Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1135 Wątki)

Pełne piersi

Data utworzenia : 2017-11-08 13:40 | Ostatni komentarz 2017-12-15 19:01

beta78

1021 Odsłony
12 Komentarze

Dziecko 5 mies. , waga ok 7kg , poprzednia 5,700( w 3 mies.życia), urodzone w 37 tyg przez cc, masa urodzeniowa 2890, brak problemów ok.porodowych, przystawione do piersi w dniu porodu, karmione wyłącznie piersią. Pytanie : Czy normalne jest ,że piersi wciąż robią się twarde po ok 2 godz.od od ostatniego karmienia i wymagają szybkiego przystawienia dziecka? Czytałam ,że z czasem piersi wiedzą ile mleka wyprodukować i robią to na bieżąco, bez efektu twardych przepełnionych piersi.

2017-12-15 19:01

Mu przy takich nabrzmiałych piersiach pomagał tylko laktator.to bylo zbawienie.

2017-11-19 15:13

Dziękuję za odpowiedź.

2017-11-19 13:58

W zasadzie na tym etapie powinno być ustabilizowane, takie nabrzmiewanie piersi raczej się zdarza np. w nocy, kiedy dziecko robi sobie stopniowo coraz dłuższe przerwy. Ale też czasem w okresie zmian w życiu dziecka, jakiegoś skoku rozwojowego, nabycia nowej umiejętności (turlanie, obracanie, pełzanie itd), może się znowu coś rozregulować. Czasem dziecko w ramach wyciszenia emocji chce być przy piersi częściej, albo tak jak u Pani ssie dłużej niż zwykle, i faktycznie organizm może dostać sygnał, że potrzeba więcej. Czasami ta regulacja ilości pokarmu nie jest całkiem płynna. Można zastosować techniki z pierwszych tygodni, po karmieniu chłodny okład, jak piersi twarde i bolą to odciągnąć trochę do uczucia ulgi i wtedy zimny okład i poobserwować przez kilka dni, czy się unormuje.

2017-11-17 21:25

Dzieciątko reguluje ilość mleka, ale zanim to się stanie, potrzeba trochę czasu, dlatego piersi mogą być nabrzmiałe. Latem mleko było bardziej wodniste, aby zaspokoić głównie pragnienie. W upały i dziecko potrzebowało częściej być przystawiane do piersi. Teraz już , kiedy nie jest gorąco, dziecko nie potrzebuje tak często pić, a i mleko wraz z wiekiem zmieniło swój skład. Niestety zanim piersi się przestawią, musi minąć trochę czasu. Z tego co się orientuję ok 2 tygodnie piersi przestawiają się do nowej sytuacji.

2017-11-17 21:13

Może być ze dziecko robi większe przerwy w takim razie a piersi są przyzwyczajone że dziecko je częściej i stąd w każdym razie jeśli piersi nie są czerwone nie bolą i nie czujesz dyskomfortu to raczej ustabilizuje się po jakimś czasie laktacja i wszystko wróci do normy. Ale jeśli jednak czujesz ze to przeszkadza to do uczucia ulgi możesz sobie ściągnąć wtedy daje się znać piersia że mleka jest za dużo w tej chwili :)

2017-11-13 20:02

Może dzieciątko jadło dosyć często i tak się Piersi przyzwyczaily.. Myślę, że to się usta iluzje:) w razie potrzeby ja ściągalam pokarm tylko do komentuje ulgi.. Żeby bardziej nie pobudzać laktacji:)

2017-11-13 13:54

Raczej nie jest to hiperlaktacja. Dziecko je normalnie , nie krztusi sie , mleko nie tryska , moze to skok rozwojowy, bo maleństwo zaczęło jeść dużo dłużej niż zwykle i piersi pewnie dostały wiadomość ,więcej mleka. Mam nadzieje , ze sie wszystko niedługo ustabilizuje .

2017-11-09 17:13

A ja tak mam zawsze i właśnie mam hiperlaktacje generalnie powinna być już ustabilizowana laktacja i nie powinny się robić twarde. Jeśli dodatkowo bolą to może być jakiś zastój i stąd taki problem ale jeśli nie to pewnie to hiperlaktacja lub maluszek sie przestawil na dłuższe przerwy i piersi potrzebują też czasu by się przestawić :)