Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Przerwy w karmieniu a ulewanie

Data utworzenia : 2018-06-08 11:49 | Ostatni komentarz 2018-08-27 13:44

AgaD44

8425 Odsłony
420 Komentarze

Dzień dobry, moja sytuacja z karmieniem się pokomplikowała. Wszystko było ok dopóki mała ssała jedną pierś i to jej wystarczało. Dzisiaj kończy 2 miesiąc jakoś 3 tyg temu zaczęła ssać obie piersi przy każdym karmieniu. 2 tyg temu zaczęła strasznie ulewać często wręcz chlustała szczególnie w nocy wsyztsko było mokre. Lekarka poradziła Nutriton ale skoro przybiera na wadze to nie widziała w tym nic złego. Nutriton odstawiłam o ile mozna tak powiedzieć po 1 dniu bo w żadnej formie mała nie chciała tego wypić. za to zmieniłam pozycje karmienia i eureka skończyło się ulewanie- przynajmniej w dzień gdy je co 3-max 3,5 godziny. w nocy potrafi przespać 4-5 godzin i wtedy jest problem bo chyba ma za dużo pokarmu i ulewa bardzo dużo. I teraz moje pytanie w związku z tym że gdy je co 3 godziny to nie ulewa to budzić ją w nocy na karmienie czy dać pospać tyle ile chce i przed karmienieniem trochę odciągać laktatorem (choć jest to problematyczne bo jak mała się budzi w nocy to od razu z wielkim wrzaskiem i chce jeść a odciąganie jednak trochę trwa) zastanawiam się tez nad kwestią pobudzania piersi bo skoro odciągnę laktatorem a potem ona jeszcze dopije to one "pomyślą" ze tyle maja produkować... z góry dziękuję za wszystkie opinie i porady pozdrawiam

2018-08-27 13:44

Gdybym mieszkała w piętrowym domu to pewnie bym wolała kosz. A tak używamy woreczków. Tanio, szybko i wygodnie :)

2018-08-25 21:14

Kasia ciesze się ze ta informacja sprawiłam Ci tyle radości ;-))) hehe

2018-08-25 20:30

Jakbym wiedziała o woreczkach to pewnie bym tak robiła ale jak się przyzwyczaiłam do kosza to już go nie zamienię na inną metodę mi w wakacje przez dwa miesiące poszło 6 wkładów przez dwójce bo starszy tylko pił i sikał a noworodek co karmienie nowa pieluchą. Ja będę na tej foli miała taką oszczędność że się nie mogę tą myślą nacieszyć.

2018-08-25 20:24

Dziękuję za link. No ja kupuję woreczki foliowe pachnące w Rossmannie i w sumie na bardzo długo wystarcza, bo ja też ich używam do mini kosza i jeden mi na dzień wystarczy bez kupki, jak jest kupka to owijam w dodatkowy. Także od początku przez 5 miesiący zużyłam dopiero 2 opakowania, czyli 14 zl, więc zdecydowanie taniej. Ale faktycznie każdy robi, jak mu wygodniej :-)

2018-08-25 18:40

AgaD wiadomo każdy ma inne rozwiązania:) fakt oszczędność to jest niż jakby się kupowało oryginalne wkłady które drożej wychodzą z tego co wiem ale jak dla mnie to i tak drogo bo wg mnie woreczki dużo taniej wychodzą ale fakt jak ktoś ma duży dom to może i wygodniej mieć taki kosz niż latac z jedna pielucha co chwila gdzieś indziej ale jak dla mnie woreczki się sprawdzają i myślę że przy następnym też woreczki będę kupować:)

2018-08-25 14:45

Dlatego mówię co kto woli i jak komu wygodnie :-) ile ludzi tyle opinii jak w każdym temacie :-D

2018-08-25 14:24

Dla mnie to dalej za drogi interes wolę kupić woreczki wychodzi dużo taniej nawet jak się przeliczy że np jedno opakowanie na miesiąc starczy choć u mnie na dłużej to wychodzi parę złoty miesięcznie A nie 25 zł i Jeszce do tego koszt kosza na początku:)

2018-08-25 12:49

Coś musiałam źle wkleić ale kupiłam u tego samego co Aga. Dla mnie to mega wygoda szczególnie, że mam duże mieszkanie kosz z pieluchami jest w pomieszczeniu gospodarczym przy pokojach dzieci nie muszę iść z pieluchą do kuchni. Dotgo nic nie śmierdzi jedyny minus to koszt worków, a przy Agi patencie to już nie wyjdzie tak dużo. Jak był jeden maluch to kosz był przy przewijaku zaraz.