Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (586 Wątki)

Tata w związku nieformalnym - prawa i obowiązki

Data utworzenia : 2017-03-07 17:09 | Ostatni komentarz 2018-05-09 08:53

Redakcja LOVI

3106 Odsłony
20 Komentarze

Coraz częściej na założenie rodziny decydują się pary żyjące w związku nieformalnym. Bywa, że ojcowie dzieci z takich związków mają wątpliwości co do przysługujących im praw lub ciążących na nich obowiązków. Sprawdziliśmy czym się różni ich sytuacja od sytuacji małżonków.

2018-05-09 08:53

Wydaję mi się, że jest to obojętnie gdzie. Moja kuzynka ma córkę i wszystko składała u siebie. Na pochodzi z województwa kujawsko-pomorskiego, a on województwo śląskie. Przyjeżdża raz na miesiąc do córki. Z tym, że to on kupuję wszystkie niezbędne rzeczy dla córki, a jak nic nie kupuję to kasę na konto przesyła.

2018-05-06 13:29

Magros, bardzo dziękuję za odpowiedź

2018-05-06 13:07

Marta, dokładnie obojętnie gdzie. Potem Kierownik usc przed którym złożyliście oświadczenia ma obowiązek przesłać protokół do kierownika usc, który będzie sporządzał akt urodzenia. Z wymaganych dokumentów na pewno potrzebna będzie karta ciąży, lub zaświadczenie lekarskie, że jesteś w ciąży i dowody osobiste. Ale zawsze warto dopytać w konkretnych urzędzie, czy coś jeszcze będą chcieli, bo często dużo zależy na kogo akurat trafimy :)

2018-05-06 12:13

Mama_Gratki, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, zrobię tak jak napisałaś

Konto usunięte

2018-05-06 07:27

Marta, obojętne gdzie, ale zadzwoń wcześniej do urzędu i zapytaj o wymagane dokumenty. Być może potrzebny będzie akt urodzenia rodzica — jest szansa, że pobiorą go sobie sami

2018-05-05 11:07

Super artykuł, takiego właśnie szukałam, lecz mam pytanie odnośnie Urzędu Stanu Cywilnego, a dokładnie chodzi mi o to czy składamy oświadczenia o uznaniu ojcostwa do urzędu w moim mieście czy u mojego narzeczonego, czy jest to obojętne gdzie? Chciałabym zaznaczyć, że synek ma się urodzić w województwie mazowieckim a ja pochodzę ze świętokrzyskiego.

2017-12-13 12:12

Agata uważam że bardzo dobrze robicie, najlepiej załatwić wszystko wcześniej kiedy jest na to czas i siły, potem różnie może być i po co się niepotrzebnie stresować. Pamiętaj, że teraz odpis aktu urodzenia możesz wziąć w każdym urzędzie, nie trzeba już iść do tego, w którym był akt sporządzany. Powodzenia w załatwianiu formalności :)

2017-12-09 11:36

Mnie też się informacje przydadzą, bo ślub planujemy dopiero po narodzinach naszej córki. Właśnie mamy zamiar pozałatwiać sprawy związane z uznaniem ojcostwa jeszcze przed narodzinami, żebym nie musiała w okresie połogu jeździć po urzędach. Mamy zamiar zgłosić się do USC najbliższego obecnego miejsca zamieszania oraz szpitala więc do dokumentów o uznaniu ojcostwa będziemy musieli dołączyć skrócony odpis mojego aktu urodzenia, ponieważ pochodzę z innej miejscowości .