Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Wielkość piersi , a ilość pokarmu

Data utworzenia : 2018-06-26 19:12 | Ostatni komentarz 2018-07-18 15:07

pati06pol

1351 Odsłony
29 Komentarze

Witam, Na początku września mam zaplanowany termin porodu mojego pierwszego Maluszka :) Planuje ( bardzo chce ) karmić piersia. Dużo czytam , pytam na ten temat . Internet i książki są pełne pytań I odpowiedzi na temat technik , problemach itp. A ja wciąż nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi odnośnie karmienia powiązanego z wielkością piersi. Jestem posiadaczką skromnego biustu 80B, co prawda piersi minimalnie urosły , ale to i tak nic w porównaniu z innymi karmiacymi :( Od ok. 20 tugodnia mam wycieki z piersi ( w lewej o wiele mniejsze ..) przezroczyste i zoltawe, boję się że to za szybko i niestety będę mogła pożegnać się z karmieniem..

2018-07-18 15:07

Moja kuzynka właściwie biustu nie miała no normalnie typowa decha. A obydwóch synów karmiła 2 lata. Ja też mam na września i również bardzo chcę karmić. :)

2018-07-18 13:58

Ja mam małe piersi nawet teraz kiedy karmię, a jeśli uruchomię laktator z jednej piersi potrafię uciągnąć ok. 200 ml mleka :) Więc nie ma źle :) Wielkość nie ma znaczenia, liczy się ilość kanalików w środku. :) Niektóre piersi są pełne gruczołów tłuszczowych stąd ich wielkość :)

2018-07-17 20:21

Wielkość piersi nie ma znaczenia do ilości pokarmu. Jeżeli czegoś się Obawiasz skonsultuj się z lekarzem

2018-07-17 20:02

Wielkość piersi nie ma znaczenia. Ja to wogl piersi nie mam , a karmie mała już rok i końca nie widać. Więc nie ma znaczenia wielkość piersi , najważniejsze żeby się nie denerwować i stresować .

2018-07-17 18:04

Pati ja mam rozmiar B . Podczas karmienia C . Mam piersi nie symetryczne , a czasem sciagalam więcej mleka z mniejszej niż z wiekszej piersi po urodzeniu pierwszego synka ;) dlatego nie wierze ze małe piersi dają mało mleka :)) Obecnie karmie piersią drugiego synka 9 miesięcy ;)

2018-07-17 11:35

wielkość biustu nie ma znaczenia i nie znaczy że jeśli masz małe piersi że będziesz mieć mało pokarmu czy nie będziesz mogła karmić . przed porodem normalne że wydziela się wydzielina z piersi, piersi zaczynają przystosowywać się do nowej rol. na pewno się nie stresuj teraz, a tym bardziej podczas pobytu w szpitalu, jeśli będziesz potrzebować pomocy w każdym szpitalu jest Pani od laktacji która na pewno rozwieje Twoje wątpliwości a co najważniejsze pomoże Ci w pierwszych dniach . jeśli się boisz o laktację, zaopatrz się w laktator (polecam z lovi jest świetny, pomógł mi przy nadmiarze pokarmu i już 2,5 miesiąca pomaga przy karmieniu lub odciąganiu do mrożenia pokarm) jest on przydatny na początku przy nadmiarze lub by rozhulać laktację metodą 7-5-3 lub gdy dziecko nie może się przystawić i trzeba mu trochę pomódź ucząc go odruchu ssania polecam też zabrać ze sobą herbatkę "femaltiker", lepiej mieć niż nie mieć przekonałam się o tym. myślę że zaopatrzona będziesz się mniej stresować a niestety stres udziela się naszym dzieciom nie pomaga a przeszkadza. relaksuj się do września ! Powodzenia !

2018-07-15 16:53

Wielkość piersi nie ma znaczenia ! Jeżlei bedzie ci dane karmienie piersią to nie zależnie od wielkości będziesz karmiła ;) Ja takze miałąm wycieki z piersi lecz nie miała to wpływu na karmienie. Obecnie karmie tlyko piersią 3 miesięcznego łobuza ;)

2018-07-05 20:01

Trzeba pamiętać że duże piersi to przede wszystkim tkanka tłuszczowa a nie karmimy przecież dziecka tkanka tłuszczową ;)