Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Pożegnanie z piersią

Data utworzenia : 2014-08-06 13:46 | Ostatni komentarz 2015-09-05 21:57

Redakcja LOVI

7984 Odsłony
17 Komentarze

Nie ma jednej granicy – do kiedy należy karmić piersią. Każda mama ustala taką granicę sama, gdy nie chce już dłużej karmić. Przychodzi wtedy pora na odstawienie od piersi. Jak się do tego zabrać?

2019-11-15 17:43

Hej dziewczyny. Potrzebuję odświeżyć wątek. 

Jak odstawiałyście dzieci od piersi z to wasza decyzja czy maluchów? 

Ja karmie już 9 miesiąc, ale Młody od 4 dni straszenie mnie gryzie. Nie wiem dlaczego. 

Dostaje cyca na żądanie, jakoś 3 razy w ciągu dnia i w nocy ile wlezie (budzi się co 2 h). 

Nie chciałaby jeszcze odstawić Młodego l, ale nie wiem czy wytrzymam ten ból. Miałyscie podobnie? Jak sobie z tym poradzić? 

2015-09-05 21:57

Po 11 miesiącach karmienia muszę oduczyć małą jedzenia z piersi , ze względu na ciąże. Do te pory karmiłam dziecko na żądanie , zdarzało się ,że Ania jadała po kilka do kilkunastu razy dziennie oraz kilka razy w nocy.Ograniczam teraz jej ilość karmień, ułożyłam jadłospis na cały dzień dla małej z uwzględnieniem godzin. Od dwóch dni się go trzymam i mała je pierś tylko 3 razy dziennie. Przez cały dzień daje jej inne produkty spożywcze, zabawiam tak aby nie pamiętała o piersi. Po kilku dniach zamierzam karmić ją tylko rano i wieczorem oraz w nocy. Potem ograniczę karmienie poranne a następnie wieczorne. Udało mi się zachęcić dziecko do większych kolacji i dzięki temu wstaje w nocy dwa razy, aby dać jej pierś. Jak budzi się częściej podaje jej wodę z butelki. Mam nadzieję ,że po dwóch tygodniach , trzech tygodniach uda mi się przestawić małą na butelkę z mlekiem modyfikowanym lub kaszką.

2015-08-24 11:37

W pierwszej ciąży karmiłam krótko tylko 2 miesiące nie miałam pokarmu a poza tym wracałam na uczelnie. 2 tygodnie przed odstawieniem dokarmiałam synka sztucznym pokarmem, szybko się przyzwyczaił i nie było problemu z przejściem na butelkę. Teraz jestem w drugiej ciąży i zamierzam karmić dłużej, mam nadzieję, że będę mieć pokarm.

2015-08-23 15:14

Artan wydaje mi się, że większość mam dość mocno przeżywa moment rozstania dziecka z piersią i tęskni za tym..w końcu to jedna z przyjemniejszych chwil, którą możesz z nim dzielić. Musisz tłumaczyć sobie to w ten sposób, że przez te 9ms dawałaś to co najlepsze swojemu dziecku, wspominać ten okres z przyjemnością..i myśleć o tym, że przy kolejnym dziecku będzie powtórka z rozrywki - jestem o tym przekonana :)

2015-08-22 15:32

Dokładnie, przystawiałam a córka wykręcała głowę. Próby siłowe kończyły się wypluciem sutka, odwracaniem głowy i płaczem. I tak wyglądał nasz koniec.

2015-08-21 22:23

Artan jak to wyglądało tak po prostu przykładałaś dziecko do piersi a ono nie chciało ssać?

2015-08-21 20:11

U mnie właśnie to moje dziecko podjęło za mnie decyzję o pożegnaniu piersi. Po prostu nagle pod koniec 9 miesiąca przestała chcieć ssać. Bardzo to przeżyłam, czułam się odrzucona, niepotrzebna, a mojemu dziecku dopisywał przedni humor. Na moje szczęście w tym nieszczęściu nie miałam problemu z zastojami, wyciekiem mleka. A może to właśnie moje piersi powiedziały stop a wygodne dziecko przestało ssać puste źródełko? Kiedy jeszcze karmiłam czasami narzekałam na takie uwiązanie mnie i dziecka, a teraz wspominam te chwile bliskości z rozrzewnieniem. Liczę na to, że jeszcze będzie mi dane mieć drugie dziecko by móc powtórzyć tą cudowną przygodę.

2015-03-02 11:56

Ja jeszcze sie ciesze z chwil karmienia i piersią i jak na razie mam zamiar pokarmić jeszcze troche msc ;) Ale wie jakie moze to byc trudne gdy bedzie trzeba dziecko odstawić. Mam nadzieje , ze nam sie uda