Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Niedobór pokarmu

Data utworzenia : 2013-02-03 13:49 | Ostatni komentarz 2016-11-04 21:11

Redakcja LOVI

18327 Odsłony
125 Komentarze

Wiele mam ma wątpliwości, czy ich piersi produkują wystarczającą ilość mleka. Lęk pojawia się najczęściej, gdy dziecko często płacze, domaga się piersi częściej niż zwykle, piersi stają się miękkie i nie potrzebują już wkładek laktacyjnych. Nie są to jednak czynniki, które świadczą o niedoborze mleka.

2016-11-04 21:11

Sylwia moja położna mówiła to samo. Mleko mamy jest najbardziej kaloryczne w przedziale godzinowym 1-3. :) Wtedy jeśli maluchy słabiej przybierają na wadze poleca się je karmić w tych godzinach. Jednak laktacja nie pobudza się tylko w godzinach nocnych. Im częściej karmisz w dzień tym laktacja będzie również bardziej pobudzona nie jest powiedziane, że musi koniecznie być to karmienie nocne. Najlepiej pobudzisz laktację pobudzając ją laktatorem metodą 7-5-3 czyli 7 minut z prawej piersi 7 z lewej 5 z prawej 5 z lewej 3 z prawej i 3 z lewej.

2016-11-03 22:37

Ja juz karmie 26 tygodni i nie zamierzam przestawac

2016-11-03 21:31

A wiedzialyscie o tym, że jeżeli mamy problem ilością pokarmu to powinnyśmy karmić w nocy ponieważ wtedy jest kaloryczny dziecko najada się i pobudza przy tym laktacje a pokarmu przybywa więcej- informacja od mojej położnej:)

2016-11-03 11:49

Rozumiem Olgę, też przeryczałam wiele dni że nie mogę karmić a moje koleżanki tak (czułam się gorszą mamą) niestety u mnie było bardzo mało pokarmu proces laktacyjny jak sobie teraz czytam artykuły był zaburzony stresem lub cesarskim cięciem albo już tak jestem zbudowana. Teraz będę mieć drugie dziecko SOLENNIE obiecuję relaks spokój będzie to cesarka bo pierwsza też byłą. a nawet zakup laktatora jeśli będzie taka potrzeba. Pocieszam się tym że są mamy które nie biorą pod uwagę tego by karmić piersią. OLGA próbowałyśmy i już sukces. Ja karmiłam 3 mc i jestem zadowolona że tyle wytrwałam niestety mój głodomorek lubi pojeść i trzeba go dokarmiać :) POwodzenia OLGA Karolcia i tak Cię kocha najbardziej

2016-06-06 07:14

angel8130 ja powiem szczerze, że byłam bardzo zaskoczona że u nas karmienie nie wygląda tak pięknie i relaksująco jak w reklamach ;) Uśmiechnięta mama od ucha do ucha zrelaksowane dziecko cóż, nasz obrazek dość mocno odbiegał początkowo od tego pokazywanego w tv i na plakatach ;) Ale powracając do tematu niedoboru pokarmu, nie mogę narzekać na jego brak, jednak synek najbardziej lubi jeść gdy piersi są mocno pełne (zapewne dlatego, że mleko szybciej wypływa) więc po 7-8 minutach zaczyna się denerwować, bo dalej trzeba się troszkę napracować. Dlatego mimo, że laktacja jest wypracowana, to jeszcze delikatnie staram się pobudzać aby pozostawała na wysokim poziomie ;) Piję herbatki laktacyjne, sporo wody i innych płynów a wieczorem jeśli mały nie chce jeść, bo mocniej przyśnie, odciągam pokarm i zostawiam w lodówce na kolejny dzień.

2016-05-26 20:37

Karmienie piersią wcale nie jest łatwe.Karmie obecnie moją drugą córkę.Myślałam,że po pierwszym dziecku karmienie drugiego dziecka nie będzie stanowiło już dla mnie problemu.A jednak mimo ,że bardzo chcę,to pokarmu mam mało.Ale robię wszystko żeby pobudzić laktacje.

2016-05-05 16:32

Ja miałam to samo ale i tak wystarczało

2016-02-12 16:54

nie długo ja też zaczynam przygodę z karmieniem maluszka. Ciekawa jestem jak to będzie