Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Pożegnanie ze ssaniem

Data utworzenia : 2013-08-01 22:25 | Ostatni komentarz 2017-01-23 18:13

Redakcja LOVI

10841 Odsłony
30 Komentarze

Jak długo karmić piersią - to decyzja indywidualna mamy i dziecka. Jednak kiedyś przychodzi ten moment, gdy dziecko karmione piersią trzeba od tej piersi odstawić. Odpowiadamy na pytanie - kiedy i jak to zrobić.

2017-01-23 18:13

Mój maluszek za 5 tygodni rozpocznie przygodę z warzywami ale już teraz jak podaję mu witaminy na łyżeczce to ładnie sobie radzi i to co zauważyliśmy wszyscy bacznie obserwuje jak my spożywamy posiłki - myślę, że dzięki obserwacji też się uczy i może będzie mu łatwiej w momencie rozszerzenia diety.

2017-01-21 21:06

U nas 12 miesięcy, na śniadanka, obiadki i kolacje jest chlebek, owsianka, kaszka, warzywka, mięso, makarony, kasze, właściwie wszystko je - jedno bardziej, drugie mniej chętnie. (W sumie zauważyłam, że bardzo chętnie je, jeśli je to co my. Jak na swoje oddzielne danie - czasami tak bywa - to nie jest tak dobrze). Pierś jest rano, zawsze po drzemce, do usypiania i w nocy. Trudno mi powiedzieć, czy mleko jest podstawą jej żywienia, bo są też różne dni (ostatnio gdy była chora jadła prawie tylko z piersi), ale wydaje mi się, że wypada pół na pół :)

2017-01-21 20:22

Monika, to moja córa ma teraz 14 miesięcy, w ciągu dnia je oczywiście inne posiłki, z samego rana, po kąpieli na kolację i w nocy je pierś. Czasami też w ciągu dnia podchodzi do mnie łapie za bluzkę i mówi "am", wtedy dostaje mleczko :)

2017-01-02 22:18

Monika pierwsza była marchewka. Już Ci napisałam w jakimś wątku że jak zaczęłam wprowadzać po 6 miesiącu to mały nie był zainteresowany jedzeniem, nie chciał otwierać buzi, odwracał buzię w drugą stronę, miał problem z brzuszkiem. Zrobiłam przerwę i zaczęłam na nowo wprowadzać jak miał 6,5 miesiąca wtedy była całkiem inna sytuacja i zajada wszystko fakt jedne rzeczy mu smakują bardziej inne mniej ale je. Obiadki są tylko dodatkiem ale i tak głównym posiłkiem Małego jest mleko. Je ciągle tak samo, nic się nie zmieniło, nie odrzucił piersi jeśli o to pytasz. :)

2017-01-02 15:51

O fajny wygrzebany artykul, przydatny bedzie za kilka miesiecy :)

2017-01-02 03:33

Kasia.S i faktycznie wprowadzilas na początek warzywko np. marchewkę? Nie ma problemu z jedzeniem? Czy pierś dalej chce ssać tak samo?

2017-01-02 01:16

Monika ja jak Mały skończył 6,5 miesiąca zaczęłam rozszerzać dietę. Teraz będzie miał 7 ale dalej głównymi posiłkami jest mleko a rozszerzony dietę bardzo wolno. Nie ma nic lepszego dla dziecka jak mleko mamy dlatego karm jak najdłużej.

2017-01-01 22:48

Bardzo fajny artykuł. Właśnie się zastanawiałam czy po 6 miesiącu odstawić pierś ale jednak się nie zdecyduje na to. Chcę was jednak dopytać czy jak do 12 miesiąca karmicie to jest to tylko pierś czy już jakieś zupki. Papki też pomiędzy są wprowadzone?