Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Miękki sutek

Data utworzenia : 2018-08-19 10:50 | Ostatni komentarz 2018-08-27 13:34

Marta.Towpik

1623 Odsłony
8 Komentarze

Nie wiem co mam zrobić mała ssie cycka ale się denerwuje bo nie może chwycić miekkiego sutka. Czy można coś zrobić żeby sutek bym twardszy ? Jeden sutek jest twardy a drugi miękki

2018-08-27 13:34

Najlepiej laktatorem wyciągnąć, albo przyłożyć czymś zimnym właśnie. Mi brodawki twardnieją od samego patrzenia na córkę i myślenia :P Jeśli autorka zrezygnowała zupełnie z kp, to szkoda.

2018-08-24 19:41

Widzę na sekcji karmienie butelką, że autorka wątku zrezygnowała z KP

2018-08-24 15:45

Też bym spróbowała laktatorem jak masz, mi zawsze pomagało, ja dużo sobie pomagałam laktatorem, przede wszystkim wyciągałam brodawki żeby dziecko mogło lepiej chwycić. Mozesz poprosić również męża o stymulowanie :) też może pomóc i stwardnieć :)

2018-08-24 11:06

Jeżeli masz laktator spróbuj chwilę Jim popracować - to powinno wyciągnąć sutek i sprawić, że stwardnieje. Dziecku będzie łatwiej go złapać. Możesz też go sama postymulowac dotykiem albo czymś zimnym

2018-08-19 13:14

A drugiego chwyta? Pisałaś w innym wątku, że nie chce ssać. Spróbuj postymulowac, jak dziewczyny radzą, czymś zimnym, powyciągać laktatorem też możesz. Dziecko powinno z czasem wyrobić brodawkę. Nie jest ona ani wklesła, ani płaska, także nie powinno być problemu. Chyba, że dziecko, jak pisałam w innym Twoim wątku, ma krótkie wędzidełko i ma problemy z chwytaniem. Powinnaś skontaktować się z kimś, kto obejrzy jak przystawisz dziecko, jak chwyta i czy wszystko OK w jamie ustnej. Do tego momentu próbuj przystawiać jak najczęściej.

2018-08-19 12:33

Dziewczyny dobrze radzą można spróbować coś zimnego przyłożyć przed kamieniem albo odpowiednio wcisnąć i przestawić malucha samej do piersi prawidłowo.

Konto usunięte

2018-08-19 11:55

Sutek to pierś, mówisz o miękkiej piersi, jeśli tak to możesz jà przytrzymać dłonią. Jeśli o części piersi, która jest w buzi malucha to brodawka. Powinna stwardnieć już po chwili gdy malec próbuje ssać. Chłodny prysznic też może pomóc

2018-08-19 11:11

Mój twardnieję jak się go chwilę podrażni i od zimna.