zawierającego mleko z tego samego dnia?

2018-10-22 00:07

Dokładnie, spróbuję i przekonam się na własnej skórze jak to jest u mnie :D :) dzięki dziewczyny za świetne rady, jak zwykle jesteście niezawodne, lepsze a niżeli wujek Google :D ;)

2018-10-21 23:39

Ja próbowałam bez nakładki to mi z kolei zassalo tak że aż dziwnie było więc Paulina warto spróbować A noz będzie lepiej ale jeśli okaże się że nie jest dobrze to coz wtedy lepiej nie kombinować bez nakładki.

2018-10-21 23:31

Agata dziękuję za podsunięcie pomysłu. W instrukcji wyczytałam, aby nie korzystać z laktatora bez nakładki, ale spróbuję w trybie stymulacji, skoro mówisz że nic nie boli, nie ma odcisków to warto spróbować, może i u mnie ta opcja się sprawdzi :) Zaskakujące jest dla mnie to, że u Ciebie po 10 minutach super wypływa, bo u mnie na początku leci szybko jak z procy, a po 10 minutach to już maluteńko..

2018-10-21 19:08

Ja mam też ten Canpol, ale elektryczny i nie cofa mi nic, ale robię tak jak Aisa napisała, pochylam się troszkę do przodu, właściwie używając każdego laktatora czy to Lovi czy Canpol . Ale ja często rezygnuję z nakładek masujacych, po prostu ich nie montuję, bo u mnie najefektywniej mleko leci na trybie stymulacji, po 10 minutach zaczyna super wypływać i rzadko kiedy włączam głębokie ssanie itd. także na tym delikatnym ssaniu bez nakładki nic nie boli, nie ma odcisków, a brodawka szczelnie przylega do lejka.

2018-10-21 17:27

No tak szału nie ma ale zawsze coś tam pomaga :)

2018-10-21 16:54

Aisa94 bardzo dziękuję za szczegółowe wytłumaczenie :) ale robiłam dokładnie tak samo i niestety za wiele to nie pomogło, na pierwszym poziomie czyli masażu jest ok, nie cofa mleka, natomiast na tym poziomie głębokiego odciągania co bym nie zrobiła to mleko się cofa. Szkoda, bo laktator jest świetny, z trwałych materiałów, niestety nie wyobrażam sobie ściągać nim codziennie pokarmu, chyba ze stresu straciłabym laktacje. Bardzo kusząca opcja wypróbowania laktatora z lovi, może się uda dostać do testów, a jeśli nie to będę musiała się w niego zaopatrzyć :)

2018-10-21 14:47

Paulina tak nakładka jest w jednym rozmiarze ja taki laktator miałam na początek zanim synka urodziłam taki kupiłam co prawda używany bo nie wiedziałam czy mi się faktycznie przyda jakoś więcej niż na dwa razy i faktycznie mleko wchodzi pod tą nakładkę. Ale powiem Ci że ja na to wtedy sposób znalazłam tzn nie trzymałam laktatora prosto tylko tak się nachylalam by mleko od razu splywalo e dół do butelki wtedy tak aż się nie cofalo pod tą nakładkę jak był laktator pod skosem lekkim tak by butelka była bliżej powiedzmy brzucha nie wiem Jak to wytłumaczyć. Może to pomoże i u was :) Ten w testach fajny jest wydaje mi się że jest taki jak ręczny z zestawu elektrycznego experta Jelsi tak to lejek ma fajny bo silikonowy w sensie że pod nakładkę nic nie maleje się bo lejkiem jest nakładka A to fajne rozwiązanie.

2018-10-21 13:40

Aisa94 mam właśnie z Canpola Laktator Manualny EasyStart, otrzymałam go do testów i napisałam o nim opinie na sucho przed testowaniem bo byłam jeszcze w ciąży. Przez pierwsze 3 tygodnie ściągania było ok, bo przy nawale mleko szybko leciało i w mig napełniało butelkę, nie przeszkadzało mi wówczas to wycieranie, niestety teraz w większości czasu rozkręcam i wycieram, a w butelce mleka mało co. Mama_Gratki na pewno jest dobrze skręcony, mąż również próbował parę razy i był taki sam efekt jak wtedy, gdy skręciłam go ja. A nakładka w tym modelu jest chyba tylko w jednym rozmiarze o ile się nie mylę?