Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Mama DDA

Data utworzenia : 2016-12-06 13:21 | Ostatni komentarz 2018-12-08 14:58

Zamarancza

16874 Odsłony
499 Komentarze

Czy wśród Was są jakieś mamy z syndromem DDA? Jak sobie radzicie w początkach macierzyństwa? Jak Wam idzie opieka i wychowanie dzieci? Czy wasze wychowanie z domu wpływa jakoś na podejście do własnej rodziny?

2018-12-08 14:58

https://www.youtube.com/watch?v=xv5xNdYOoXE Rozmowa z kobietą DDA. Bardzo cieżki wywiad, ale warto obejrzenia..

2018-01-03 13:40

Jeszcze nie doszedł :D Ale nie wiem, czy będę z niego korzystać, bo jest drogi papier do niego..

2018-01-02 22:45

Serdeczne gratulacje super że udało się wygrać i jak zdjęcia pewnie super :)

2017-12-29 13:15

Wydaje mi się że mogą być to zęby Ale z drugiej strony dość długo już to trwa... Najgorsze że na przykład owoce nie zje ale tubki kupowane z owocami już wcina jak szalony.. myślę nad tym aby kupić taki sprzęt i sama robić dupki z owocami Myślę że to go bardziej przekona I też będzie jadła ja zaoszczędzę trochę pieniędzy, bo jednak jedna tubka to jest około 3,50 a on zjada 2 dziennie... taki zestaw kosztuje około 150 zł więc szybko mi się to zwróci... Dziewczyny wygrałam na Nivea Baby aparat polaroid :D Obecnie testujemy ciągle nasze nowe cacko.. Dziś na śniadanie chałka, teraz chlebek, wczoraj zupka ahh :)

2017-12-29 13:10

Zamarancza fajny link, faktycznie warto posłuchać. Z jedzeniem to może przejściowe, poczekaj i poobserwuj. Przy ząbkach zawsze apetyt jest mniejszy. Ja jak nie mam humoru to też wybieram smakołyki zamiast pożywne i wartościowe jedzenie. Z zakupami póki co problemy nie mamy, choć czasami córa coś tam woła, ale bez afery. Przed świętami tylko raz zabraliśmy ją do sklepu resztę zamówiłam przez internet, bo ten szał zakupowy mnie samą do szału doprowadzał.

2017-12-29 03:23

Mój synek też często robi ze mną zakupy, w marketach sam wkłada wszystko do koszyka a w normalnych sam prosi co chce, dam też płaci gotówką albo dostaje kartę. Mały dorosły. Ale przed świętami to był obłęd z tą ilością zabawek więc i jemu odbiło. M. Jacek faktycznie przychodzi taki czas, że dziecku szkoda czasu na jedzenie bo woli się bawić. Niestety szkoda mu też czasu między innymi na siku i kupkę, jak już opanuje te umiejętności samodzielnie i ten etap długo się utrzymuje. Stąd też u nas było jedzenie "w locie" i sytuacje że to ja biegałam za synkiem z talerzem. Obiecalam sobie, że nigdy nie będę tego robić, ale guzik, inaczej mój dzieciak nie zjadlby nic wartościowego.

2017-12-28 21:27

Zamarancza masz już fotki? Dziewczyny linki super;)

2017-12-27 23:08

Kasiu link i opowieść o dziadku ekstra :) szkoda, że nam mamom chłopców nie bardzo może się przydać. Ale tatusiowie zawsze mogą wypróbować ile mają cierpliwości i opanowania :P U nas dopiero okres buntu się zaczyna, aż się boję pomyśleć co się będzie dalej działo. Dziewczyny trzymam kciuki, aby Wasze maluchy szybko dały za wygraną i zaczęły się podporządkowywać :) pewnie mało realne, ale marzenia warto mieć :P Zamarancza z jedzeniem u nas było teraz podobnie, mały prawie nic nie chciał, ale dzisiaj pojawił się kolejny ząbek, więc to był winowajca. Gdzieś słyszałam, że po roku dziecko ma taki kryzys, nic nie chce jeść, bo woli każdą chwilę wykorzystać np. na zabawę. Ale jest to przejściowe. Zapychanie dziecka słodyczami tu nic nie da ;/