Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Domy opieki

Data utworzenia : 2016-07-20 16:38 | Ostatni komentarz 2018-12-16 06:58

Z.Jura

2051 Odsłony
25 Komentarze

Co sądzicie o domach opieki? Jestem w sytuacji, gdzie po prostu nie daję sobie rady z opieką nad swoimi dziećmi i jeszcze mamą, która jest sama i mieszka kilkanaście km od nas. Od dłuższego czasu jest schorowana, a śmierć taty jeszcze pogłębiła tą sytuację? Ostatnio się z mężem zastanawiamy czy nie lepiej będzie jakby dać ją do ośrodka opieki.

Konto usunięte

2018-12-16 06:58

Nigdy w życiu nie oddalabym rodziców do domu opieki. To tak jak gdybym poznała się balastu w postaci rodziców, którzy całe życie dzwigali moje problemy i nie zostawili mnie z nimi. Niebwyobrazam sobie jak można coś takiego zrobić. Jeśli człowiek poświęca całe życie dla rodziny i nagle zostaje oddany bo jest niedołężny- tak jak dziecko przez pierwsze miesiące i lata życia... równie dobrze to rodzić mógł nas oddać do adopcji bo po co mu obowiązek na całe życie. To jest moje zdanie

2018-12-04 22:17

Sytuacja z życia wzięta. Moja mama jest opiekunka do osób starszych. Jej podopieczna dzieci chcą oddać do domu opieki bo mają kobiecinę głęboko w poważaniu - wiecie testament już spisany, skóra na niedźwiedziu podzielona... No i kobiecina załamana, zapłakana mówi że prędzej zejdzie jak da się wsadzić do domu opieki. Nikt się nią nie interesuje, kobieta nie ma co jeść, mama jej obiady przynosi a dzieci byle się pozbyć. Wiem że to sytuacja nie taka jak u was, ale ja mam złe skojarzenia z domem opieki, może właśnie przez pryzmat tej pani, ale wydaje mi się że ludzie tam są cholernie nieszczęśliwi. Mogę się mylić . To tylko moja opinia.

2018-11-22 07:35

Ja niestety stoję po tej drugiej stronie ponieważ jestem pracownikiem takiego domu i wiem,że dla żadnej ze stron nie jest to łatwa decyzja.tak na prawdę wszyscy w takim momęcie przeżywają swój mały wewnętrzny dramat.To nie są łatwe decyzje dlatego każdy musi postępować według swojego sumienia

2018-11-14 21:47

szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie oddania do domu opieki kogoś z mojej rodziny. Już nawet nie chodzi o to, że ciężko w Polsce znaleźć dom seniora z prawdziwego zdarzenia gdzie naprawdę stworzona jest domowa atmosfera i starsze osoby czują się prawie jak w domu. Polskie domy opieki kojarzą mi się z umieralniami tym bardziej, że na studiach miałam okazje odwiedzić kilka z nich. Gdybym już musiała to wolałabym wynająć opiekunkę. Jest coraz więcej firm gdzie możemy wynająć opiekuna osób starszych (ty przykładowe oferty pracy w Polsce: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-polsce/) Jak widać ten rynek bardzo się rozwija. Do wyboru mamy dwie opcje. Możemy zatrudnić opiekunkę całodobową lub na kilka godzin dziennie kiedy jesteśmy w pracy lub poza domem. Porównując koszt obu rozwiązań wydaje mi się porównywany, bo dobry dom spokojnej starości też potrafi kosztować. Jeśli zdecydujemy się na opiekunkę to nasz bliski nadal może mieszkać w swoim własnym mieszkaniu w otoczeniu które zna.

2018-10-21 18:44

Ja teraz stoję przed takim dylematem i naprawde nie wiem co mam zrobic...

2016-08-06 15:46

Uważam, że jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie i wyjście z kłopotliwej i jakże trudnej decyzji w życiu. Wiadomo, ze chcecie dobrze, i jak najlepiej dla mamy ale pewnie tam jej będzie o wiele lepiej i będzie pod stalą opieką osób z ośrodka.

2016-07-26 11:40

Wspolczuje taka decyzja musi być ciężka. U u mnie w domu moja mama i dziadek poświęcili 13 lat życia dla chorej babci niepełnosprawnej na wózku nie mówiącej. Nigdy nie żałował bywało ciężko ale wszyscy ją kochaliśmy teraz juz nie ma jej z nami ale tam gdzie jest nie cierpi. Ale nie było opcji wyjazdów czy nawę wypadów. To jest naprawdę duże poświęcenie zależy jakiej twoja mama opieki potrzebuje ? W jakim stopniu? Przed oddaniem jej do dps najlepiej spr jakie warunki. Ttle się słyszy o tych dps. A tyle się im płaci...

2016-07-26 00:11

Każda z dziewczyn stara się pomóc na tyle, na ile potrafi. Naszym celem nie jest ocenianie, tylko proponowanie rozwiązania problemu, z którym zwraca się osoba zakładająca dany wątek. Jeżeli jakaś odpowiedź lub rada nie jest satysfakcjonująca, to należy ją zignorować, i tyle. Przed Tobą bardzo trudna decyzja, masz prawo być zdenerwowana, ale jestem pewna, że każda z dziewczyn życzy Ci jak najlepiej. Trzymam kciuki, żeby wszystko dobrze ułożyło się w Twoim życiu, niezależnie od decyzji jaką podejmiesz.