Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Dziecko się nie najada

Data utworzenia : 2019-02-08 22:30 | Ostatni komentarz 2019-06-06 02:07

asia0823

1795 Odsłony
12 Komentarze

1. 1 miesiąc i 6 dni 2. 4 luty waga 5kg, , 24 styczen waga 4400 kg 3. urodzony po terminie 5 dni (41 tydzien) 4. 4300 5. cesarskie cięcie 6.brak 7. 3-4 godziny po cesarskim cieciu 8. pierś U nas problem wygląda następująco, mały chętnie ssie pierś, natomiast problem jest w tym, że mały ściągnie mleko z obu piersi i jest mu mało. Potrafi co 1 -2 budzić się na mleko, a mi nie zawsze w tak szybkim czasie uzbiera się tyle pokarmu zeby sie najadł i tylko się denerwuje mały i ja. Co mam zrobić???

2019-06-06 02:07

Jeżeli dziecko rośnie w dobrym tempie to znaczy że wszystko robisz dobrze:-) jak tak chce często cycusia to co drugie karmienie po prostu krócej karm- może to kwestia spragnienia gdy jest ciepło:-) jak chcesz pobudzić laktacje to jedz jogurty z lactosanem lub produkty ze słodem. Laktatorem możesz ściągać pokarm zasadą: 7-7 5-5 3-3 Najpierw 7 minut na każda pierś potem 5 minut a na końcu po 3 minuty przykładaj laktAtor:-)

2019-02-13 22:06

Jestem za tym, żeby dziecko jadło na żądanie tyle ile mu potrzeba. Mam dwoje dzieci i dwoje inaczej jadło. Syn był typowym cycusiem. Lubił ssać pierś, jeść i jedno nasze karmienie to było nawet godzina czy półtora. Generalnie on większość dnia spędzał ssąc pierś. W nocy było podobnie w sensie długości jednego karmienia ale już jeśli chodzi o ilość pobudek to wystarczyła 1 -2. Córka natomiast ssała szybko i szybko się najadała i budziła się co jakieś 3 godziny. Twoje dziecko jest jeszcze maleństwem. Ma dopiero około 5 tygodni więc i budzi się częściej. Pamiętaj, że żołądek takiego maluszka jest na prawdę mały więc też musi częściej jeść. Pamiętaj też, że jesteś na początku drogi mlecznej więc i laktacja musi porządnie wejść na wysokie obroty. Możesz się wspomóc pijąc kawę bezalkoholowe (Bavaria, Warka Radlerr 0%, Lech Free 0%) Femaltiker, kawa zbożowa ale taka która ma w swoim składzie słód jęczmienny (Nestle Caro), możesz kupić słód jęczmienny możesz zamówić na allegro, możesz pić łuskę kakaową ale i tak najlepszy efekt przyniesie Ci częste przystawianie do piersi. Nic nie działa na laktację lepiej niż ssące dziecko (laktacja zawsze działa na zasadzie popyt-podaż więc dziecko musi sobie ustalić jaka porcja mleka jest mu potrzebna a piersi muszą tyle produkować) możesz też po karmieniu ale pamiętaj, że po odciągać mleko laktatorem. Dobra jest metoda 7-5-3 (& minut prawa pierś, 7 lewa pierś, 5 minut prawa pierś i 5 minut lewa itd).

2019-02-13 15:11

Jeśli zdecyduje się Pani na stymulacje laktatorem, proszę odciągać przez TYDZIEŃ 2-3 razy dziennie po 15-30min lub 1 raz dziennie power-pumping. Myślę, że taki czas będzie wystarczający, by nie doprowadzić z drugiej strony do hiperlaktacji.

