Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Jak powrócić do karmienia piersią - relaktacja

Data utworzenia : 2015-05-04 21:23 | Ostatni komentarz 2015-11-21 12:16

Redakcja LOVI

8918 Odsłony
30 Komentarze

Zdarzają się sytuacje, że mama nie może karmić naturalnie i musi odstawić dziecko od piersi, a laktacja zanika. Czy ma potem szansę na powrót do karmienia piersią? My przekonujemy, że często tak. Można odbudować laktację, a nawet uruchomić ją u kobiet, które nigdy nie rodziły.

2015-11-21 12:16

N.rys jak tam sobie radzisz, widać efekty?

2015-11-13 22:03

No ja też trzymam kciuki i czekam na dobre informacje, że karmisz córeczkę

2015-11-13 21:37

Trzymamy kciuki. Jak się coś zmieni, oczywiście na lepsze ! :) to daj nam tu szybko znać :)

2015-11-12 19:53

ma nadzieję że przekona się do nakładek i sns jednocześnie dziękuję za informacje i będę walczyć

2015-11-12 16:35

Powrót do karmienia to nie lada wyczyn. Możesz udać się do poradni laktacyjnej. Tam powinni Ci wytłumaczyć jak się zabrać do powrotu karmienia piersią. Pokażą jak prawidłowo przystawiać dziecko, gdyż jest to niezwykle ważne przy karmieniu piersią. N. rys na pewno potrzebny będzie Ci ktoś do pomocy, abyś mogła w pełni skupić się na karmieniu. Musisz jak najczęściej stymulować piersi poprzez przystawianie dziecka lub laktatorem. Bardzo ważne jest nocne karmienie! Prolaktyna osiąga właśnie nocą najwyższy poziom. U Ciebie była długa przerwa, więc pewnie córka będzie niechętnie chciała ssać pierś. Tak jak pisała magicznypazur będziesz musiała wspomóc się laktatorem. Najpierw przystaw dziecko, potem laktatorem odciągnij pokarm. Jeżeli córka nie będzie chciała ssać piersi nie zmuszaj jej, tylko odciągaj laktatorem. Gdy pojawi się pokarm w piersi chętniej do niej wróci. Sns świetny zakup wspomagający powrót do karmienia. Życzę dużo siły, wytrwałości i pomocy ze strony bliskich.

2015-11-12 16:33

mam laktator elektryczny a w piersiach gromadzą się dalej krople pokarmu. wole uniknąć leków bo wiele złego o nich słyszałam. spróbować nie zaszkodzi

2015-11-12 14:19

relaktacja może być bardzo ciężka niestety. Z tego co zrozumiałam nie karmisz coreczki od 3 miesięcy, więc to już jest spory czas. Ale nie jest to nie do wykonania. Relaktacja będzie wymagała od Ciebie bardzo dużej cierpliwości i systematyczności. Sns na pewno bardzo Ci pomoże, ale proponuję też zakup laktatora, który jet bardzo przydatny podczas laktacji, a w relaktacji nawet niezbędny. Do tego jakieś herbatki wspomagające laktację, tabletki również przeznaczone do tego. Oczywiście najważniejsze jest częste przystawianie dziecka. Ale nie przystawiaj jej głodnej, bo może bardzo płakać, a Ty przy tym będziesz się denerwować :( I pamiętaj, musisz mocno wierzyć, że się UDA i nawet jak nie będzie wychodzić, musisz przy tym trwać jak najdłużej! :) Trzymam kciuki żeby się

2015-11-12 14:12

witam jestem mamą dwóch córek niestety karmienie piersią nie wyszło mi najlepiej ani za pierwszym razem ani teraz młodsza córka ma pięć miesięcy karmiłam ją około dwóch miesięcy i bardzo pragnę wrócić do karmienia piersią bo córka jest bardzo niespokojna i często choruje zamówiłam sns i czekam aż dotrze ale pragnę spytać jak najlepiej do tego podejść już wiem gdzie były błędy. bardzo proszę o pomoć