Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Żelazo

Data utworzenia : 2014-08-05 15:21 | Ostatni komentarz 2019-02-28 13:47

Zuziack

44127 Odsłony
31 Komentarze

Witam, Urodziłam wczesniaczka w 29 tygodniu ciąży. Moje dziecko bierze żelazo dwa razy dziennie rano i wieczoram ( 7 mg zawiera jedna saszetka ) + to co jest w sztucznym mleku ( je Bebilon 1 ). Obecnie waży około 3,5 kg. Bardzo źle znosi żelazo płacze i się spina po jego podaniu. Ataki potrafią trwać po 2-3 godziny po podaniu. Czy istnieje mozliwośc podania czegoś dziecku co może złagodzić objawy oraz jak długo zazwyczaj wczesniaki musza brać żelazo ?

2019-02-28 13:47

Ja podaje cały czas żelazo Actiferol start rano i wieczorem Actiferol7 jestem bardzo zadowolona nic się po tym nie dzieje nie ma żadnych bólów brzucha polecam

2019-02-11 00:15

Oj jak ja Was rozumiem, mojej córeczce też musiałam podawać Actiferol Start rano i Actiferol wieczorem, bardzo źle to znosiła bóle brzuszka, częste ulewanie, wysiłek przy robieniu kupki, stękanie i napinanie, co przyczyniło się też do powstania przepukliny pępkowej :( mogliśmy sobie jednak pozwolić na odstawienie Fe na jakiś miesiąc, a później podawałam już córce Innofer baby i tu niby tolerancja była lepsza, nie wiem jednak czy faktycznie ze względu na zmianę leku czy ogólną poprawę dojrzałości układu pokarmowego. Niestety trzeba się przemęczyć :(

2019-02-07 08:45

My też stosujemy innofer baby oraz innovitum B. W szpitalu zalecili nam podawać do roku czasu Godnie z wagą dziecka. W trzecim miesiącu byliśmy na badaniach i okazało się, że Fe jest za mało i zaleciła pediatra podwójna dawkę i tak braliśmy do 6 miesiąca. Teraz już wyniki się poprawiły i przyjmujemy normalna dawkę. Stefcia ma teraz 7 miesięcy. Wyszły jej dwa ząbki zaraz po podaniu Fe przemywamy jej ząbki przegotowaną wodą, ale wiem że żelazo źle wpływa na ząbki.

2019-02-06 22:30

Ja podawałam żelazo ze względu na wcześniactwo, najpierw Actiferol Start rano i Actiferol wieczorem przez ok miesiąc, później za względu na bóle brzuszka i częste ulewanie mieliśmy odstawione na ok 3 tyg. Ze względu na nie zadowalające wyniki morfologii, musiałyśmy kontynuować przyjmowanie Fe, ale już zalecono nam Innofer, do tego wit B dla lepszego wchłaniania przez ok 2 miesiące. Suplementację zakończyłyśmy ok. 5 miesiąca życia, wyniki morfologii już były ładne. A co do ząbków to jeszcze ich nie mamy, ale mam nadzieję, że w żaden sposób się na nich nie odbije.

2019-02-06 14:34

Mamusie. Moja córcia od urodzenia dostaje żelazo ze wzglądu na to, że miałam niedokrwistość. I chciałam się zapytać jak długo podawałyście żelazo oraz czy wpłynęło to na ząbki malucha?

2016-11-09 09:32

Również mam wczesniaka w domu. Podajemy żelazo Actiferol które nie barwi zębów i nie daje żadnych dolegliwości bolowych. Powiem szczerze że nie mieliśmy jakiś większych problemów z brzuszkiem po zelazie. Z tego co bam neonatolog tłumaczyła ze dzieci dopiero w 9 miesiącu ciąży dostają od matki zapasy żelaza, a że nasze dzieci nie doczekały tego okresu więc tych zapasów nie mają i trzeba im je suplementowac. U nas prawdopodobnie będziemy musieli podawać do roku czasu. Niedługo mamy bilans na pół roczku,więc będą badania i się okaże.

2016-11-06 23:14

z żelazem trzeba też uważac na ząbki i je przemywac po kazdym podaniu, żelazo potrafi nieźle je odbarwic

2016-11-02 13:07

Ja bym niczego nie podawała dziecku sama bez wiedzy lekarza chyba że coś naturalnego co nie zaszkodzi dziecku na pewno.