Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

problem z piersiami

Data utworzenia : 2015-11-04 06:11 | Ostatni komentarz 2015-12-14 22:40

Agnieszka.Janus

2594 Odsłony
19 Komentarze

Mam pytanie odnośnie karmienia, odnośnie piersi karmie już 2 dziecko , tylko problem polega na tym ,iż tylko z jednej piersi synek pije tak było również przy pierwszym dziecku, mimo iż jest przystawiany do drugiej to tylko w jednej zbiera się mleko czy jest jakiś sposób żeby obie były równe? Bo już teraz jedną jest od drugiej znacznie mniejsza.

2015-12-14 22:40

Jeśli przybiera to super ;) wszystko będzie dobrze. Ja obecnie zauważyłam że w jednej piersi mam jakby mniej pokarmu, ale gdy mała zaczyna się denerwować to dokarmiam z drugiej. Staram się natomiast przestawiać ją do tej w której jest mniej maksymalnie często i zobaczymy co będzie

2015-11-20 17:48

Kolejna wizyta za nami synek przybrał 900 gram także mieści się w normie. Póki co karmie z jednej piersi za dużo nerwów i płaczu jest przy drugiej chyba że widzę że już jest najedzony to dostawiam do drugiej piersi. Na ściąganie laktatorem nie mam siły i czasu także zostanie tak jak jest może akurat tak jest

2015-11-12 14:22

mam podobny problem mimo iż piesi wielkością nie różnią się od siebie i dziecko je i z jednej i z drugiej i nie denerwuje się przy tej z którą ja uważam że mam problem. Jednak gdy odciągam pokarm z jednej mam go zazwyczaj więcej niż z drugiej. Ale zastanawiam się czy tak po prostu nie jest że z jednej laktatorowi łatwiej wyciągnąć a z tej drugiej gdzie trzeba większej siły ssącej ma problem? a może po prostu jedna więcej produkuje niż druga...

2015-11-08 21:25

Witam, zdarza się, że dziecko z jakiegoś powodu preferuje jedną pierś, w której siłą rzeczy laktacja jest wtedy lepsza. Warto upewnić się u pediatry, że dziecko nie ma jakiejś asymetrii napięcia mięśniowego, zaburzeń ruchomości w jakimś zakresie itp., bo to może być jedna z przyczyn. Czasem noworodek czy niemowlak preferuje np. jakąś jedną stronę na odwracanie głowy i w drugą zupełnie nie chce leżeć. Wtedy dobrze jest np. pilnować, żeby łóżko stało tą bardziej lubianą stroną do ściany, żeby stymulować chęć odwracania się w drugą stronę. Z preferowaniem jednej piersi trochę może być inaczej, ale można np. próbować karmić w tą samą stronę co dziecko lubi leżeć, tylko przesunąć do drugiej piersi, to wtedy będzie w pozycji spod pachy. Można popróbować z innymi pozycjami, próbować przystawiania na śpiocha, to może się nie zorientuje. Ale też zdarza się, że anatomicznie jedna z piersi jest inaczej zbudowana, np. ma węższe kanaliki i gorzej z niej leci, co powoduje, że dziecko mniej chętnie z niej zjada. Daje się wykarmić spokojnie dziecko jedną piersią, więc nie martwiłabym się o niedobory pokarmu, zwłaszcza jeśli dziecko dobrze przybiera na wadze. Niewygodne rzeczywiście bywa to, że piersi się różnią rozmiarem. Można zatem próbować stymulować laktację w tej nielubianej piersi laktatorem, jeśli w żaden sposób dziecko się nie chce do niej przystawić i podawać dziecku odciągnięty pokarm. Ale to zależy, na ile to Pani przeszkadza. Pozdrawiam

2015-11-07 14:13

laktator mam nie w tym problem. Dziecko też przystawiam ale popije trochę i płacze

2015-11-07 13:08

jak dla mnie powinnaś pobudzać laktację na wszelkie możliwe sposoby. Wiadomo, że dziecko trzeba często przystawiać, żeby zbierał się pokarm, ale spraw też sobie laktator, jesli nie masz pieniążków, to wypożycz od koleżanki, siostry, kuzynki itp byleby pobudzać pierś. Osobiście polecam metodę 3-5-7 :)

2015-11-04 16:44

Pediatra mówiła że jest w normie ale zawsze jest obawa. A jest w normie tylko przez spadek wagi w szpitalu bo tak to byłoby 600 gram dlatego się martwiłam. 17 następna wizyta także jestem ciekawa ile teraz będzie wynosila waga malucha. Dziękuję za mile słowa

2015-11-04 16:18

Agnieszka jeżeli pierwsza wizyta u pediatry była po 6 tyg. a synek przybrał 800 gram to spokojnie, przyrosty tygodniowe mieszczą się w granicach normy, dolnych ale nadal normy. Eutyrox nie ma tu nic do rzeczy, na sprawną laktację wpływają inne hormony ( prolaktyna i oksytocyna).