2019-02-13 14:59

Pani Joanno, niemowlę przybiera jak najbardziej prawidłowo, 600g w niespełna dwa tygodnie. Po pierwszym miesiącu może Pani również spróbować podawać smoczek-uspokajacz dziecku, jeśli dziecko ma silną potrzebę ssania. Karmienia co 1-2h są również normą w tym wieku, choć rozumiem Pani zmęczenie. Nie wiem czy jest sens dodatkowo stymulować laktacje laktatorem przy takich przyrostach dziecka, może ewentualnie słód jęczmienny. Jeśli boi się Pani spać z maluszkiem w łóżku, a dziecko budzi się bardzo często, może np kosz Mojrzesza tuż obok, by co chwile nie musiała Pani wstawać. Po drugim miesiącu dziecko zaczyna powoli rozróżniać dzień od nocy wiec powinno być lżej. Zawsze może też Pani zaproponować drugą pierś dziecko podczas jednego karmienia, jeśli jedną zdąży opróżnić, a wykazuje jeszcze chęć jedzenia. Powodzenia!

Konto usunięte

2019-02-13 08:34

Dokładnie , częste podawanie piersi pobudzi produkcję pokarmu. Nie należy się poddawać, gdyż pobudzenie laktacji, szczególnie po cc może potrwać nieco dłużej niż po SN. Sama mialam cc i z jednej piersi melko zaczęło odpowiednio lecieć dopiero w 2 miesiącu.

Konto usunięte

2019-02-11 15:00

Powodzenia!!!

2019-02-10 19:19

J.Wawro: Dziecko ze mną nie śpi :), boję się żeby go nie skrzywdzić. Dziękuje Wam za pomoc mam nadzieję, że to przetrwam i się nie poddam.

Konto usunięte

2019-02-10 16:45

asiu, taki maluszek będzie jadł co godzinę-dwie bo ma mały żołądek i nie potrafi najeść się na zapas. Dlatego poleca się karmić na żądanie, zgodnie z potrzebami dziecka. Nie martw się tym, że mleko nie zdąży się wyprodukować bo tworzy się też czasie karmienia. Im dziecko więcej i częściej ssie, tym więcej produkuje się mleka. Ten mechanizm działa na zasadzie jest popyt, jest podaż. Im więcej mleka jest potrzebne, tym więcej piersi są w stanie wyprodukować. Na pobudzenie laktacji dobrze sprawdzają się płatki owsiane, napar z łuski kakaowej, anyż, słód jęczmienny. Możesz też pić herbatkę na laktację, ale zwróć uwagę na to aby nie miała w składzie kopru włoskiego, ponieważ jest rakotwórczy. Z tego względu nie jest polecany kobietom w ciąży, karmiącym i dzieciom do czwartego roku życia. Po karmieniu możesz odciągać pokarm laktatorem. Nie przejmuj się gdy odciągniesz niewielką ilość, ponieważ porcje możesz łączyć i gdy będzie mu mało po karmieniu piersią, możesz dodatkowo podać butelkę ze swoim mlekiem. Gdy zdecydujesz się na odciąganie mleka w celu pobudzenia laktacji doczytaj sobie zasady dot. prawidłowego przechowywania mleka: Na stronie: https://www.mjakmama24.pl/niemowle/dieta-niemowlaka/przechowywanie-pokarmu-jak-prawidlowo-przechowywac-odciagniete-mleko,556_3992.html znajdziesz kilka wskazówek dot. przechowywania mleka. Wklejam te dot. dziecka zdrowego: "do 8 godzin w temperaturze pokojowej (do + 25˚C). do 2–5 dni w lodówce w temperaturze do + 4˚C. Warto pamiętać, że temperatura na różnych półkach lodówki może być różna i zawczasu ją zmierzyć. do 2 tygodni w zamrażalniku lodówki w temperaturze –10˚C. do 6 miesięcy w zamrażarce w temperaturze od – 18˚C do – 20˚C." Mleko można również mrozić i odmrozić paczuszkę w kryzysowej sytuacji :) polecam Ci woreczki bo zajmują mniej miejsca niż pojemniki do przechowywania pokarmu. Dla utrzymania i rozkręcenia laktacji bardzo ważny jest również sen i odpoczynek. Zmęczona i zła mama będzie miała problem z utrzymaniem odpowiedniej ilości mleka.