Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1034 Wątki)

Świąd odbytu, wysypka ale brak owsików czy pasożytów.

Data utworzenia : 2017-07-03 10:49 | Ostatni komentarz 2022-10-26 18:38

Roksana.Jablonska

4072 Odsłony
12 Komentarze

Drogie mamy i Pani ekspert. Liczę na waszą pomoc bo nawet lekarz już nie wie co robić. Synek (we wrześniu będzie miał 2 latka), cały czas drapie się po odbycie, jest on czerwony i wysypany. Badanie kału na pasożyty wyszło negatywnie, lekarka dała tabletkę na owsiki (synek 2 miesiace temu "skosztował" piasku z piaskownicy), oraz maść pimafucort oraz triderm. Wszystko zastosowane wg zaleceń i żadnej poprawy. Apteczne kremy typu sudocrem, penaten i inne nie działają. Clotrimazol przynosi ulgę na chwilę. Dieta bez słodyczy (młody i tak ich nie lubi). Bardzo ładnie szło nam odpieluchowywanie jednak gdy to się zaczęło to pampersy wróciły ponieważ Ignaś tak bardzo się drapie. Wszystko co możliwe zostało wyprane w najwyższej dozwolonej temp, a mieszkanie dokładnie sprzątane. Problem jednak nadal jest i nie wiem jak się go pozbyć. Może któraś mama miała podobną sytuację ? Liczę na wasze rady ... Dodam że kupki nie są zbite i nie podrazniają odbytu.

2022-10-26 18:38

A czy lekarz oglądał okolice odbytu? Warto zrobić badanie per rectum, może ma zaparcie?

2022-10-25 21:04

Cześć, niedawno przeczytałem dobry artykuł o Rocktite. Czy to może być zapalenie odbytnicy? Ta choroba może powodować ból i swędzenie odbytu. Jeśli jesteś zainteresowany, udostępnij link do artykułu. https://medium.com/@doktorpro/%C4%8Do-je-to-proktit%C3%ADda-a-ako-sa-d%C3%A1-lie%C4%8Di%C5%A5-62cf393e5320

2018-12-13 08:58

Jesli lekarz zalecił wizytę u proktologa to na pewno bym tej wizyty nie unikała i na pewno bym się na nia wybrała. Wiem,ze moze być to krępujące ale lekarz to lekarz.Przyjmuje tak wiele osób, że na pewno nie będziesz jedyna. Do wizyty nie potrzeba się specjalne przyogotowywać. Wystarczy jedynie standardowa higiena ciała. https://www.zdrowie.com.pl/kiedy-warto-udac-sie-do-proktologa-4910/ Na stronie jest opisane jak się przygotować i jak przebiega spotkanie.A także w jakich sytuacjach jest konieczne.

Konto usunięte

2018-12-11 11:13

Mam cos takiego i na razie konsultowałam to z rodzinnym. Ten zaproponował wizytę u proktologa bo są to prawdopodobnie hemoroidy. Nie da się tego jednak wyleczyć bez takiej wizyty.?

2017-08-21 18:53

Dzień dobry. Właściwie to dużo już Pani zrobiła. Można jeszcze zastosować nasiadówki z nadmanganianu w lekko różowej wodzie. Nie mniej jednak, myślę, że trzeba maluszka pokazać dermatologowi a wcześniej wziąć wymaz z okolicy odbytu. Jeżeli po Clotrimazolu było trochę lepiej, może to być grzybica. Nie należy do końca wykluczać robaczycy (najczęściej). Póki co działa Pani trochę w ciemno. Jeżeli dermatolog nic nie znajdzie, można umówić wizytę u chirurga. czasami występuje szczelina odbytu i chirurg, po zbadaniu, może wykluczyć wymienioną przyczynę. Świąd może wiązać się z alergią na pewne produkty. Tak spożywcze jak i chemiczne- chusteczki, pampersy, proszek do prania czy płukania bielizny, którego Pani używa. Domyślam się, że jest to uciążliwe, dlatego należy rozszerzyć diagnostykę. Pozdrawiam

Konto usunięte

2017-07-25 16:27

Czasami może to być efektem na przykład zbyt ostrego jedzenia bądź też używania przypraw do których dziecko nie jest przyzwyczajony. Badania na pasożyty oczywiście warto zrobić ale bardzo rzadko ich wynik potwierdza obecność pasożytów. Jeśli są jeszcze jakieś inne objawy warto udać się do lekarza który być może zleci przeczyszczenie organizmu

2017-07-07 14:36

Dzięki dziewczyny, tak właśnie zrobię :) o tej taśmie też czytałam. Również jestem za profilaktycznym odrobaczaniem, nie rozumiem dlaczego o tym się tak mało mówi ... poczekam tylko jak smyk będzie miał 3 lata, wtedy można już stosować olejek oregano.

2017-07-07 07:52

nigdy nie wyszły mi pasożyty w badaniu kału, a miałam je na 100% bo sobie "wygrzebałam". Jedynie rozsądne badania to rano przyklejasz specjalną taśmę do odbytu, odklejasz i zanosisz do laboratorium i oni pod mikroskopem poszukają jajek. Tak czy siak - nie łudźmy się, że w świecie gdzie robale to 80% zycia na ziemi jesteśmy czyści - ja jako córka przedszkolanki i synowa medycznej od dawna wiem, że odrobaczanie raz na pół roku to norma i nie ma się czego wstydzić. Jeśli po odrobaczeniu wysypka i świąd nie zniknie to udaj się do urologa :) Powodzenia