Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Karmienie piersią a używki: alkohol, papierosy i kofeina

Data utworzenia : 2015-08-04 00:31 | Ostatni komentarz 2015-08-26 06:47

Redakcja LOVI

7961 Odsłony
51 Komentarze

Do mleka mamy przenikają zażywane przez nią substancje. Jedne zanikają już w ciągu godziny po spożyciu, inne pozostają w organizmie nawet 12 godzin. Sprawdź, co jest szkodliwe dla dziecka i czego powinnaś unikać podczas karmienia piersią.

2015-08-26 06:47

słud jęczmienny super sprawa,też piłam w smaku takie sobie,bo rozprowadza się w mleku ,ale pokarmu przbywało a oto przecież chodzi

2015-08-25 23:31

czesto spotykam sie z informacja ze mamy pija piwo Karmi y pobudzic laktacje. Jak mozna byc tak nieodpowiedzialnym? Przeciez wiaodmo, ze piwo zawiera alkohol nawet jeśli producenci mówią że jest bezalkoholowe. Czy nie lepiej postawić na jakiś preparat na bazie słodu jeczmiennego, ktory można dostać choćby w aptece i który jest sprawdzony pod wzgldem bezpieczestwa dla dzidziusia?

2015-08-13 20:48

Oj to takie wino lext i mocy nabiera, kiedyś przyjedzie jegokolej :-))) U nas też stroi wszystko bo podobnie tak chcieliśmy zamiast kwiatów :-)))) tyle że dopiero rok.... Ja w ciąży miałam wpadkę z alkoholem ale to jeszcze nie wiedziałam że jestem.... teraz nic a nic już ponad rok :-) nie wiem jak długo uda mi sie karmić ale coś mi się zdaje że będzie podobnie jak u Ciebie Manndarynka że zajde w ciążę.

2015-08-13 14:16

My mamy chyba z 7 win jeszcze z wesela, mąż czeka (kochany jest :)aż ja będę mogła się go napić :-) Od razu po ślubie nie mieliśmy dzieci, win też było więcej bo z 20szt (zażyczyliśmy je sobie zamaist kwiatów - super pomysł, polecam każdemu), no i tak z 7 zostało,ale tak; zaszłam w ciąże,potem karmienie 2 lata, ptem druga ciąża, teraz karmię - może i pociągnę dwa lata, kto wie :-)))) I może wtedy za dwa lata się napije :-))))))))))) no chyba że trzecie będzie - ale chce trzecie troche później :-) Zarówno w ciąży jak i przy karmieniu nie pozwalałam sobie na picie alkoholu. Tzn przy karmieniu starszego, tak już pod koniec kiedy miał prawie dwa lata to wzięłam może ze dwa łyki wina czy piwa, ale to było na tyle. W czasie ciąży - nic.

2015-08-12 23:47

Lonka91 mi mama o tej samej metodzie mówiła więc coś w tym musi być, Ja jak byłam w ciąży to parę razy byłam przeziębiona i leczyłam się domowymi sposobami i żeby było śmiesznie mała tolerowała czosnek i cebulę już po 2 tygodniach :P

2015-08-12 07:29

Aga no pewnie że się ciesze bo zawsze to raźniej we dwójke

2015-08-11 21:11

Kurczę Artan zazdroszczę odwagi, bo co ma być to będzie :-) jakoś robi się niestety ta nagonkę że zaraz po porodzie dieta mamy karmiącej tego nie tamtego nie, gdzie w ciąży się jadło bez przeszkód, ja nawet kawę piłam do ostatniego dnie porodu dzień w dzień jedna dziennie a teraz detoks totalny że zapach mnie nawet trochę drażni.... Po czasie jednak trzeba powiedzieć dość bo i to dziecko potrzebuje więcej więc i dieta wymaga rozszerzania bo jak długo można. Oczywiście alkohol i papierosy dalej na nie tego się trzymajmy. Ewa mój to tylko tego próbował i nosem kręcił więc ciesz się że Ci w tym towarzyszył :-)

2015-08-11 16:47

No właśnie Artan.. ja słuchałam innych.. płakał jak nie wiem.. otwierałam lodówke i zaraz zamykałam.. bo z opowieści innych nic mi nie było wolno jeść... Ahh jaki człowiwk przy pierwszym dziecku jest głupi..