Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1034 Wątki)

Ferrytyna czy ktoś zna sie na wynikach?

Data utworzenia : 2018-09-30 11:42 | Ostatni komentarz 2018-10-30 11:24

Konto usunięte

13411 Odsłony
5 Komentarze

mam niska ferrytyne i zelazo ale hemoglobine w normie jakie moga byc przyczyny i skutki, z gory dziekuje za odpowiedzi

2018-10-30 11:24

Mogłabyś podać dokładne wyniki? Bo tak ciężko coś na ten temat powiedzieć. Skoro ferrytyna i żelazo są nisko, to hemoglobina teoretycznie też powinna być niska.

Konto usunięte

2018-10-09 17:41

Ja przed ciążą miałam stwierdzoną anemię. Zaczęłam pić zakwas z buraków - domowej roboty, napary z pokrzywy, pierogi ze szpinakiem oraz brałam suplementy diety. Miesiąc później miałam pozytywny test, więc udałam się do lekarza na kolejne badania. Morfologia nieznacznie podskoczyła, jednak nadal była przy granicy. Moja lekarka zaleciła mi Tardyferon, który brałam raz dziennie po 2 tabletki wraz z witaminą C, dzięki której żelazo łatwo się wchłania.W przeciągu miesiąca wyniki podskoczyły do góry, ja poczułam się znacznie lepiej i odzyskałam energię, której mi brakowało z powodów niedoboru. Zdarza się, że dane żelazo nie działa - wtedy też lekarz szuka kolejnego preparatu, który dostosuje się do organizmu.

2018-10-04 20:00

annakwiatek ja przed ciążą miałam bardzo niski poziom żelaza a hemoglobinę w normie i co badanie ten poziom był coraz niższy mimo przyjmowania suplementów ,Pani doktor stwierdziła, że jak bym była w ciąży to katastrofa bo dziecko jeszcze dodatkowo wyciąga z mamy. U mnie przyczyną może być to, że ja mało jem mięsa, jaj i tego typu produktów, które są bogate w żelazo albo z jakiegoś powodu słabo je przyswajam bo po zwykłych suplementach żelaza było jeszcze gorzej, dopiero gdy zostało mi przepisane żelazo na receptę jego poziom zdecydowanie się poprawił, potem gdy byłam w ciąży i już nie przyjmowałam tego preparatu tylko witaminy typowo dla ciężarnych żelazo miałam cały czas w normie i to nie w tej dolnej granicy

Konto usunięte

2018-10-01 08:22

Na tej stronie jest opisane co moze oznaczać niska ferrytyna: https://www.medme.pl/artykuly/ferrytyna-jaka-jest-norma-i-co-oznacza-nadmiar-i-niedobor,69020.html Jeśli poziom ferrytyny jest poniżej dolnej normy, to dowód na występowanie niedoborów żelaza w organizmie. A przyczyn może być bardzo wiele, aczkolwiek najpopularniejsza przyczyną jest właśnie dieta. Inne przyczyny to: niedoborów B12 lub kwasu foliowego, przerzutów nowotworowych do szpiku kości, anoreksji i bulimii, upośledzonego wchłaniania żelaza z przewodu pokarmowego (po wycięciu żołądka, po resekcji jelita, przy enteropatii glutenowej, chorobie Leśniowskiego-Crohna), diety ubogobiałkowej, diety bogatej w substancje upośledzające wchłanianie żelaza (fosforany, fityniany, tanina). Najlepiej będzie wybrać się do pediatry i niech przypisze ewentualnie jakieś suplemnety dla dziecka.

Konto usunięte

2018-09-30 16:17

aniu, poziom ferrytyny oznacza "zapasy" żelaza w organizmie. Jeśli masz niedobór i ferrytyny i żelaza to nie tylko zmień dietę na bogatą w żelazo (sok z buraka, czerwone mięso, szpinak, rośliny strączkowe), ale też zacznij przyjmować preparaty zawierające żelazo. Twój lekarz prowadzący powinien coś zaproponować. Skutki dłuższego niedoboru żelaza, które Ty możesz odczuć: -łamliwość włosów i paznokci -Osłabienie - bladość skóry -uczucie zimna -bezsenność - bóle głowy -podatność na infekcje Skutki widoczne u maluszka: -mała masa urodzeniowa i anemia u dziecka -poronienie lub przedwczesny poród