Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rodzice (587 Wątki)

Jak zatrudnić nianię - pytania i odpowiedzi

Data utworzenia : 2016-01-07 10:07 | Ostatni komentarz 2016-05-19 18:56

Redakcja LOVI

4368 Odsłony
26 Komentarze

Ze względu na wysokie koszty składek społecznych, wiele rodzin nie może sobie pozwolić na legalne zatrudnienie opieki dla dziecka. Gdy oboje rodzice pracują a maleństwo potrzebuje niani, pojawia się problem. W naszym artykule, pomagamy rozwiać wątpliwości dotyczące legalnego zatrudnienia niani a także pokazujemy, jakie szanse dla rodziców oraz niań, niesie za sobą wprowadzona niedawno w życie tzw „Ustawa Żłobkowa”.

2016-05-19 18:56

Wiadomo, że lepiej samemu, ale w większości przypadków tak się nie da. Osobiście wolałabym już posłać dziecko do żłobka niż dać pod opiekę niani. Po pierwsze ze względu na samą nianię, a po drugie nie wyobrażam sobie kręcącego się po moim domu kogoś obcego. Co do kamer, pewnie sama bym tak zrobiła, aczkolwiek hmmm no kurczę to jest ciężki temat, trochę natury etycznej. Poza tym widzę więcej plusów w byciu w żłobku niż z nianią. Przede wszystkim kontakt z rówieśnikami. A ponadto przyjmując, że niania faktycznie będzie dobrze opiekowała się dzieckiem, a nie zajmowała sobą, to znowu taki maluch potem nie za bardzo będzie potrafił zająć się sam sobą, sam się bawić, bo ciągle ktoś będzie z nim spędzał czas.

2016-05-16 11:20

Ja jak na razie oswajam swoje dziecko z godzinnymi spacerami razem z babcią.

2016-05-13 12:55

A ja jeśli pójdę do pracy od września to będę szukała opiekunki. I też się boję mam podobne zdanie co Malgorzata. Chodź sama kilka lat pracowałam jako opiekunka to prawdopodobnie skorzystam z opcji ukrytych kamer przynajmniej na początku. Muszę mieć pewność że mojemu dziecku nie dzieje się krzywda i są zaspokajand jego potrzeby. Więc matek wariatek jest więcej ha ha:-D druga sprawa że chętniej wybiorę kandydatkd która sama jest mama bo wiem jak zmienił się mój pogląd na dzieci i na wszystko co ich dotyczy jak zostałam mama. Myślę że młoda dziewczyna która nie ma własnych dzieci (notabene ja taka byłam pracując jako niania)choćby miała kg referencji nigdy nie zrozumie tak jak inna mama. Poza tym dla mnie ważniejsze jest to matczyme doświadczenie niż zawodowe. A osób bez doświadczenia pod uwagę nie biorę. My niestety nie mamy możliwości zostawić dziecka z dziadkami bo wszyscy pracują. Na żłobek się nie zdecyduje z dwóch powodów po pierwsze zazwyczaj jest to schemat i rutyna i na pewne rzeczy panie się uodparniaja po drugie czasem fizycznie niemożliwe jest w jednym czasie przytulić nakarmić pocieszyć kilkoro dzieci wiem coś na ten temat bo sama pracowałam w przedszkolu a dla mnie potrzeby emocjonalne mojego dziecka są tak samo ważne jak te fizjologiczne. Drugi powód to choroby. Ja niestety muszę znaleźć nowa prace a nikt na początku nie będzie tolerowal moich zwolnień i po okresie próbnym mi podziękuja. Mąż nie ma czegoś takiego jak wolne w pracy bardzo trudno jest u niego bo nie pracuje na etacie. Więc nie dość że trudno to jeszcze nie opłacalnie.

2016-05-13 11:57

Ja bym wolała, żeby moje dziecko poszło do żłobka. Bałabym się, że niania przesiedzi przed telewizorem z telefonem w ręce, albo będzie myszkować. Nie mówię o kradzieży.Nie miałabym tyle zaufania do obcej osoby.

2016-05-12 12:12

Ja rozumiem ale nie mam nic do opiekunek moze ja jestem za bardzo oburzona tym wszystkim

2016-05-11 16:42

Wlasnie nie kazdy ma mozliwosc zostawienia dziecka z mama lub tesciowa niestety

2016-05-11 12:59

Justyna wiadomo, że lepiej by było jakby mama pilnowała naszych malców tylko, że mało mam ma taką możliwość. Niektóre mamy pracują i nie ma takiej możliwości. Wtedy pojawia się problem i ciężki wybór bo kogo zatrudnić. Żadna mama nie chce dla swojego dziecka krzywdy więc jest to na pewno strach i lęk, żeby zostawić swój najcenniejszy Skarb z kimś obcym.

2016-05-11 12:29

Ja to sie boje obcej kobiecie dac dziecko wole zeby moja mam je popilnowała bo wtedy mam pewność że nić mu nie jest