Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Piers a dokarmiane

Data utworzenia : 2018-12-17 13:03 | Ostatni komentarz 2019-01-02 23:37

M.Wasiel

1122 Odsłony
29 Komentarze

Witam.Mam synka urodzil sie 2.10 2019 karmie go piersia ,ale 2 dni temu chcialam odatawic piers i zaczelam przez te 2 dni dawac mleko bebiko Z dnia na dzien,moje piersi byly kwasratowe ale postanowilam ze dalej chce karmic odciagnelam pokarm zeby piersi zeobily sie miekkie i zaczelam dawac piers,ale maly nie chce ssac placze i wypluwa nie wiem co mam robic a nie chce tez sie poddać .Prosze o porade

2019-01-02 23:37

Karolina tak jak napisała Agata mm i mleka mamy nie ma co porównywać. To dwa odrębne mleka i każde rządzi sie swoimi prawami. W mleku mamy bardzo szybko tworzą się bakterie więc jest to przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Można owszem tak jak napisały dziewczyny podać je drugi raz w temperaturze pokojowej (tutaj też zgadzam się z Agatą jeśli dziecko wczesniej go nie piło) ale nigdy nie podgrzewać drugi trzecie czy kolejny raz. Dlatego lepiej podgrzać mniej i ewentualnie "dogrzać" kolejna porcje.

2019-01-02 17:10

Dokładnie można podać takie mleko w temperaturze pokojowej, oczywiście jeśli dziecko go wcześniej nie pilo, musi być sterylne, bo szybko mnożą się w nim bakterie, mleko niedopite najlepiej wykorzystać do kąpieli, tak jak pisała Kasia.

2019-01-02 15:13

2 razy się nie podgrzewa ale można podać do chyba paru godzin po podgrzaniu jeszcze ale 2 raz podgrzewać nie można.

2019-01-02 13:35

Karolina pokarm kobiecy jest zupełnie inny, także nie ma co porównywać z mm. Wg zaleceń nie można 2 razy go podgrzewać, badania i wytyczne są jasne, nie są robione na darmo, tylko ze względu na bezpieczeństwo dzieci i warto ich przestrzegać.

2019-01-02 13:23

W zależności od mleka modyfikowanego można je podawać nawet do 2 godz. od przygotowania. Jest to zawsze napisanie ba opakowaniu. Takie mleko można podgrzać. Dlaczego więc nie można podgrzać drugi raz mleka ? Nie mówię o zamrażaniu i odmrazaniu tylko o samym podgrzaniu. Przecież nawet po 10 min. Może być już zbyt zimne.

2019-01-01 10:43

Eleonorka nie podgrzewa się dwa razy jednego mleka. Jeśli maluszek nie zje całej porcji to możesz dolać mleko do kąpieli możesz wykorzystać do unyvia pupy przy zmianie pampersa ale nie podgrzewany.

Konto usunięte

2018-12-31 20:45

Kasia super ściąga :) A tak przy okazji jeśli wyjme z lodówki pokarm i podgrzeje to raz a on wystygnie zanim zostanie zjedzony to podgrzanie ponowne może jakoś zaszkodzić ?

2018-12-23 21:43

Jeśli chodzi o przechowywanie, rozmrażanie to ja polecam ściągę od Hafiji można wydrukować i powiesić na lodówce i mieć zawsze pod ręką https://www.hafija.pl/wp-content/uploads/2017/10/przechowywanie.pdf