Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Pogaduchy (1468 Wątki)

Co sądzicie o imieniu Dobromiła?

Data utworzenia : 2019-02-13 09:58 | Ostatni komentarz 2019-07-24 11:53

JustynaSz123

1077 Odsłony
17 Komentarze

Nazwisko męża jest mega popularne w porównaniu do mojego panieńskiego (byłam jedyna na całą Polskę). Przez to na codzień zderzamy się z wieloma nieprzyjemnymi pomyłkami, które później musimy prostować (leki podano nie tej osobie, badania wykonano nie na tą osobę, komuś z rodziny komornik próbował wejsć na pensję bo nie sprawdził po peslu, wszędzie trzeba przestawiać się z daty urodzenia lub pesla). Nasze imiona nie należą do super popularnych jak Anna czy Maciej a i tak są duże problemy. W związku z tą sytuacją postanowiliśmy nadać naszej przyszłej córce imię mało popularne, staropolskie ale nie wymyślne. Co sądzicie o imieniu Dobromiła? Może macie inne pomysły?

2019-07-24 11:53

Bardzo ładne :)

2019-07-06 13:59

Dziewczyny poczekam z Wami jak Justyna potwierdzi, ale z tego co pamiętam to Justyna zdecydowała się na imię Dobromiła, pamiętam, że rodziła z początkiem marca (chyba 9-go), a bardzo nie chciała urodzić w dzień kobiet. Pamiętam też, że gratulowałyśmy jej po narodzinach Dobrusi (piękne imię!).

2019-07-06 12:06

Ciekawa jestem czy autoka ostatecznie się zdecydowała???

Mnie osobiście się nie podoba, lubię takie bardziej zwyczajne ;)

Ważne jest to aby rodzicom się podobało ;)

2019-06-09 17:02

Justynko, jakie imię wybraliście?

Konto usunięte

2019-05-10 17:16

Mam koleżankę która właśnie tym imieniem nazwała swoją córkę i myślę że to ładne i niepopularne imie.

2019-02-18 21:46

Justyna najważniejsze żeby wam się podobało . Ja jestem też zdania takiego że warto poznać opinie innych osób co może spowodować że decyzja będzie przychylna bądź jednak się nie zdecydujemy . Ja wybrałam z moim imię i mojej mamie nie bardzo się podobało ale się przekonała i mówi że innego sobie nie wyobraża. A to co wybraliście nie jest jakieś dziwne ja znam Ariela i Florę. Trzymam kciuki żebyście wybrali mądrze . Znam przypadek że rodzice wybrali imie a jak zobaczyli dziecko to kompletnie im nie pasowało i zmieniali

2019-02-17 23:58

Dokładnie JustynaSz123, zgadzam się z Tobą :) Pozatym dzieci dzisiaj potrafią naprawdę wymyślić przeróżne przezwiska i wcale nie muszą one być związane z imieniem. Dlatego nie ma co za bardzo sie też tym sugerować :)

2019-02-17 23:48

Z tym przezywaniem bywa różnie, czasem można mieć dziwne imię/nazwisko i nie będą się śmiać (ja panieńskie miałam dosyć kojarzące się :P i nie było żartów) a czasem do zwykłego imienia dzieci sobie dorobią przezwisko. Przykład moja babcia Alicja była przezywania Lalunia (dzieci przekręciły Alunia i tak zostało). I takich przykładów można wiele podać: Aneta - Antena Jarek - Fujarek, Dojarek Ewka - Marchewka Jacek - Placek Blanka - Bańka Jurek - Ogórek Aśka - Pelaśka Gosia - Pierdziosia Ania - Bania Laura - Larwa Barbara - BaraBara itd... Wydaje mi się, że sporo przezwisk powstaje również z cech osobowości/wyglądu danej osoby a na to już nie mamy wpływu :(. Wiadomo, że chciałabym dla dziecka jak najlepiej, dlatego pytam kogo tylko mogę - w tym Was :) - o skojarzenia z tym imieniem. Chcę zebrać trochę opinii zanim faktycznie zdecydujemy, że córka dostanie takie imię :)