Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Przeziębienie u niemowlaka

Data utworzenia : 2016-11-19 10:13 | Ostatni komentarz 2018-10-17 12:13

kamile16

4439 Odsłony
36 Komentarze

Witam.Jak radziłyście sobie z przeziębieniem u swoich dzieci?Moje 5cio miesięczne dziś obudziło się zakatarzone,kichające,pokasłujące,być może i gardełko też ale tego niewiem:( Czy można stosować jakieś leki dostępne bez recepty dla takiego maluszka?

2018-10-17 12:13

u mnie też to było przerabiane ;) A z probiotyków mieliśmy flostrum, bo to już można podawać maluchowi od pierwszego dnia życia i choć moje dziecko ma rok, lekarz uznał, że to dobry probiotyk w tym wieku

2018-09-06 09:23

To prawda ale ja używałam tego nebudose gdyż lekarka mi to zalecila ;)

Konto usunięte

2018-09-06 06:34

Sprawdziłam cenę polecanego produktu i stwierdzam, że znacznie taniej jest kuoić zwykłą sól fizjologiczną i użyć jej do nebulizacji

2018-09-05 21:54

Witaj ;) jak mój młody chorował to lekarz polecił inhalacje oraz dicoflor jako probiotyk oraz nasivin w kroplach do nosa. Z tego co się orientuję to wszystko masz bez recepty. Ampułki do inhalatora kupowałam nebudose czy jakoś tak. Po około 3 dniach było o wiele lepiej.

2018-08-17 13:50

Sami po sobie możemy często stwierdzic że kochamy bo zapach nie ten albo coś tam w nosku zalega albo po prostu bez konkretnej przyczyny . Z dziećmi jest podobnie. Mam znajoma co jak jej syn kuchnię w ciągu dnia więcej niż 3-4 razy młody zostaje w domu nie idzie do przedszkola bo coś go jej zdaniem bierze .. po 2-3 dniach obserwacji idzie do przedszkola :)

Konto usunięte

2018-08-17 13:45

Magros, to prawda. Kichanie (u nas bardzo częste) utrzymywało się nawet do kilku tygodni. Maluch w ten sposób oczyszcza drogi oddechowe z wód płodowych

2018-08-17 10:27

Kichanie też nie zawsze musi oznaczać przeziębienie, bo nosek po prostu sam się oczyszcza. W szpitalu dwie mamy tak dramatyzowały z tym kichaniem, pretensje, że w szpitalu dziecko przeziębili, a maluszki tylko noski oczyszczały :)

Konto usunięte

2018-08-16 12:14

Moja córka tez kilkakrotnie kaszlneła, kichnęła, wyglądała na jakby pidziębioną, ale po kilku godzinach wszystkie objawy ustąpiły. My też tak mamy, nam wystarczy sen pod ciepłym kocem, gorąca herbata, a maluszkom sen, przytulenie i mleko, a jak jest karmione piersią to już luksus i mnóstwo przeciwciał. Czasem warto chwilę odczekać bo jeśli maluch jest ciut osłabiony to szybciej złapie w przychodni inne wirusy