Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

3 miesięczne niemowlę łapie i puszcza brodawkę

Data utworzenia : 2018-08-23 13:12 | Ostatni komentarz 2018-10-07 12:18

DorotaJ

1596 Odsłony
25 Komentarze

Witam, od narodzin syna (obecnie ma 12 tygodni) mam problem z karmieniem piersią, Tuż po urodzeniu nie potrafił uchwycić brodawki, i tak przez ok 1,5 tygodnia karmiłam go przez nakładki laktacyjne. Po tym czasie udało się go przystawić bezpośrednio do piersi. Jednak przez cały ten czas do dziś nasze karmienie wygląda następująco: mały ssie ładnie przez ok. 1 min, a następnie puszcza i łapie brodawkę jeszcze raz, ssie chwilę i znów puszcza i znów łapie na chwilę i tak w kółko. Jak puszcza pierś to główką kręci w dół. Czasem nawet jeszcze nie uchwyci brodawki a już odkręca główkę. W momencie tego puszczania i łapania nie płacze, ale widać że jest niespokojny - prostuje nóżki i macha rączkami. Karmię go w pozycji leżącej na boku brzuszkami do siebie - bo tylko w tej pozycji najlepiej mi "okiełznać" małego. W innych pozycjach karmienie przebiega tak samo. I tak zazwyczaj karmienie trwa do momentu aż mały się zmęczy i nie zaśnie przy cycku. W nocy sytuacja jest podobna, i przez to budzi się dość często - co godzinę, dwie. Konsultowałam to z doradcą laktacyjnym, który stwierdził, że problemem jest szybki wypływ pokarmu i polecił karmić "pod górkę" - ale efekt był mizerny; i wydaje mi się że nie w tym problem, ponieważ zdarzały się pojedyncze przypadki, że mały ładnie radził sobie z falą szybkiego wypływu. W trakcie karmienia odbijam powietrze, ale nie poprawia to sytuacji. W wieku 7 tyg miał podcinane wędzidełko - tez się nic nie zmieniło. Przez takie karmienie mam wrażenie że syn nie najada się tyle ile by chciał i w ostateczności karmię go dość często - nawet co godzinę, co pół. Dodam, że pokarmu w piersiach mam dużo, bo jeszcze do tej pory zdarza się że piersi stają się twarde od nadmiaru. Mimo takiego karmienia (wyłącznie piersią) syn ładnie przybiera na wadze. Waga urodzeniowa: 3570, na wyjściu ze szpitala 3310, na ostatnim ważeniu 14 sierpnia 6600. Syna urodziłam siłami natury, 5 dni po terminie. Podczas ciąży nie miałam problemów. Przeszukałam już sporo internetu aby znaleźć przyczynę mojego problemu, ale już sama nie wiem co myśleć. Czy jest możliwość, że problemem jest niewykształcony jeszcze układ pokarmowy? Znalazłam taką opinię, że w momencie gdy zaczyna się karmić dziecko to jego układ trawienny zaczyna intensywniej pracować i to może powodować problemy/dyskomfort u dziecka. Albo czy problem może być spowodowany zaburzeniami w napięciu mięśniowym? Proszę o poradę z czego może wynikać ten problem z karmieniem. Bardzo mi zależy, aby karmić syna piersią, bo wiem że jest to dla niego najlepsze co mogę mu dać.

2018-10-07 12:18

Agata szczesciara jestes. Moj jeszcze nigdy nie usnal podczas zabawy, jedzenia czy ot tak. Zawsze placze marudzi i zasnie dopiero na rekach :D

2018-10-07 12:06

Dziewczyny a moja córka wczoraj zasnęła podczas obiadku, jadła już jak zahipnotyzowana z maślanymi oczami, a nagle padła z jedzeniem w buzi :-) zmęczona była bardzo, bo drzemki sobie wcześniej nie zrobiła, nie chciała, bo ją zabawa pochłonęła i taki efekt, że ledwo jadła, ale na szczęście większość jej się udało zjeść przez zaśnięciem:-)

2018-10-04 19:24

Mój malutki urodził się z krótkim wędzidełkiem i nie chcial w ogole ssac mleka z piersi. W dniu wypisu podcieli mu wędzidełko ale też nie chciał łapać sutka. Zaczełam go karmić przez nakładke na sutka , mały ssał ładnie ale po 2 tyg zaczełam dostawać nawały pokarmu, mały nie nadązał ssac , ksztusił sie , zrzucal nakladke , oblewał siebie i mnie mlekiem w końcu sie denerwował bardzo i nie najadal. Nie chciałam żeby przestał pić moje mleko więc zaczełam odciągać pokarm i tak zostało. Odciągam mu jedzenie i podaje w butelce.

Konto usunięte

2018-10-03 16:17

To moja córa w nocy się budzi na jedzenie, ale zaczyna suę bawić i rozmawiać. Dopiero jeśli po chwili nikt nie reaguje to krzyczy, ale jest w pełni rozbudzona i po butelce też nie zasypia od razu

2018-10-03 14:11

Agnieszka u nas to samo synek też szuka piersi jak głodny A śpi i przeważnie pierw jest sygnał zaczyna kwiczec później wrzask jeśli nie zareaguje w odpowiednim czasie i na koniec się budził tzn teraz już wiem jak działa więc od razu lecę do niego.

2018-10-03 13:46

Aisa to mój synek w nocy tak robi, zaczyna kwiczeć, ale jeszcze się nie obudził biorę go i za chwilę z zamkniętymi oczyma jeszcze szuka piersi

2018-10-03 13:08

Mama gratki u nas jak syn głodny był i zmęczony to jak zasypial to dawałam mu spokój jak głód był duży to sam zaczął przez sen płakać więc dawałam mu pierś jadl i dalej spał więc jak dziecko bardzo głodne to na pewno się upomni.

Konto usunięte

2018-10-03 10:59

Aisa, też nam się tak zdarzało, że córka płakała bo była głodna, ale tak zmęczona, że nie Była w stanie jeść. Dzisiaj mamy podobnie, wygrał sen, ale póki co nie budzę córki, przygotuję butelkę żeby zjadła tuż po pobudce. Czasem jest trudno ocenić co w takiej sytuacji zrobić, ale gdyby głód był bardzo dokuczliwy to dziecko raczej by nie spało więc czekam cierpliwie