Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Duży guz w piersi

Data utworzenia : 2018-09-19 10:58 | Ostatni komentarz 2018-10-30 09:04

magdas5

4472 Odsłony
66 Komentarze

dzień dobry, piszę na tym forum żeby doradzić się innych osób co robić, może ktoś miał podobnie.. 3 tygodnie temu wyczułam guzka, był mały i bezbolesny, nie wiedziałam co to, po paru dniach dostałam gorączki która trwała z 4 dni, guz powiększył się, pierś zaczęła boleć od nasady aż po sutek, była gorąca i zaczerwieniona, bolesna, poszłam do swojej położnej, która próbowała to wyciskać, ból okropny, kazała w domu wyciskać, przykładać kapustę, ciepły prysznic, odciągać laktatorem. i tak robiłam. po paru dniach była ulga, brak gorączki, zaczerwienienie znikło, ból i obrzęk od nasady zniknął. został tylko ten guz który pojawił się na początku, był prawie bezbolesny, ale dość duży, wielkości jajka. położna kazała dalej odciągać mleko, kłaść kapustę itd i mówiła że w końcu zniknie on. Ale nic z tego, im bardziej go wyciskam i masuję tym bardziej on boli i nieco się powiększył, teraz jest wielkości jajka L, boli, pierś jest bardzo czerwona. poszłam do lekarza zapisał mi antybiotyk, narazie wzięłam 5 tabletek, nie widzę poprawy. powiedział że jak to nie pomoże to trzeba będzie zakończyć karmienie piersią.... a nawet kupiłam laktator elektryczny żeby lepiej odciągał. i nic, i tak już ponad 3 tygodnie... mało mleka leci z tej piersi. Bardzo proszę o porady

2018-10-30 09:04

no niby wiem że bezpieczne, ale wystarczy że przy pierwszym antybiotyku małą karmiłam, później przy drugim i trzecim już nie, bo wydaje mi się mimo wszystko, że to dla dziecka za dużo by było.

2018-10-29 23:10

Magda duomox brałaś co 12 h jest to też lek bezpieczny więc osobiście jeśli nie chcesz od razu i chcesz odczekać aż przestanie działać to tak 12 h po ostatniej dawce można spokojnie karmić. Zależy też jaką dawkę masz Bo niekiedy już po 3 h można karmić ale przy antybiotykach bezpiecznych można karmić od razu ale najlepiej przed nakarmić wziąć tabletkę.

2018-10-29 14:11

No to właśnie ja tak mam, w jednej piersi względnie dużo pokarmu ( choć i tak za mało jak na moją małą, bo ona zjada około 190 ml na raz, a ja mam w tej jednej piersi około 120 ml, w drugiej to około 20 ml) więc i tak muszę małą dokarmiać sztucznie. A mam pytanie do Was, ile czasu po odstawieniu antybiotyku można zacząć przystawiać dziecko? Miałam tym razem zapalenie ucha i znów dostałam antybiotyk.. Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę. Niby ten Duomox jest bezpieczny przy karmieniu, ale lekarz radził mi poczekać z karmieniem, tym bardziej że to mój trzeci antybiotyk w przeciągu 2 miesięcy. Polecił mi poczekać około tygodnia. ale kazał żebym doradziła się jeszcze położnej. a że ja do swojej już nie mam zaufania więc jej nie zapytam.

2018-10-14 08:46

A ja uważam, że sporo kobiet ma problemy z KP właśnie przez kapturki, bo są zbyt często i niepotrzebnie zalecane. Większości doradców laktacyjnych twierdzi, że to ostateczność. Dziecko jest w większości przypadków w stanie samo wyrobić brodawki. Ból początkowy też niestety trzeba przetrwać. Ja pamiętam, że jak zakładałam kapturek, bo pękła mi brodawka, to pierś cały czas była twarda, jakby nie opróżniona. Także szybko z niego zrezygnowałam. Tutaj fajnie Pani ekspert opisuje temat osłonek: https://lovi.pl/pl/karmienie-piersia/635/1/1/Cała+prawda+o+osłonkach+piersi Paula przykro mi, że tak się to wszystko potoczyło. Faktycznie KP wbrew pozorom nie jest takie proste. Szkoda, że mała dostała butlę już w szpitalu. Zawsze w razie obaw mozna dokarmić noworodka strzykawką czy kubeczkiem do pojenia, aby nie uczyć tej butelki, pierwsze doby często przesądzają o całym okresie KP. Magda to prawda, że pomoc w szpitalu w zakresie KP jest praktycznie żadna. U mnie było tylko wciśnięcie brodawki przez położną, pojawiła się kropla siary, "pokarm jest, brodawki będą trudne do wyrobienia, ale proszę karmić". Żadnej instrukcji, co i jak. Co do karmienia jedną piersią, to nie zawsze dzieją się takie powikłania, czasami pokarm produkowany jest jedynie w tej wybranej przez dziecko piersi, a w drugiej małe ilości. Moja siostra karmiła jedną, z drugiej nawet nie odciągała.

2018-10-13 13:15

Magda warto zawalczyć o kp skontaktować się z cdl pić herbatki słód jęczmienny ściągać po karmieniu dodatkowo choćby nic nie leciało na początku pic femaltiker luske kakaowa może coś pomoże i kryzys minie.

Konto usunięte

2018-10-13 10:14

magda, przykro mi, że taka sytuacja Cię spotkała. Może jeszcze warto skontaktować się z CDL, jeśli będziecie współpracowały to może zwiększysz ilość mleka i będziesz cieszyć się karmieniem

2018-10-13 08:41

Jak widać karmienie piersią nie jest takie łatwe.. tyle problemów kobiety mają... Ja to tylko żałuję, że od początku nikt nawet w szpitalu nie poinstruował mnie jak karmić, mała jadła non stop z lewej piersi, bo prawej nie chciała, więc ja odpuściłam, nie miałam pojęcia że przez to będą takie problemy. To moje pierwsze dziecko. Dziewczyna, która leżała ze mną na sali też dawała dziecku tylko jedną pierś, też nie wiedziała, ciekawe czy u niej wszystko ok... I przez to nie dość że ropień mi się zrobił, to jeszcze w tej drugiej mam bardzo mało mleka i mimo , że non stop z niej odciągam, ilość się nie zwiększa. Ropnia już nie ma, byłam wczoraj u lekarza, wszystko jest ok.

2018-10-12 19:48

Paula moze nie wszystko jeszcze stracone kanaliki i mleko tak nie zanika szybko od tak więc może warto zawalczyć jeszcze.