Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Kłopoty z uciążliwym katarkiem

Data utworzenia : 2014-12-10 10:18 | Ostatni komentarz 2019-02-11 15:29

beautifuldiamond69

40486 Odsłony
29 Komentarze

Moja roczna córeczka ma duży problem z katarkiem wogóle nie che jej przejść i nasila się zwłaszcza wieczorem przed snem i rano.Nie pomagają kropelki do nosa,a wyciąganie odciągaczem jest bardzo trudne gdyż mała strasznie przy tym płacze.Czy znacie może jakiś inny sposób radzenia sobie z katarkiem..?

2019-02-11 15:29

Lepiej skonsultowałabym ten problem z lekarzem, bo taki przedłużający się katar może doprowadzić do kolejnych powikłań. Najczęstsze przyczyny krwawienia z nosa, także u dzieci, to właśnie takie choroby - można o tym poczytać tutaj: http://optimum.pl/blog/krwawienie-z-nosa-u-dzieci-epistaksja . Ja jednak nie korzystałabym tutaj wyłącznie z porad koleżanek, warto się jednak skonsultować ze specjalistą ;)

2018-12-31 13:56

u nas sprawdził się ten inhalator Novama Familino Pro

2016-01-22 12:02

Pediatra również kazał oklepywac plecy podczas kataru , aby wydzielona nie zainfekowala oskrzeli i płuc . Gdy katar jest gęsty to tego nie robię , ale przy takim intensywnym i leistym to już oklepuje.

2016-01-21 21:57

Oklepuje się głównie podczas kaszlu, ale mi pediatra polecił gdy moja córka jako niemowlak miała bardzo wodnisty katar, a używanie aspiratora powodowało u niej histeryczny płacz. Podczas oklepywania katar wypływał na podłogę i nie było potrzeby czyszczenia noska. Dodam, że córka obecnie 9-latka nigdy nie chorowała na zapalenie, płuc, oskrzeli czy anginę. Antybiotyk dostała pierwszy raz w życiu podczas tegorocznych wakacji z powodu opuchlizny po leczonym zębie. Zawsze jak pojawi się wodnisty katar stosuje oklepywanie i u mnie sprawdza się doskonale.

2016-01-21 18:04

Ja oklepywalam synka podczas gdy mial kaszel.

2016-01-20 14:47

U mnie zawsze działa postawienie obok łóżka miski z zaparzoną miętą (mam swoją suszoną z ogródka). Poza tym w przypadku kataru często kładłam córki na brzuszku i wtedy wydzielina sama wypływała. Bardzo polecam też delikatne oklepywanie maluszka. Kładzie się dziecko na brzuszku u siebie na kolanach, tak aby jego główka była trochę niżej. Z dłoni należy zrobić coś w rodzaju "łódeczki" i delikatnie oklepywać dziecko od dołu plecków do ramion. Jeżeli dziecko jest bardzo ruchliwe, albo sami czujemy się niepewnie to można poprosić kogoś do pomocy. Jedna osoba może trzymać dziecko (żeby nie upadło), a druga oklepywać. Takie oklepywanie zapobiega gromadzeniu się wydzieliny w oskrzelach i jest szczególnie ważne gdy dziecko kaszle. Pediatra polecił mi oklepywanie również w przypadku kataru, gdyż pomaga pozbyć się wodnistej wydzieliny.. Tu można zobaczyć jak oklepuje się niemowlę: https://www.youtube.com/watch?v=Mn4PvecdTGc

2016-01-20 00:53

U nas na katar zawsze inhalacja (na pokój) z soli fizjologicznej z tymiankiem (ISONASIN), inhalacja z macierzanki i majeranku na całe mieszkanie (do tego rozkrojona cebula na talerzykach gdzie tylko się da :), oczywiście czyszczenie noska wodą morską i odciąganie - u nas rewelacyjnie sprawdza się aspirator KATAREK podłączany do odkurzacza. Częste wietrzenie mieszkania i codzienny spacer. Dwa - trzy dni i po katarze ani śladu :)

2015-12-26 23:35

Roksana a jaki to jest katar? taki lejący czy takie "glutki" co zatykają mu nosek?? jak Kacper miał taki lejący to przeszło mu dopiero jak rzadko odciągałam i niczym nie psikałam a tak to nie chciało w ogóle przejść. zaprzestałam i przeszło :) kup sobie higrometr i mierz wolgotność w pokoju i jak będzie za suche to koniecznie nawilżaj i chodź na dłuugie spacery :)