Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o wirusie HPV

Data utworzenia : 2016-08-09 08:54 | Ostatni komentarz 2016-08-22 07:23

Redakcja LOVI

3835 Odsłony
6 Komentarze

Zakażenie wirusem HPV jest najczęstszą chorobą przenoszoną drogą płciową, a jego konsekwencją może być nowotwór szyjki macicy. Przeczytaj, jak się przed nim chronić.

2016-08-22 07:23

Mam wrażenie, że w naszym kraju takie pytania to właśnie od razu przez większość uznawana jest za obrazę, czy pytania nie na miejscu. Z mężem jestem od liceum, a więc nawet nigdy się nad tym jakoś głębiej nie zastanawiałam. Ale jest mnóstwo par, zwłaszcza dzisiaj, gdy poznają się już w wieku nieco późniejszym, kiedy te doświadczenia seksualne też każdy jakieś już ma. Jednak świadomość w społeczeństwie jest ciągle na tyle niska, że wątpię, że w najbliższym czasie coś się zmieni w tej kwestii. Tak, jak weronika pisała, młodzi uważają, że to głupie zadawać takie pytania,a starsi, że to niegrzeczne.

2016-08-19 09:24

Ja źaluje ze mialam tak mala wiedze na temat wirusa hpv. Tak naprawde znalam tylko nazwe i nic wiecej. Dowiedzialam sie ze go mam bedac 3 tyg przed porodem bo wczesniej cytologia nic nie wykazywala. Nie moglam leczyc brodawek bo bylam na koncowce ciazy . Porod ze wzgledu na bezpieczenstwo maluszka odbyl sie przez cc. Po porodzie brodawki same zniknely a mnie poinformowano ze moj organizm przez ciaze byl oslabiony a teraz podjal walke. Teraz badam sie regularnie, na przyszlosc wiem ze naprwno zadzczepie corke.

2016-08-09 17:26

Nigdy z nikim nie miałam możliwości dyskusji na ten temat a tak naprawdę jest to ważne w naszym życiu aby o tym mówić w końcu chodzi tu o nasz zdrowie i życie..każdy powinien takie badanie wykonać a przynajmniej osoby które miały więcej niż jednego partnera bo to zwiększa ryzyko zachorowania. Jednak tak jak jest napisane niektórzy mogliby mieć wrażenie, że są posądzani o rozwiązłość co nie koniecznie może sprzyjać dobrym relacjom..

2016-08-09 17:17

Ja szczepiłam się w wieku 19 lat przeciwko HPV

2016-08-09 09:48

Niektórzy boją się, że może to być zrozumiane jako obraza. Nie chcą, żeby ta druga osoba zrozumiała to pytanie jako podejrzenie o rozwiązłość. A tak naprawdę każdy, kto miał chociaż jednego partnera może być zarażony. Niestety, trudno się przemóc, ale warto... Może, gdy wzrośnie świadomość problemu, więcej osób nauczy się o nim rozmawiać - zarówno zadawać jak i odpowiadać na takie pytania :)

2016-08-09 09:02

[..porozmawiaj z nim o zagrożeniach związanych z HPV i upewnij się, że posiada on aktualne wyniki badań.] Podoba mi się ta wypowiedź, choć wiem, że dla wielu jest kontrowersyjna. Kiedy prowadziłam pogadanki dla młodzieży, również mówiłam w ten sposób, czyli rozmowie o potencjalnych zagrożeniach czy zwiększonym prawdopodobieństwie zarówno w temacie HPV i HIV. Dla młodych wydawało się to głupie, bo przecież, kto się będzie wypytywał o takie coś w romantycznych chwilach, kto będzie biegł robić badania. Kiedy rozrysowałam im taki schemat pokazujący partnerów, którzy się nie zabezpieczali i jaki wpływ może mieć to na nich samych, to zmieniali zdanie, ale kto wie, może niestety na chwilę.. Moim zdaniem są to ważne pytania, zwłaszcza dla nowych późniejszych związków, bo np. tacy 35 latkowie zakładają związek i to, jakie mieli wcześniej stosunki jest ważne (nie z ciekawości) i mądrze jest się przebadać, aby móc bez stresu cieszyć się miłością.