Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Łagodne zakończenie karmienia piersią

Data utworzenia : 2019-02-06 22:50 | Ostatni komentarz 2019-02-21 22:39

Beatka1994

1152 Odsłony
27 Komentarze

Mam mały dylemat. Córeczka ma aktualnie 13 miesięcy, waży 8,880 kg (ważna w styczniu). poprzednia waga 7.100 kg (ważna w październiku). Córeczka urodzona o czasie, ważyła 3,450 kg, poród naturalny. Córeczka przystawiona do piersi od razu po porodzie, karmione piersią + od 6 miesiaca kaszki z mlekiem modyfikowanym + jedzenie (słoiczki). Chciałabym przejść z karmienia piersią na butelkę. Niestety wszystkie próby z mlekiem modyfikowanym okazały się daremne. Córka jak widzi butelkę z mlekiem ucieka i zaczyna płakać. Proszę o pomoc.

Konto usunięte

2019-02-21 22:39

Powoli, powoli odstawisz w końcu mala, cierpliwość to droga do sukcesu. Może spubuj podać jej butelkę jak jest bardziej senna niech sobie po prostu pocmoka, żeby kojarzyła jej się ona z czymś przyjemnym, może włącz bajeczke niech się zagląda i powoli jej przystawiaj. Ewentualnie nie dawaj jej butelki, mleko mm po 1 r. ż jest zalecane ale nie musowo go dawać. Można zastąpić melko nabiałem. Moja siostra zaprzestała karmić mlekiem po 12 miesiącu bo mały też nie chciał butelki a ona była w drugiej ciazy i mały rośnie jak na drożdżach.

2019-02-19 22:59

Agata u mnie było dokładnie tak samo. Z synem nie trzymałam żadne diety, jadłam nabiał i nic się nie działo w sensie nie miał objawów alergii na BMK a w momencie kiedy zaczęłam rozszerzać mu dietę okazało się że jest alergikiem. Spróbuj wrócić do jogurtu za jakiś czas może będzie lepiej a jak nie to może spróbuj go dodawać do innych posiłków wtedy zobaczysz reakcję.

Konto usunięte

2019-02-19 21:48

Agata, moja je jogurt naturalny i typu greckiego - smakuje jej. Jak nie ma na cis ochoty lub znudzi ją żucie to wypluwa, zaciska usta, odwraca głowę. U Was dobitnie Ci pokazuje, że jej nie smakuje. Spróbowałabym za kilka dni. Możesz urozmaicić smak dodając owoc

2019-02-19 21:42

Kasiu wydaje mi się, że u nas właśnie ze względu na to, że jednak jakąś reakcja alergiczna była na BMK, mimo, że do ilości alergenu przedostającego się z moim pokarmem jej organizm sie przyzwyczaił, bo nie jestem na diecie, a ona nie ma już objawów alergii, to może bezpośrednio jeszcze nie jest gotowy, że aż tak reaguje. Na resztę pokarmów, gdy coś jej nie smakuje to po prostu, tak jak Desi pisze, wypycha językiem, zaciska usta, a tutaj przy nabiale ewidentnie aż normalnie nią telepie.

2019-02-16 22:15

Agata mojego Syna odrzucało ale okazało się, że on ma uczulenia na BMK córa od początku je i nigdy jej nie odrzuciło. Może Twoja córeczka potrzebuje więcej prób i zaakceptuje nabiał? Spróbuj za kilka dni czy coś się zmieni.

2019-02-16 12:29

Agata nieraz tak jest mój też tak miał wypluwal odwracal się A aktualnie jogurt zje ale kiedy ma ochotę wybredny po prostu więc po prostu próbuj co jakiś czas kiedyś może przejdzie :)

2019-02-16 09:51

Strasznie jej wadzi nabiał, nie wiem czemu. Może ma po babci, bo ona całe życie nie może na mleko patrzeć. Ja za to bardzo lubię.

2019-02-16 06:49

Moj to by wszystko zjadl :p Lubi serek wiejski od pierwszego zjedzenia. Jogurt tez :) Jak cos mu nie podpasuje to wypluwa, wysuwa kilka razy jezykiem zeby spadlo, ale nie wstrzasa sie na szczescie i nigdy nie mial odruchu wymiotnego.