Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Jaki laktator wybrać?

Data utworzenia : 2018-03-08 11:46 | Ostatni komentarz 2018-10-05 11:53

K.Skurska

6563 Odsłony
81 Komentarze

Cześć mamuśki. Od 2 dni siedzę i czytam opinie ale wciąż nie mogę się zdecydować, a może wśród was są dziewczyny, które testowały oba modele, chodzi mi tu o lovi prolactis lub avent elektryczny z serii natural. Obecnie uzywam od tygodnia medela symohony wypozyczonego ze szkoly rodzenia niestety musze go dzisiaj zwrócić. Dodam, że mam bardzo słabą laktacje, mala jest głównie na mm ponieważ nie przybierała praktycznie w ogóle na wadze a ja walczę o każdą kroplę mojego pokarmu. Czy według was w ogóle warto inwestować pieniądze w laktator elektryczny?

2018-10-05 11:53

Używałam długo laktatora https://lionelo.com/shop/twee/. W ogóle nie odczuwałam dyskomfortu. Jest funkcja masażu dla wspomagania. Nie ma też problemu, żeby zabrać w trasę dłuższą bez ładowarki. Normalnie na baterii. Butelka bez niebezpiecznych substancji, a na tym bardzo mi zależało. Ogólnie poleciłabym priorytetowo do kompletowania wyprawki.

2018-04-20 18:54

Laktator elektroniczny LOVI Dwufazowy Expert miałam okazję go używać jest to zbawienie dla każdej mamy jest mega dużo opinii pozytywnych i powiem szczerze dzięki tym opinią zdecydowałam się go zakupić lecz żałuję że mi go skradziono w szpitalu w 2 dobie kosztuje około 500 zł i jest wart swojej ceny. Niestety mam nadzieję, że uzbieram na kolejny zakup tego laktatora :)

2018-04-20 12:27

też jestem tego zdania że ręczny wystarczy spokojnie jeśli to ma być nie regularne ściąganie a po prostu od czasu do czasu. a przy nawale nawet laktator nie jesy potrzebny ja nie miałam i rodzilam sobie bez wiec da się radę. ale jak się chxe kaszke później robić czy odciągać systematycznie i mrozic to lepiej elektryczny jednak.

2018-04-20 12:20

Termoforek jest bardzo przydatny, szczególnie jeśli chodzi o ciepły termoforek :) Co do laktatora to uważam jak Kasia, tylko przy nawale i jakiś sporadycznych wyjściach ręczny będzie wystarczający. Przy odciąganiu częstszym, regularnym na pewno bardziej komfortowe będzie odciąganie laktatorem elektrycznym. Pierwsze miesiące karmienia odciąganie ręcznym szło mi bardzo szybko. Nie było to szczególnie męczące. Gdy potrzebowałam więcej odciągnąć w późniejszym czasie, tak po roku już, no to muszę przyznać, że to nie było już takie szybkie i łatwe z ręcznym.

2018-04-16 21:29

Potwierdzam, że laktator ręczny spokojnie daje radę przy nawale pokarmu. Ja sobie bez problemu odciągam i tak jak u Kasi, u mnie też nie jest to wcale uciążliwe.

2018-04-15 21:54

Kasia dziękuję bardzo :)

2018-04-15 21:49

Mama wracając do termoforka ma on na prawdę sporo zastosowań bo i na kolkę, wzdęcia jako ciepły okład na brzuszek, żeby z piersi mleko leciało i szybciej (wtedy ciepły okład) albo wolniej (zimny). Termofor pomoże Ci przy zastoju, zapaleniu piersi, przy zatkaniu kanalika ale i w codziennych sprawach takich jak np ból jakiegoś miejsca czy też kręgosłupa, ból brzucha w czasie miesiączki itd Żeby był ciepły możesz podgrzać w kuchence mikrofalowej, piekarniku bądź na kaloryferze. Zimny chowasz do lodówki/zamrażalnika. Laktator jeśli odciągamy raz na jakiś czas w zupełności wystarczy ręczny ale jeśli będziemy go potrzebować bo np KPI to jednak polecam elektryczny. Ja też w czasie nawałów odciągałam mleko laktatorem ręcznym i szczerze powiem, że nie było to dla mnie w ogóle uciążliwe. Do rozhulania laktacji też wcale nie jest potrzebny laktator elektryczny. Tak jak napisała Aneta pozytywne nastawienie, chęci i już połowa sukcesu za nami do tego metoda 7-5-3 i rzeka mleka. :) SSace dziecko na pewno jest o wiele lepsze od laktatora ale czasami trzeba się jeszcze dodatkowo wspomóc i wtedy lakattor się przydaje. Emmkao czy z laktatorem ręcznym potrzeba więcej czasu? Przecież czy będziemy używać ręcznego czy elektrycznego to przy zastosowaniu metody 7-5-3 w obu przypadkach będziemy używać go pół godziny w czasie jednego cyklu. Evelin ja odciągałam mleko na bieżąco na wyjścia a mroziłam wtedy kiedy miałam nawał pokarmu. Wtedy odciągałam i mroziłam. :) Powodzenia Ci życzę i obyś miała tyle mleka że 4 pojemniki okażą się za mało. :)

2018-04-11 12:26

evelin jeśli chxe się mrozic zapas mleka to laktator jak najbardziej potrzebny recznym też się da ten z lovi lepszy niż inne dostępne na rynku moim zdaniem. choć wiadomo elektryczny dużo lepszy nie trzeba pompowac i szybciej idzie szczególnie jak ma system który przypomina ssanie dziecka. pamiętaj że laktacja siedzi 2 głowie więc uda się jak tylko będziesz chciała :)