Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Kluby dla mam

Data utworzenia : 2013-05-08 22:41 | Ostatni komentarz 2016-02-02 22:00

Redakcja LOVI

6139 Odsłony
17 Komentarze

Po co młodym mamom klub? Takie pytanie może zadać tylko osoba, która nie ma pojęcia, jak to jest być non stop z małym dzieckiem. Na szczęście coraz częściej kobiety zostające w domu mogą znaleźć miejsce, w którym razem z innymi mamami spędzą przyjemnie czas.

2016-02-02 22:00

Odnawiam wątek . Ostatnio zastawiałam się jak urozmaicić sobie czas z dzieckiem , tak żeby ono miało kontakt z dziećmi a ja odskocznie od codzienności. W dodatku zależało mi aby nie wydawać pieniędzy. Oglądając telewizje regionalną dowiedziałam się o bezpłatnych warsztatach dla mam z dziećmi . Są to takie kluby malucha organizowane z domach kultury. Oczywiście trochę za późno zainteresowałam się tematem i w większości grup nie było już miejsc. Ale znalazłam zajęcia które się nazywają "Mamy czas" gdzie mamy mogą przy kawie porozmawiać a dzieci się bawią razem. W poniedziałek byłam na pierwszym spotkaniu. Zajęcia trwają od 10-13, a wstęp jest wolny. Prócz córki było tam około 10 dzieci w wieku od 8 miesięcy do 3 lat. Czas dzieciom organizują 2 animatorzy , gdy grupa jest liczniejsza , wczoraj był jeden pan. Dzieci mogły tańczyć , bawić się zabawkami , pan dmuchał balony . Nie bardzo da się wszystkie dzieci w tak rożnym wieku zorganizować , ale było wesoło. O kawie przy moim dziecku mogłam pomarzyć , ponieważ miała za dużo energii i musiałam ją pilnować żeby nie zrobiła krzywdy sobie albo innym. Córka była w siódmym niebie, próbowała bawić się ze starszymi dziećmi , ale i "mówiła" do młodszych. Mamy starszych dzieci mogły je zestawić z animatorem i poplotkować . Na zajęcia można przyjść później i wyjść wcześniej, wszystko zależy od humoru dziecka. Do dyspozycji jest kuchnia z mikrofalówką i czajnikiem. Do póki będę miała siły to będziemy uczestniczyć w takich zajęciach.

2014-06-26 22:29

Ale również dla przyszłych mam, które mogą się wiele dowiedzieć od innych doświadczonych mam... Niektóre kobiety muszą leżeć przez całą ciążę... to również umila czas...

2014-06-20 08:30

Jest to bardzo fajna inicjatywa. sposób na wyjście z domu, chociaż i tak z malym szkrabem, ale bynajmniej można z kimś porozmawiać na najróżniejsze tematy, wymienić doświadczenia, uzyskać porady. często takie kluby urządzają różengo rodzaju warsztaty dla mam i dla pociech, co jest świetną formą rozrywki. Poza tym zawsze warto obracać sie w gronie znajomych, a nie gnuśnieć w domku :)

2014-06-18 09:53

A ja uważam że bardzo fajnie jak sa takie klubiki dla dzieci i mam które spokojnie mogą porozmawiać , wypic kawę poczytać .U nas w Łodzi właśnie w dzień dziecka było otwarcie klubo -kawiarni gdzie dzieci maja kącik zabaw, rodzice mogą spokojnie czy na dworku pod parasolami bądź w środku wypić kawę , zjeść ciacho :) Ja byłam już tam 2 razy i fajnie bo to miejsce w Parku więc i można wyjść zaraz na spacer z maluszkiem

2014-06-16 07:53

ja chodziłam na tzn play grup. Niektóre były płatne inne nie ale zawsze przydało się pójść ,,, podzielić doświadczeniem , porozmawiać o życiu codziennym czy nawet po to by poznać nowe osoby :) .Kluby dla mam - jak najbardziej jestem za :) oby było ich jak najwiecej

2014-06-15 23:08

Ja tutaj mam swój klub Mam:) Dowiedziałam się o wielu nowych rzeczach za co jestem wdzięczna. Znalazłam tu wsparcie i dobre słowo. Bardzo dużo mi dało to forum, dzięki niemu jestem spokojniejsza.

2014-06-15 22:22

Klub mam - to bardzo dobry pomysł, który powinien być realizowany w każdym mieście. Daje szansę na wymianę doświadczeń, spotkań, a także pozwala na chwilę odprężenia w dobrym bo kobiecym towarzystwie - a to jest każdej z nas potrzebne. Oby takich klubów było więcej!!!!

2014-06-15 21:49

I u nas takich klubów nie ma, a fajnie byłoby się.spotkać z innymi mamami i podyskutować:-) Nawet większość moich znajomych to osoby bezdzietne, a tylko mama potrafi zrozumieć drugą mamę, bo kto jak nie my potrafimy godzinami rozmawiać np. o kupkach naszych dzieci:-) Taki klub przydałby się w każdym mieście, choć pewnie należałoby zmienić również mentalność innych ludzi, którzy sądzą, że taka.świeża mama to powinna tylko w domu siedzieć....