Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Nocne karmienia 9-miesięcznego dziecka

Data utworzenia : 2018-05-16 12:38 | Ostatni komentarz 2018-06-15 20:50

mama-po-raz-pierwszy

2475 Odsłony
51 Komentarze

Jestem mamą 9-miesięcznego synka, cały czas jest karmiony piersią a także dodatkowo w ciągu dnia otrzymuje posiłki stałe (zupki, warzywa, owoce, chrupki itp.). Cały czas rozszerzam mu dietę, niestety od urodzenia jest uczulony na wiele produktów takich jak nabiał, pomidory, pszenica, jabłka. Reaguje alergicznie wysypką na twarzy lub plamami na całym ciele, dlatego też rozszerzanie diety idzie nam powoli. Synek w związku z tym często ssie pierś w ciągu dnia i w nocy. Nocą budzi się 3,4 razy na karmienie. Na ostatniej wizycie u pediatry okazało się że od ostatniego miesiąca przybrał na wadze jedynie 150g, waży teraz 8 300g (według mnie to nie jest źle- tym bardzie że zaczął pełzać i od urodzenia jest bardzo ruchliwym dzieckiem). Lekarz stwierdził jednak,że nie powinnam go już tyle karmić piersią gdyż się nie najada moim mlekiem i dlatego słabo przybiera. Powinien więcej jeść innych produktów, gdyż moje mleko jest dla niego za mało kaloryczne, a skoro wie że jak nie zje zupy to mama da pierś, więc dlatego mało spożywa innych produktów. Ponadto lekarz stwierdził że nie powinnam już karmić w nocy gdyż będzie miał problemy gastryczne z tego powodu... zamiast odpoczywać jego żołądek cały czas pracuje. Trochę mnie to wszystko zastanawia-czytając tutejsze forum odnoszę inne wrażenie na temat kobiecego mleka. Zresztą nie wyobrażam sobie jak w czasie nocnej pobudki na cyca-czasem choć przez chwilkę mały possie i śpi dalej- miałabym odmówić dziecku karmienia. Awantura na cały blok byłaby gotowa:) Od jego urodzenia walczyłam o to aby mieć pokarm i karmić go piersią gdyż mały urodził się przez cesarskie cięcie i były początkowo z tym problemy. Wydaje mi się że bardzo tego potrzebuje. Proszę zatem o komentarz, czy faktycznie powinnam ograniczyć mu nocne karmienia , gdyż może mu to zaszkodzić w jego wieku?

2018-06-15 20:50

Witam, Nocne karmienia w wieku 9-10 czy 12 miesięcy są absolutną normą. Rozszerzanie diety jest sprawą indywidualną i do roku życia to mleko matki jest podstawą żywienia. Przyrost wagi czasami się zwalnia, zwłaszcza jak dziecko nagle zaczyna się dużo ruszać, bo traci więcej energii. Na pewno trzeba obserwować dalsze przyrosty, można zrobić podstawowe badania w takiej sytuacji, sprawdzić, czy nie ma np. niedokrwistości albo infekcji (głównie układu moczowego), ale nie wpadać od razu w panikę i nie odstawiać naturalnego karmienia

2018-05-30 20:21

Ja bardzo lubię Acidolac Baby i właśnie Dicoflor. Dicoflor jest też polecany jak dziecko ma alergie żeby łagodził jej objawy. Acidolac też posiada Lactobacillus rhamnosus.

2018-05-29 12:21

Dicoflor jest najlepszy. Dla drugiej córy też już zamówiłam. Ja alergii nie mam, ale u męża w rodzinie są i właśnie też było odczulanie. Na szczęście córcia choć problemów skórnych trochę ma, to ze skazy wyrosła. Ma 2,5 roku a już wcina jogurtu i nic się nie dzieje. Oczywiście nie może za dużo na raz, bo policzki wtedy się czerwienią, ale generalnie jest coraz lepiej. Co do bio gai, to niestety sporo maluszków bardzo źle też na ten probiotyk reaguje, różnie bywa.

2018-05-27 19:15

Nas na szczęście kolki ominęły, przynajmniej mam taką nadzieję, że już nic się nie uaktywni po tym 10 tygodniu.

2018-05-27 11:43

Zaś na kolki pomaga bio Gaja.

2018-05-27 07:50

Także kupowałam Dicofolr ze względu na Lactobacillus rhamnosus, Vivomixx ich nie ma, Trilac już tak. Zgadzam się co do 30 dni na zużycie probiotyku, też tak wyczytałam.

2018-05-27 06:02

Dzięki za odpowiedź. Już nie mogę się doczekać aż u nas zrobią jakieś testy

2018-05-27 00:16

Zwrócę uwagę na ten czas otwarcia. Ja kupowałam dicoflor ze względu na szczep Lactobacillus rhamnosus GG on podobno pomaga przy alergiach, ale sprawdzę co mają te które podałaś Ewa. U nas testy skórne chcą robić dopiero po czwartym roku życia.