Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie piersią (1134 Wątki)

Ciaza a karmienie

Data utworzenia : 2017-06-05 15:38 | Ostatni komentarz 2017-06-11 14:18

Weronika-1993

917 Odsłony
7 Komentarze

Synek ma 2 latka karmie piersia niedawno dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. Moje pytanie czy mozna zatrzymac laktacje tabletkami przy wczesnej ciazy??

2017-06-11 14:18

Ja teraz jestem w ciąży i karmie Syna normalnie. Ostatnio budzi się 3 razy w nocy, je nad ranem i jak idzie na drzemkę. Także jeśli ciąża nie jest zagrożona można spokojnie karmić.

2017-06-11 07:50

Podejrzewam, że karmisz bardzo sporadycznie już. Jeśli ciąża nie jest zagrożona to jak najbardziej możesz to kontynuować. A jeśli chcesz synka odstawić, to proponuję zrobić to stopniowo. To będzie najlepsze rozwiązanie dla synka i dla Twoich piersi. Zmniejszając karmienia, laktacja sama zdecydowanie się wyhamuje, do tego możesz pić napar z szałwi. Nam odpadły dwa karmienia, a już widzę, że mam zdecydowanie mniej mleka. A piersi wcale nie będą potrzebowały dużo czasu by się przestawić. Odstawienie nagłe niestety może wiązać się z zastojami. Także zdecydowanie polecam zrobić to stopniowo i bez tabletek.

2017-06-06 07:54

Ja jestem przypadkiem mamy karmiącej w ciąży. Ogólnie jeśli ciąża nie jest zagrożona karmić spokojnie można bardziej chodzi o ciebie bo karmienie wyciąga z organizmu to co najlepsze więc konieczne jest uzupełnienie diety. Myślę że skoro synek ma dwa latka to nie karmisz go często więc wydaje mi się że z zakończeniem laktacji nie będzie większego problemu. Tak jak dziewczyny piszą zwyczajnie staraj się karmić mniej aż w końcu przestaniesz.

2017-06-05 21:47

No więc tak ciąża wcale nie oznacza, że musisz rezygnować z karmienia piersią. Jeśli ciąża rozwija się prawidłowo możesz spokojnie karmić. Tym bardziej, że Twój maluch jest już duży więc przypuszczam, że pierś jest ssana stosunkowo rzadko. Sylwia można karmić piersią całą ciążę. Mleko w chyba 18 tygodniu się zmienia i jest już wtedy przygotowane dla dziecka w brzuszku ale starszak spokojnie może ssać pierś i jeść mleczko. W tym czasie niektóre dzieci same rezygnują z piersi bo rzekomo smak mleka się zmienia ale nie wszystkie. Po porodzie można karmić dwoje dzieci z tym, że trzeba pamiętać, że w pierwszych dniach pierwszeństwo ma noworodek i dopiero jak nakarmimy maluszka możemy karmić starszaka. Niestety jest tak, że wiele ginekologów od razu jak zajdziemy w ciąże każe odstawić starszaka jednak decyzja tak na prawdę należy do mamy. Więcej możesz poczytać tutaj https://www.hafija.pl/2013/11/karmienie-piersia-w-ciazy.html Jeśli jednak koniecznie chcesz przestać karmić starszaka to nie stosowałabym tabletek tylko domowe sposoby. Pij napar z szałwii (tylko w ciąży ostrożnie z nim) bądź mięty, nie przystawiaj dziecka do piersi, mniej przystawiaj stopniowo odstawiaj.

2017-06-05 21:23

Ja też bym próbowała naturalnymi sposobami, bo po co brać tabletki? Chociaż jeśli chodzi o szałwię to musisz pić z umiarem, bo nie wolno w ciązy z nią przesadzać

2017-06-05 19:27

A tez bym nie działa na bazie tabletek tylko naturalne metody np napar z szałwii jak radzi Michalina :-) Chociaz zastanowilabym sie wogole czy warto bo jezeli nie masz przeciwskazan to moze nie ma sensu odstawiac synka, chociaz nie wiem jak by sie to mialo do poznieszego karmienia nowo narodzonej dzidzi :-) mysle ze lekarz prowadzacy Ci moze podpowiedziec a jak nie to szkola rodzenia albo szpiral w ktorym chcesz rodzic napewno jest doradca laktacyjny :-)Pozdrawiam

2017-06-05 18:18

Po pierwsze - po co tabletkami? Po drugie - w ciazy nie trzeba rezygnowac z karmienia, jesli ciaza nie jest zagrozona. Mysle, ze jesli koniecznie chcesz zatrzymac laktacje, lepiej sprobowac naturalnymi metodami - mniej karmic, pic napar z szalwii.